Zobacz temat - [R200] wyciek z chłodnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] wyciek z chłodnicy

bambi - Czw Cze 16, 2011 09:38
Temat postu: [R200] wyciek z chłodnicy
Hej
Mam problem, otóż ciągle ucieka mi płyn chłodniczy (hgf robiłam pół roku temu) płyn nie leci do oleju, korek czysty, majonezu nie ma. To nie hgf na pewno.

Najpierw myślałam, że to gdzieś na wężu ucieka, ale wczoraj zlokalizowałam że ten wyciek i okazuje się, że "słupek" od chłodnicy (stojąc przed samochodem to ten po prawej stronie, ten od kierowcy) jest cały w białym nalocie i kapie z niego płyn chłodniczy. Plama robi się centralnie pod zderzakiem od strony kierowcy. Drugi słupek jest w porządku, czysty, nic z niego się nie leje.

Załączam zdjęcie z widocznym wyciekiem.

Bardzo proszę o pomoc, co z tym zrobić, jak to naprawić, dlaczego tak się dzieje :?:

Dodam tylko, że płyn ucieka ze zbiorniczka praktycznie do zera, ale nie zawsze, czasem kilka dni jest sucho, czasem ogromna plama pod autem, nie wiem od czego to zależy, może jakieś ciśnienie się robi i wypycha ten płyn albo coś... dodam, że roverek się nie grzeje, nigdy temperatura mi nie skoczyła. Zawsze dolewam płynu, nigdy wody. Pomału bankrutuje już na płynie :( proszę o pomoc :prosi:

szoso - Czw Cze 16, 2011 09:41

chłodnica do wymiany :sad:
nie stosuj uszczelniaczy aby

bambi - Czw Cze 16, 2011 10:00

niieeee nie to chciałam usłyszeć :( nie da się tego jakoś naprawić czy coś, skąd to się dokładnie leje?
Brt - Czw Cze 16, 2011 10:15

można próbować połatać chłodnicę, ale sądzę, że to na krótko pomoże niestety ... musiałby się ktoś od chłodnic wypowiedzieć po dokłądnym obejrzeniu Twojej ... paradoksalnie bezpieczniej jednak dla Ciebie i Twoich finansów i uszczelki pod głowicą będzie wymienić chłodnicę na nową :bezradny:
Remigiusz - Czw Cze 16, 2011 10:46

bambi, Nowa chłodnica do 1.4 nie taka droga jest i masz spokój na lata :wink: Mozna polatać ale to nie wytrzyma długo, za kilka miesięcy znów coś będzie ciekło. Przerabiałem temat miesiąc temu na innym aucie i zakończyło się wymiana na nowa chłodnice :wink:

Chyba ze używkę dostaniesz z pewnego źródła, zapytaj Tomasza w Pilznie w FHu Delta :wink:

bambi - Czw Cze 16, 2011 11:06

no chyba nie ma wyjścia, trzeba kupić nową, ale powiedzcie mi od czego to zależy, że czasem i tydzień nic nie ucieknie, a czasem jeden dzień i zbiorniczek pusty?
szoso - Czw Cze 16, 2011 11:19

nie wiem od czego to zależy
zrób to jak najszybciej, żeby nie było powtórki HGF-u

Tomi - Czw Cze 16, 2011 22:53
Temat postu: Re: [R200] wyciek z chłodnicy
bambi napisał/a:
Hej
Mam problem, otóż ciągle ucieka mi płyn chłodniczy (hgf robiłam pół roku temu) płyn nie leci do oleju, korek czysty, majonezu nie ma. To nie hgf na pewno.

Najpierw myślałam, że to gdzieś na wężu ucieka, ale wczoraj zlokalizowałam że ten wyciek i okazuje się, że "słupek" od chłodnicy (stojąc przed samochodem to ten po prawej stronie, ten od kierowcy) jest cały w białym nalocie i kapie z niego płyn chłodniczy. Plama robi się centralnie pod zderzakiem od strony kierowcy. Drugi słupek jest w porządku, czysty, nic z niego się nie leje.

Załączam zdjęcie z widocznym wyciekiem.

Bardzo proszę o pomoc, co z tym zrobić, jak to naprawić, dlaczego tak się dzieje :?:

Dodam tylko, że płyn ucieka ze zbiorniczka praktycznie do zera, ale nie zawsze, czasem kilka dni jest sucho, czasem ogromna plama pod autem, nie wiem od czego to zależy, może jakieś ciśnienie się robi i wypycha ten płyn albo coś... dodam, że roverek się nie grzeje, nigdy temperatura mi nie skoczyła. Zawsze dolewam płynu, nigdy wody. Pomału bankrutuje już na płynie :( proszę o pomoc :prosi:


Najprawdopodobniej kupiłaś najtańszą chłodnicę, uszczelnianą gumowymi oringami. Ona ma niestety tę przypadłość, że jeśli poczuje olej (a po HGF to chyba normalne), to zaczyna lać z każdego uszczelnienia). Łatanie jej nic nie da... trzeba wymienić... i nie na tą najtańszą.

szoso - Pią Cze 17, 2011 07:39

Tomi napisał/a:
Najprawdopodobniej kupiłaś najtańszą chłodnicę

ale ona chłodnicy nie wymieniała :wink:

Tomi - Pią Cze 17, 2011 08:39

szoso420 napisał/a:
Tomi napisał/a:
Najprawdopodobniej kupiłaś najtańszą chłodnicę

ale ona chłodnicy nie wymieniała :wink:


To pewnie poprzedni właściciel.

szoso - Pią Cze 17, 2011 10:41

to jeszcze może być oryginał, wygląda na starą
bambi - Pią Cze 17, 2011 11:10

Viniu chyba chłodnicy nie wymieniał, gdyż nic mi o tym nie wiadomo. A wszystkie szczegóły z życia roverka zdał mi jak na spowiedzi ;)
więc jest bardzo prawdopodobne, że to oryginał jeszcze.