Zobacz temat - [MG ZR] Problem z przyśpieszaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Problem z przyśpieszaniem

memphisto - Pią Cze 17, 2011 16:07
Temat postu: [MG ZR] Problem z przyśpieszaniem
Witam mam takie pytanie:

Wsiadam sobie do MG ZR tego 1.8 VVC i na jedynce jest niezły power zbiera się dobrze, na tych wysokich obrotach wrzucam dwójkę i ciśnie dalej całkiem uroczo.

Teraz tak mam jedynkę delikatnie jadę sobie 20km/h daję dwójkę i wciskam pedał aby się zebrał i w tym momencie:

Auto się dusi nie ma mocy i z 2.000 obrotów na 3.500 wkręca się około 5 sekund później jest lepiej i od około 4.500 problem puszcza i znów jest dynamika.

Nie dzieje się tak chyba zawsze ale często. Co może być problemem?

leszczu - Pią Cze 17, 2011 18:05

Może świece do wymiany ??
memphisto - Pią Cze 17, 2011 18:19

tak właśnie myślałem kurcze czy nie świece i kable, ale strach ryzykować :mrgreen:

Już dziś miałem brać i taki error mi wyskoczył. Cena jest okej do 500PLN to warto robić bo cenę mam dobrą ale kurka taki error wskoczył i strach brać :mrgreen:

[ Dodano: Pią Cze 17, 2011 18:19 ]
mi sie tak R200 podobnie na gazie zachowywał np pod górkę nie umiał wjechać brakowało mocy albo go dusiło na LPG i wymieniłem kable + Świece + regulacja LPG i problem ustał ale do dziś nie wiem, czy to była wina gazu czy czegoś innego.

wachu990 - Pią Cze 17, 2011 20:28

500 zl ?? Tak tanio ?? :wink:
memphisto - Pią Cze 17, 2011 23:04

wachu990 napisał/a:
500 zl Tak tanio


Do 500 pln warto mi pakować się w tą awarię bo cena jest dobra za auto :wink:

kozik150184 - Pon Cze 20, 2011 17:00

kolego sprzedaj to auto puki mozesz
Ciufa - Pon Cze 20, 2011 17:07

jeszcze nie kupił ;]
wachu990 - Pon Cze 20, 2011 18:25

kozik150184, Dlaczego tak twierdzisz ??
memphisto - Wto Cze 21, 2011 15:44

kozik150184 napisał/a:
kolego sprzedaj to auto puki mozesz


dlaczego ? Ja go jeszcze nie kupiłem ale chcę je kupić :wink: Ta awaria to coś poważnego że mam się trzymać z daleka?

Ciufa napisał/a:
jeszcze nie kupił


No nie kupiłem ale chciałbym, tylko ta wada mnie zraża, bo to dziwne, że auto się "dławi" i nie umie się z dwójki zebrać

Dziś jechałem kolegą Kalisz i np jak miał "dwójkę" przy 20 kmh i zaczął przyspieszać to przykłądowo 40kmh miał w 2 sek później i tak to rosło pod 80

A tamten ZR jak od 20km na dwójce chcemy intensywnie przyśpieszać to z 20 do 60 zajmuje to ok 8-10 sekund czyli 0 mocy straszny muł

Natomiast jak od początku jedziemy ostro to on śmiało ogarnia na jedynce parę sek i już koniec obrotomierza później parę sek na dwójce ponad 100 i gitara :)

Jednak z dolnych obrotów auto nie umie się zacząć wkręcać na wysokie strasznie muli i gdzieś od ok 4.000 obrotów (może mniej) jest jakby odblok i dostaje kicka i znów "ogień" :wink:

bonus89 - Wto Cze 21, 2011 16:06

to może być wina zapłonu ale nie musi, może też to jakąś grubszą awarie oznaczać :/ bo pewnie czujesz moc od przełączenia VVC
memphisto - Wto Cze 21, 2011 16:19

no to nic chyba go "odpuszczę" bo kurde już raz się wpakowałem drugi raz nie chcę :neutral:

a szkoda bo fajny żółtek :wink:

Ciufa - Wto Cze 21, 2011 16:22

memphisto, ja sie zastanawiam czemu mnie nie poprosiles o przejechanie sie tym autem ;) myśle, że wyczułbym czy coś jest nie tak z przyśpieszeniem w tym aucie :]
wachu990 - Wto Cze 21, 2011 16:25

Bardzo mnie zastanawia co może być przyczyną muła od dołu ... A wyżej już jest dobrze .... :?:
memphisto - Wto Cze 21, 2011 16:35

Ciufa napisał/a:
memphisto, ja sie zastanawiam czemu mnie nie poprosiles o przejechanie sie tym autem myśle, że wyczułbym czy coś jest nie tak z przyśpieszeniem w tym aucie


ale tu nie ma co wyczuwać :mrgreen: po prostu auto na dwójce nie jedzie :D panowie no jak czasem do zakrętu dojeżdżamy i dajemy dwójkę i sobie ruszamy z dwójki albo spod belki zwalniającej to auto normalnie się zbiera wolniej na dole i coraz lepiej lepiej itp a ten się nie zbiera on od 20km/h do 60kmh zbiera się 8 sekund i nie ma znaczenia czy pedał "w podłodze" czy lekko wciśniemy on po prostu nie idzie do przodu z życiem tylko umiera a pod górkę chyba by nie wjechał z dwójki...

