Zobacz temat - [R75] Rozrusznik - pobór pradu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Rozrusznik - pobór pradu

PD - Czw Lip 07, 2011 20:51
Temat postu: [R75] Rozrusznik - pobór pradu
Witam
mam jedno pytanie czy wie ktos moze jakiej mocy jest rozrusznik denso w cdt
bo wlasnie swoj odebralem od mechanika i zachowuje sie tak jak przed naprawa
a mianowicie pobiera ok 170 amper, wydaje mi sie ze troche za duzo...
przez co auto troche gorzej pali, takie mam wrazenie

Pieta - Czw Lip 07, 2011 21:26

rozrusznik Denso 2kW
Myślę że pobiera ci tak jak powinien. Nie zdziwił bym się jak by pobrał 200amp

Rowan - Czw Lip 07, 2011 21:42

PD, rozruszniki w dieslu przy niskiej temp na dworze, potrafią nawet do 300A pobierać...
Dziadek - Czw Lip 07, 2011 22:31

PD,trochę mnie zaskoczył twój prąd rozruchu. Nie mam czym zmierzyć u siebie,ale kilka lat temu mierzyłem w firmowym citroenie 1,9d i prąd oscylował w pobliżu 210-220 A w ciepłym dniu.
Pieta - Pią Lip 08, 2011 07:58

Wszystko zalęży jak mierzysz. W dieslu w początkowej fazie prąd skoczy nawet do 400A, potem jak już równo kręci to prąd się stabilizuje do jakieś 150-250A.
PD - Sob Lip 09, 2011 16:53

ja sprawdzalem to miernikiem cengowym, odpialem pompke prze silniku i krecilem
rozrusznikiem przez kilka sekund... dodam ze byl to cieply dzien.

dziekuje panowie za szybka odpowiedz no i teraz nie bede sie tym przejmowal
ale faktem jest ze poprzedni roverek mi lepiej palil chociaz mial wiekszy przebieg...

Pietia
jak wpisalem na googlach denso 228000-7801 to wyskakuje mi ze ma 1,2kw...
a skad masz info ze ma 2 kw?

pozdrawiam
andrzej

Pieta - Sob Lip 09, 2011 20:45

W RAVE jest napisane
CDT 2.0kW
1.8 1.2kW
KV6 1.8kW

Jeżei w RAVE jest napisane to powinno być tak w aucie. Nie weryfikowałem

domel101 - Wto Paź 23, 2012 16:24

Witam, poruszę trochę ten temat bo mam problem. Wymieniłem aku i po ok 2 tyg. dalej się dzieją cuda z odpaleniem mego R. Słychać tylko "cyk" i tyle. byłem na teście(aku + ładowanie i takiem tam....) i wykazało, że wsio OK tylko podczas odpalenia pobiera 250A(silnik benz. 2.0 V6). Mój mechanik powiedział, że to stanowczo za dużo, dodam, że autko było rozgrzane i temp. na zew. + 14*C. Myślę, że rozrusznik do wyciągnięcia i na stół do regeneracji. Jak Wy macie jakieś inne pomysły i doświadczenia to chętnie posłucham. Bo dziś rano to już klapa, całkiem padł a na pych palić nie będę.

[ Dodano: Wto Paź 23, 2012 16:24 ]
a jeszcze jedna sprawa. z dopasowaniem szczotek jakby co to nie ma problemu i z czego dopasować te BLASZKI co czytałem, że się najczęściej wypalają

hs26 - Sob Paź 27, 2012 20:26

Witam. domel101 - cykanie o którym piszesz to "bendiks" (sprzęgło jedno kierunkowe) charakterystyczny odgłos cykania wyrzucanego bendiksa przez automat (elektromagnes) na wieniec koła zamachowego. Poniżej foto:

Gdy rozrusznik jest sprawny w tym momencie zaczyna się obracać i uruchamia silnik. Natomiast gdy słychać tylko „cykanie„ i cisza, nic się nie dzieje, to rozrusznik do przegladu-naprawy, musisz go wybudować, na nim jest metalowa puszka zwana automatem – to elektromagnes z grubym stykiem w środku. Jak ten styk nie kontaktuje to rozrusznik się nie obróci. Przy okazje sprawdzić cały rozrusznik.
Jeżeli chodzi o pobierany prąd to nie jest tragedia, rozrusznik potrafi tyle zeżreć. Dawno temu robiłem testy na rozruszniku fiata 125, zahamowany rozrusznik pobierał 570A.

Przykładowe foto rozrusznika


1. korpus
2. bendiks
3. wirnik
4. cewki stojana
5. szczotkotrzymacz
6. automat


Dziadek - Sob Paź 27, 2012 22:21

Potwierdzam to z autopsji.
Dodam,że w tzw. automacie jest zwora,która uruchamia sam "silnik" rozrusznika i kiedy jej styki są zużyte,to po prostu d**a- nie obróci. Często pomaga oczyszczenie styków.
Jeśli jednak rzeczony rozrusznik kręci i pobiera tak duży prąd,to jeszcze sprawdziłbym łożyskowanie.W fiatach,żukach,nysach, itp. często powodem problemów były panewki rozrusznika.
Wiedzę tą czerpię z moich poprzednich "złomów" i nie sądzę żeby w R75 było inaczej.

wojtekhan - Sob Gru 08, 2012 21:08

Witam
U mnie ostatnio pojawiły się objawy jak opisane wyżej:Cykanie i nie kręci.
Wymontowałem dzisiaj rozrusznik ale nie specjalnie znam się na tym.
Może ktoś opisać jak dokładniej sprawdzić ten automat.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Gru 08, 2012 21:08 ]
Temat rozwiązany - tak jak podpowiadali koledzy padł automat.
Próbowałem dokupić styki, ale znalazłem używany kompletny rozrusznik za 49 zł.

Dzięki za pomoc!!