Zobacz temat - [R400] Silniczek krokowy zbyt wolno reaguje?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Silniczek krokowy zbyt wolno reaguje?

wpietruszewski - Nie Lip 03, 2011 17:26
Temat postu: [R400] Silniczek krokowy zbyt wolno reaguje?
Witam,

Jak szybko powinien poruszać się ten trzpień w silniczku krokowym? Wykręciłem sam silniczek pozostawiając go podłączonego do kostki, odpaliłem silnik i regulowałem obroty przepustnicą. Zauważyłem, że silniczek bardzo wolno pracuje, a problem z autkiem mam takowy, że gaśnie mi czasami silnik podczas wciskania sprzęgła -> silniczek nie zdąża się cofnąć.

Pozdrawiam,
w.

leszczu - Nie Lip 03, 2011 18:36

Ja pamiętam jak swój silniczek krokowy rozebrałem i chciałem sprawdzić czy działa i po przekręceniu kluczyka na pozycję II, trzpień momentalnie wyskoczył. :wink:
sknerko - Nie Lip 03, 2011 20:19

instrukcja montażu krokowca
http://forum.roverki.eu/v...p=638659#638659

slax - Nie Lip 03, 2011 20:57

Ja chyba tez mam problem z krokowcem, ponieważ sporadycznie przy wciśnięciu sprzęgła obroty spadają prawie do zera i zaraz potem wracają na normalne położenie, tak jakby silnik krokowy nie nadążał
leszczu - Pon Lip 04, 2011 16:35

slax napisał/a:
Ja chyba tez mam problem z krokowcem, ponieważ sporadycznie przy wciśnięciu sprzęgła obroty spadają prawie do zera i zaraz potem wracają na normalne położenie, tak jakby silnik krokowy nie nadążał

Ja miałem tak podobnie jak zmieniłem przepustnice metalowa tą od Poldka. Myślałem, że to też wina krokowca, pojechałem nawet na szrot no i na trasie "przedmuchałem" roverka. :mrgreen: Później okazało się, że krokowca na szrocie nie mieli i po zajechaniu do domu patrzę na obroty a tu wszystko w porządku. :grin:

wpietruszewski - Pon Lip 04, 2011 21:45

Możliwe że przepustnica jest źle wyregulowana, za bardzo się zamyka, a krokowiec nie daje rady? Gmerałem kiedyś z przepustnicą, ale wartości ustawiłem takie jak powinny, jednak niewykluczone, że się coś "poluzowało"
slax - Pon Lip 04, 2011 23:38

leszczu, kurcze, ale na plastikowej przepustnicy miałem tak samo... chyba poszukam krokowca na podmianę
borsi - Wto Lip 05, 2011 09:54

Mój krokowiec najpierw się ciut schowa odłączam aku załączam i dopiero za drugim razem się wysunie :/
Inny objaw to taki że jak odpalam szybko ruszam to wysokie obroty podkakuja i 1500 obrotów. :"/