Ja tak miałem na LPG że mi w ogóle nie szedł ale po przełączeniu na PB wracało do normy wszystko :wink:

PS. Ciufa, nie brałem Cię bo jechałem najpierw do tarnowa oglądać ZR'a w dieslu a później wracając zerknąłem do innego VVC ogólnie od rana jeździłem i szukałem sobie po rejonie ZR'ów i jak mówiłem wcześniej - jeszcze nie kupiłem !!

On mi się po prostu szalenie podoba i tyle :grin:

[ Dodano: Wto Cze 21, 2011 16:35 ]
Żebyśmy wiedzieli o jakim modelu gadamy:

http://otomoto.pl/mg-zr-z...-C18098791.html

został przezemnie solidnie sprawdzony i poza tą jedną wadą jest stan BDB a moim zdaniem przebieg jest 100% realny

Znaczki nie wyblakłe a gałka dalej w ładnym stanie pozatym lakier wskazuje na dobry stan

Pod maską też nieźle. PAli na dotyk klima sprawna itp itd

leszczu - Wto Cze 21, 2011 17:24

memphisto napisał/a:
Żebyśmy wiedzieli o jakim modelu gadamy:

http://otomoto.pl/mg-zr-z...-C18098791.html

Oj coś mi się wydaje, że był już na forum opisywany.

wachu990 - Wto Cze 21, 2011 18:28

A co było opisywane w nim ?? :grin:
leszczu - Wto Cze 21, 2011 18:49

wachu990 napisał/a:
A co było opisywane w nim ?? :grin:

O to chodzi, że już nie pamiętam. :/
Coś mi się zdaje, że nawet ktoś go oglądał i właśnie był problem z silnikiem ten co opisuje memphisto.

colin1983 - Wto Cze 21, 2011 19:27

memphisto napisał/a:

O to chodzi, że już nie pamiętam. :/
Coś mi się zdaje, że nawet ktoś go oglądał i właśnie był problem z silnikiem ten co opisuje memphisto.


http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66406 tu był opisywany

memphisto - Wto Cze 21, 2011 23:58

colin1983 napisał/a:
tu był opisywany


fakt:

ledwy87 napisał/a:
żółty był wystawiony pół roku temu z rozbitym progiem i uszkodzonym prawym przednim błotnikiem znalazłem w archiwum widac handlarz dał do zrobienia próg błotnik i odświeżył lakier


I jak byłem to mi nie pasowało, że drzwi pasażera mają "słupek" czarny a kierowcy w kolorze auta - to by się zgadzało, że robili prawą stronę - ale nie powiem - dobrze to zrobili :wink:

Choć oczywiście sprzedawca mówił, że już go tak kupił ...

marcinmarcin - Pon Cze 27, 2011 12:59

Tak naprawdę taki objaw może też dawać jakaś totalna pierdółka... u mnie teraz po zmianie sondy lambda jest tak, że nowa sonda nagrzewa się trochę dłużej i czasem jak już komputer przełączy sterowanie na sondę, a ona nie jest gotowa to poszarpuje kilka-kilkanaście sekund - jak sprawdzałem na kompie to widać że przełącza się obwód a sonda jeszcze nie zaczęła oscylować (za zimna).
memphisto - Pon Cze 27, 2011 14:24

marcinmarcin napisał/a:
Tak naprawdę taki objaw może też dawać jakaś totalna pierdółka...


No może może ale może też być grubsza sprawa - raczej nie warto inwestować w nie pewniaka

ArekL - Wto Cze 28, 2011 13:34

Mi to wygląda na przestawiony rozrząd.
marcinmarcin - Wto Cze 28, 2011 17:50

ArekL napisał/a:
Mi to wygląda na przestawiony rozrząd.
Te z przestawionym (przynajmniej które widziałem) to jeździły całkiem sprawnie - tylko że obroty są w przedziale 1100-6000 i ma mniejszego kopa na wyższych obrotach - wyłączone VVC
memphisto - Wto Cze 28, 2011 17:52

chyba już sprzedany bo zniknął z otomoto :neutral: za długo rozkminiałem :razz:

no ale nie szkodzi, będą inne :mrgreen:

leszczu - Wto Cze 28, 2011 18:54

memphisto napisał/a:
chyba już sprzedany bo zniknął z otomoto :neutral:

Wątpię. :wink:

pgrad - Czw Cze 30, 2011 17:33

Witam.
U mnie był przestawiony rozrząd o jeden ząb to miał mniejszego kopa do 4500rpm. Ale nie było to aż tak zauważalne. Samochód gasł przy ruszaniu (przede wszystkim na skręconych kołach) i po tym się kapnąłem, że coś nie tak. Poza tym co jakiś czas wyskakiwał błąd P0170. Tutaj błędu nie ma także ja bym sobie dał spokój bo to może być coś dużo poważniejszego...
Ja się zastanawiam nad sprzedażą swojego MG ale cena to 15000zł bez negocjacji. A poza tematem to masz może jeszcze lotkę na sprzedaż bo pisałem do Ciebie ale nie odpowiadasz nic... Kumpel chce kupić do swojej 25.

memphisto - Czw Cze 30, 2011 23:23

pgrad napisał/a:
A poza tematem to masz może jeszcze lotkę na sprzedaż bo pisałem do Ciebie ale nie odpowiadasz nic... Kumpel chce kupić do swojej 25.


Niestety już nie mam

I dziwne bo nie mam żadnej nie przeczytanej wiadomości a w przeczytanych też nie. Widnieje u Ciebie w Do wysłania czy Wysłane ? Bo jak wysłane to nie wiem.. może odczytałem myślałem że odpowiedziałem i usunąłem bez odpowiedzi - trudno mi powiedzieć w każdym razie nie mam już lotki mam krokowca tylko a reszta gratów chwilowo nieosiągalna :wink: