Zobacz temat - [416] Przekaznik modul silnika nawiewu, gdzie sie znajduje?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416] Przekaznik modul silnika nawiewu, gdzie sie znajduje?

marcin333 - Wto Lip 05, 2011 10:43
Temat postu: [416] Przekaznik modul silnika nawiewu, gdzie sie znajduje?
Witam

Jestem nowy wiec witam wszystkich.

Zakupilem roverka, troche trzeba przy nim popracowac, ale bedzie ok.

Nie dzialal mi wentylator nawiewu na 1 i 2 biegu, oczywiscie zrobione standartowa usterka, niestety ucieklo zasilanie calkowicie z silnika nawiewu, bezpieczniki sa cale.

Rave powoli sciagam ale mam takiego wolnego neta ze potrwa to jeszcze z pol dnia.

Gdzie znajduje sie przekaznik lub modul odpowiadajacy za nawiew w tych samochodach?

Pozdrawiam

sTERYD - Wto Lip 05, 2011 11:00

Przekaźnik znajduje się w skrzynce bezpieczników pod maską, a bezpiecznik jest i pod maską i przy nogach kierowcy.
Raczej mało prawdopodobne, żeby padł przekaźnik, raczej któryś z bezpieczników.

marcin333 - Wto Lip 05, 2011 14:35

Usterka znaleziona, cienki niebieski przewod przerwny, skrzynka z bezpiecznikami pod maska.

Jeszcze dwie male usterki mi zostaly.

Podgrzewanie tylnej szyby i przeciwmgielne tyl.

Przeciwmgielne przod wciskam przycisk, pozostaje wcisniety, przeciwmgielne tyl wciskam przycisk puszczam i pozostaje w stanie jakby niewcisnietym, tak samo zachowuje sie przycisk podgrzewania tylnej szyby.

Jest to normalne zachowanie tych przyciskow, czy powinny byc wcisniete jak ten pierwszy?

driftdreamer - Wto Lip 05, 2011 16:41

marcin333 napisał/a:
Jest to normalne zachowanie tych przyciskow, czy powinny byc wcisniete jak ten pierwszy?


To normalne w tych autach. Na przyciskach jest światełko które sugeruje o włączeniu, ogrzewanie wyłącza się automatycznie po kilkunastu minutach z tego względu żeby nie grzało cały czas bez sensu. Nie wiem jak jest ze światłem ale pewnie po zgaszeniu auta też się wyłącza.