Zobacz temat - Miła niespodzianka w pracy ROVER P3
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Miła niespodzianka w pracy ROVER P3

slax - Pon Cze 20, 2011 11:44
Temat postu: Miła niespodzianka w pracy ROVER P3
Witam!

Jako że, co niektórzy pewnie już wiedzą podobnie jak kolega Markzo, zajmuje się fotografią ślubna, i staram się uszczęśliwiać Młode Pary, uwieczniając te najważniejsza dla Nich chwile w życiu.
Ok, ale do rzeczy, tradycja stało się iż Młoda Para pragnie zadziwić Swoich gości środkiem transportu jaki zawiezie ich przed ołtarz, i tak na weselach spotkać można przeróżne samochody, o starych amerykańskich klasyków, poprzez sportowe kabriolety, długie limuzyny itp. Jak co tydzień w minioną sobotę tez byłem na weselichu, zwyczajne wesele, chociaż nie dla mnie ponieważ okazało się że Państwo Młodzi pojada do ślubu ROVEREM, ha i to nie byle jakim bo ROVEREM P3, z końca lat 40 :mrgreen: Nie muszę chyba mówić jaki banan miałem w chwili gdy dowiedziałem się o tym :mrgreen:

Rozmawiałem chwile z kierowcą i dowiedziałem się, żę auto przyjechało nie dawno z Anglii, i będzie woziło Młode Pary do ołtarza. Miły Pan kierowca wspomniał też, że pod maską pracuje motor o pojemności 1.6l (ponoć oryginalny). Nie jestem ekspertem, i trudno jest mi stwierdzić czy auto poddawane było jakimś renowacja czy odbudowie, nie miej jednak jest w bardzo dobrym stanie.

Poniżej kilka fotek Starego Roverka :wink: ...A żeby nie było otrzymałem zgodę na wrzucenie zdjęć na forum :mrgreen:








[IMG]http://img21.imageshack.us/img21/6669/img7687f.jpg[/IMG







Szkoda, że sobotni Spot Pod opera nie doszedł do skutku, była by okazja zobaczyć niecodzienne auto :mrgreen:

Pozdrawiam

sobrus - Pon Cze 20, 2011 11:56

No nieźle, tylko 1274 sztuki tego modelu powstały, skoro ma 1.6 to jest to wersja wersja "60". Była jeszcze "75" z szesciocylindrowym.
Tak przynajmniej podaje ciocia wikipedia ;)

TrAViShOn - Pon Cze 20, 2011 16:47

slax, nice :cool:
Rozumiem, że właściciel owego cudeńka jest z okolic 3miasta skoro weselicho odbywało się w Sopocie (jeśli dobrze pamiętam i po fotach poznaję).
Może wpadłby kiedyś do nas na jakiegoś większego spota :razz:
Masz jakiś kontakt :?:

Markzo - Pon Cze 20, 2011 16:58

jest piękny! its bjutiful! :D
Dudek - Pon Cze 20, 2011 17:00

Normalnie cudeńko :-) Marzy mi się w przyszłości jakieś fajne oldschoolowe autko :-) No i oczywiście nie pogardziłbym takim :-)
Roma - Pon Cze 20, 2011 17:29

Ale jazda! Coś przepięknego! :)

[ Dodano: Pon Cze 20, 2011 17:26 ]
Dudek napisał/a:
Normalnie cudeńko :-) Marzy mi się w przyszłości jakieś fajne oldschoolowe autko :-) No i oczywiście nie pogardziłbym takim :-)

Ja też od dawna marzę o czymś podobnym, no ale ja to już wiekowa jestem :)

[ Dodano: Pon Cze 20, 2011 17:29 ]
slax, dzięki za wrzucenie tych fotek, zrobiłeś mnie (i pewnie jeszcze wielu osobom) ogromną przyjemność :) Normalnie mi się mordka cieszy :)

longer86 - Pon Cze 20, 2011 17:36

sobrus napisał/a:
skoro ma 1.6 to jest to wersja wersja "60"


i to by się zgadzało z 60 na znaczku na atrapie.

ładne cacuszko... :)

Tomi - Pon Cze 20, 2011 18:37

Ja dodam jedynie, że to model powojenny (bazujacy na modelach przedwojennych). Tak więc zmieniłbym połowę lat 40 na koniec lat 40-tych :)
slax - Pon Cze 20, 2011 21:56

TrAViShOn napisał/a:
slax, nice
Rozumiem, że właściciel owego cudeńka jest z okolic 3miasta skoro weselicho odbywało się w Sopocie (jeśli dobrze pamiętam i po fotach poznaję).
Może wpadłby kiedyś do nas na jakiegoś większego spota
Masz jakiś kontakt
Właściciel jest z Kwidzyna, jeśli dobrze pamiętam, oczywiście zaproponowałem żeby w jakiś wolny weekend wpadł z autkiem do nas na spota i się zaprezentował, szkoda że nie było spota w sobotę, podjechaliśmy na chwilę pod Hotel Opera, ale nikogo nie było niestety... Ale w razie czego mam kontakt do tego Pana, i może jakoś na koniec sezonu spróbuje pogadać żeby wpadł na spot z tym Roverkiem, bo teraz tak jak pisałem wcześniej autko będzie woziło Młode Pary :mrgreen:

PS. jak by ktoś miał ochotę pojechać takim autkiem do ślubu, to chętnie przekaże namiary :grin:
Tomi napisał/a:
Ja dodam jedynie, że to model powojenny (bazujacy na modelach przedwojennych). Tak więc zmieniłbym połowę lat 40 na koniec lat 40-tych
Tomi dzięki za poprawę, faktycznie Kierowca mówił chyba że samochód jest z 48 roku, a nie wiem dlaczego byłem przekonany ze powiedział że z 45, ale dzięki Tobie mnie oświeciło
Jugol - Pon Cze 20, 2011 22:34

Cudny :mniam:
borek88 - Pon Cze 20, 2011 22:43

bajerek to były fury
tak jak stare fordy