Zobacz temat - [MG ZR 160] - rodzaje kolektora dolotowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] - rodzaje kolektora dolotowego

Saper - Nie Lip 03, 2011 13:06
Temat postu: [MG ZR 160] - rodzaje kolektora dolotowego
Witam! Mam MG ZR 160 nr vin SARRFLNMR2D624628 i chciałbym się dowiedzieć czy są różne rodzaje kolektorów dolotowych do tego silnika ponieważ zauważyłem ze na moim nie ma znaczka vvc na innych jest a nie które maja w ogóle srebrny kolektor również bez znaczka. Dodam ze ja mam czarny bez żadnego znaczka. Z góry dziękuję.
Kozik - Nie Lip 03, 2011 13:09

z tego co wiem to w mg zr 160 kolektor jest goły bez znaczka, znaczek vvc jest w roverze 200Vi jeśli chodzi o kolory to powinien być czarny chyba że ktoś tuning zrobił i obdarł go z farby ;)
Saper - Nie Lip 03, 2011 13:18

Dziękuje mam jeszcze pytanko odnośnie rozrządu w tym silniku czy orientujesz się ile jest pasków i napinaczy jaki wyjdzie koszt wymiany i u kogo i gdzie to można dobrze zrobić tak żeby nie spartolili tego? mieszkam w Katowicach.
Kozik - Nie Lip 03, 2011 13:23

Na stronie klubowej jest lista warsztatów polecanych, ewentualnie zapytaj kogoś ze swojego rejonu.
Co do drugiej kwestii o ile jest to tak samo jak w roverze 200Vi to przy wymianie rozrządu to wymieniasz dwa paski, napinacz i pompę wody.
Nie pamiętam dokładnie ile kosztowały paski, rolka i pompa wody ale myślę że u nie zaprzyjaźnionego naprawiacza całościowy koszt nie powinien przekroczyć 500zł

[ Dodano: Nie Lip 03, 2011 13:23 ]
robota koło 200zł a części to możesz sprawdzić orientacyjnie ile kosztują np w intercarsie lub w tomateam.pl