Zobacz temat - [freelander] szygerdach 5d
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander] szygerdach 5d

amik - Pon Lip 11, 2011 10:26
Temat postu: [freelander] szygerdach 5d
witam koledzy może miał ktoś taką sytuacje że szyberdach nie chce się otwierać tylko lekko się podnosi ale już nie odjeżdża jak zdjąłem szybe to bez żadnego problemu działa a z szybą nie chce no i na dodatek jak się zamyka to coś przeskakuje , jeśli ktoś już taki problem przerabiał to proszę o wskazówki Pozdrawiam
SyntaX - Wto Lip 12, 2011 10:44

Skoro coś przeskakuje to może być kilka przyczyn:
- Linki prowadzące są przerdzewiałe, pozaginane, powycierane.
- Brudne powykrzywiane prowadnice okna dachowego, uszkodzenie uszczelki i gdzieś podłazi.
- Rolka ślimaka na silniku jest wytarta i linka przeskakuje, albo ma wyrobioną zębatkę.
- Wyrobione/wyłamane ślizgi w prowadnicy.

Bardzo ładnie opisali to w Rave.
Masz w załączniku opisy wyciągnięte z Rave.

amik - Sob Lip 16, 2011 13:29

witam koledzy poświęciłem dzisiaj pare godzin i zdecydowałem się rozebrać szyber korzystając z tych zdjęć http://www.landyzone.co.u...roof-79181.html rozebrałem szyber i dzięki bogu nic nie było urwane ale linki i mechanizmy dość mocno zabrudzone, wyczyściłem wszystko złożyłem spowrotem i szyber działa wyśmienicie teraz nic nie przeskakuje nic się nie zacina zmyka się bardzo głęboko :D wszystko trwało 4 godz. Dla tych co mają taki sam problem to znaczy że coś przeskakuje ale mechanizm działa bez szyby (co znaczy że uchwyty nie są urwane ) a z szybą nie chce to oznacza że trzeba tylko wszystko wyczyścić i nasmarować Pozdrawiam