Zobacz temat - [R25] Telepie kołem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Telepie kołem

kalitus84 - Pią Cze 17, 2011 22:25
Temat postu: [R25] Telepie kołem
Witam nie znalazłem podobnego tematu dlatego zakładam . Otóz mam taki problem podejrzewam ze sie skonczył sworzeń na wachaczu ale nieche sie wypowiedząmądrzejsi a mianowicie jadac z predkoscia miedzy 60 a 110 czuc jak by przednie lewe kolo wpadalo w wibracja czuc to na kierownicy a przy hamowaniu trzepie kierownica co to moze byc kiedys mialem podobna sytuacje w fordzie sierra i po wymianiewachacza nastała cisza czy tutaj tez mi sie klana wymiana wachacza pozdrawiam
Remigiusz - Pią Cze 17, 2011 22:29

kalitus84, Kola do wyważenia i do wymiany tarcze hamulcowe przednie :wink:
kalitus84 - Pią Cze 17, 2011 22:33

ale to jest tylko na jednym kole i dodam ze po jezdzie po kostce wolno cos po stukuje .

[ Dodano: Pią Cze 17, 2011 22:33 ]
jak przegub wlasnie w lewym kole zmianialem nie zauwazylem by sworzen mial jakis nadmierny luz

szoso - Sob Cze 18, 2011 10:19

a koło jest dokręcone? :wink:
pytam bo to też się tym objawia

kalitus84 - Sob Cze 18, 2011 10:48

Wydaje mi sie ze tak choc sprawdze ale jak by nie bylo dokrecone to przy kazdej predkosci by sie telepalo a powyzej 110 jadac 130 140 nie ma zadnego bicia a ni nic sie nie telepie tylko ponizej 100 90 80 60 czuc telepanie i drgania na kierownicy ale sprawdze dokrecenie kola i dokrece srube od piasty bo moze po wymianie przegubu ten sie dopiero ulozyl i mozna dokrecic jeszcze
qba88 - Nie Cze 19, 2011 09:22

a właśnie że jak koło jest niedokręcone to bije tylko przy małych prędkościach, przy większych już jest ok, wiem bo sam na sobie to "przetestowałem" :rotfl:
automechanik - Nie Cze 19, 2011 11:29

Powtarzam to co piszeRemi55, , z tym, że najpierw wyważenie a potem jazda próbna. Niewyważone koło może trzepać przy hamowaniu.
Przy dłuższej jeżdzie z niewyważonymi kołami cierpią wszystkie elementy zawieszenia a głównie sworznie.

kalitus84 - Pią Cze 24, 2011 09:07

no dzieki posprawdzam i napisze pozniej co i jak na wywazenie pojade jutro bo dzis niedziela wiec trudno o otwarty jaki kolwiek zakład

[ Dodano: Pią Cze 24, 2011 09:07 ]
Witam posrawdzalem wszystko i powiem tak wyczulem minimalny luz na kole jak ruszam nim delikatnnie na boki luzu nie ma jak ruszam góra dół po dokrecalem wszystko co mozliwe i luz nadal wystepuje czyzby lozysko sie klanialo do wymiany

automechanik - Wto Cze 28, 2011 07:02

kalitus84, sprawdziłeś wyważenie kól? Ten niewielki luz przy prostych tarczach hamulcowych i dobrze wyważonych kołach nie ma wpływu na trzepotanie koła, ale jeśli będziesz dalej jeżdził na niewyważonych kołach to napewno się pogłębi.
plemaster - Wto Cze 28, 2011 10:17

spory temat o tym.... http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=69558 .....chyba wymienione jest tam wszystko co można sprawdzić.
ArekL - Wto Cze 28, 2011 13:04

Łożysko to chyba właśnie raczej jakbyś góra-dół ruszał i by był luz.
Na boki to pewnie jednak ten sworzeń.

romanho - Wto Cze 28, 2011 13:36

Ja się chciałem dołączyć z moim R200 do sprawy. U mnie jest to samo (telepie przy hamowaniu) ale oprócz tego podczas zwykłej jazdy słychać jakby takie dziwne tarcie (nawet ciężko określić co o co trze :) ). Tyle że wczoraj założyłem komplet opon u wulkanizatora, a tarcze z klockami p+t wymieniałem z miesiąc temu na nowe a problem jest nadal. Wydaje mi się że te dziwne odgłosy dochodzą z PP ale pewien nie jestem. A na kołach nie czuć luzów ani góra dół ani lewo prawo... Co to może być?