Zobacz temat - [R620 SDI] zacisk hamulca prawy tył
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620 SDI] zacisk hamulca prawy tył

arek52p - Sob Cze 25, 2011 14:26
Temat postu: [R620 SDI] zacisk hamulca prawy tył
Witam mam problem z hamulcem a dokładnie zacisk hamulca prawy tył mam z niego porządny wyciek płynu w momencie wciśnięcia pedału hamulca dokładnie z miejsca zaznaczonego na zdjęciu. Moje pytanie jest takie czy tą śrubę można wyciągnąć i zmienić tą gumową uszczelkę czy trzeba kupić cały zacisk.
karolj - Sob Cze 25, 2011 14:38

Można zmienić uszczelki, prawdopodobnie walnięte są dwie (jak dobrze pamiętam) uszczelki przy popychaczu tłoczka. Przy okazji wszystko wyczyścić. W miejscu tej "śruby", którą wskazałeś jest łożysko igiełkowe - jeśli walnęła Ci też zewnętrzna uszczelka to i pewnie łożysko jest porządnie zasyfione. Cały zestaw naprawczy to D4780 firmy AUTOFREN. Jest też D4190, ale w tym zestawie nie znajdziesz tych środkowych uszczelek, ani tej zewnętrznej, którą wskazałeś na obrazku.
arek52p - Sob Cze 25, 2011 14:45

Dzięki ale mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jak wyciągnąć tą śrubę bo ona kręci się ale tylko trochę w lewo i trochę w prawo można powiedzieć że obkręca się o ok 180' stopni i tyle. Czy można ją jakoś wyciągnąć?
karolj - Sob Cze 25, 2011 15:16

Można ją wyciągnąć jedynie po wykręceniu tłoczka. Inaczej będzie ją blokował sworzeń, który służy do wypychania tłoczka po zaciągnięciu ręcznego
arek52p - Sob Cze 25, 2011 15:25

ok dzięki