Zobacz temat - [Rover 414, 98'] PROBLEM Z NAWIEWEM / KLIMATYZACJĄ
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 414, 98'] PROBLEM Z NAWIEWEM / KLIMATYZACJĄ

harnas_007 - Pon Lip 11, 2011 17:52
Temat postu: [Rover 414, 98'] PROBLEM Z NAWIEWEM / KLIMATYZACJĄ
Witam,
od jakiegoś czasu zaczął "nawalać" mi nawiew. Na początku wiatrak nie uruchamiał się na 1 i 2 mocy nawiewu (na 3 i 4 - działa, z tym, że na 4 strasznie hałasuje, tak jakby owy wiatraczek miał wylecieć przez otwory wentylacyjne).
Poza tym, rok temu nabijałem klimatyzację - w tym roku nie chłodzi tak jakby się tego oczekiwało (w lecie, przy zamkniętych szybach i odpalonej klimie dłużej jak 3-5 minut nie da się wytrzymać bo w aucie tworzy się straszna duchota).
Nie znam się na tym ale wydaje mi się, że niedziałające nawiewy mają jakiś związek z tą nie chłodzącą klimatyzacją.

Czy ktoś z Was miał podobne problemy??
Proszę napiszcie jeśli macie jakiś pomysł co do przyczyny??
Nie wiem jakiego kosztu naprawy się spodziewać... ??

moje autko:
Rover 414, benzyna, 1998 rok, hatchback.

z góry dziękuje.

andrew0503 - Pon Lip 11, 2011 18:09

Witam
Na początek zaproponuję coś do poczytania :wink:
http://forum.roverki.eu/v...hlight=dmuchawa
http://www.roverki.pl/por...m-z-biegow.html
http://www.roverki.pl/zro...ie-chlodzi.html

harnas_007 - Pon Lip 11, 2011 18:45

dzięki wielkie :)
mam nadzieję, że z rezystorami jakoś samodzielnie sobie poradzę..


co do klimy to wychodzi na to, że jest nieszczelna.
da się to naprawić czy trzeba wymieniać cały układ??

pozdrawiam

andrew0503 - Pon Lip 11, 2011 19:08

harnas_007 napisał/a:
dzięki wielkie :)

Nie ma za co :wink:
harnas_007 napisał/a:
mam nadzieję, że z rezystorami jakoś samodzielnie sobie poradzę..

Trzymam kciuki, przy okazji zmień sobie filtr kabinowy i powyciągaj śmieci(jeśli takowe są) z układu wentylacji.
harnas_007 napisał/a:
co do klimy to wychodzi na to, że jest nieszczelna.
da się to naprawić czy trzeba wymieniać cały układ??

Jeśli okaże się nieszczelna to pewnie skończy się na spawaniu przepuszczających elementów. Tak było w moim przypadku, klima dmuchała ciepełkiem bo jedna rurka była nieszczelna, skończyło się na polutowaniu. Całego układu nie będzie potrzeby wymieniać :smile:

harnas_007 - Pon Lip 11, 2011 21:41

oby :)

jeszcze raz dziękuję.

zamykam temat.
pozdr.

driftdreamer - Wto Lip 12, 2011 12:03

Wymontuj jeszcze silnik dmuchawy jest pod nogami pasażera przykręcony od spodu 3 śrubami, tam jest pewnie duzo liści i syfu (dlatego hałasuje na 4 biegu), wymień tak jak wyżej pisał andrew0503, filtr kabinowy i od razu powinno lepiej dmuchać :grin:
keebo - Wto Lis 22, 2011 21:58

Witam, mam podobny problem otóż nawiew praktycznie nie działa choć słychać że chodzi na 3, 4 biegu tak strasznie huczy pod nogami pasażera że ledwo sie da wytrzymać a powietrze ledwo co leci. Jak ustawiam na panelu gdzie ma lecieć powietrze np na szyby to ledwo co wylatuje a jak zmienie na frontowy nawiew to czuć że szybciej leci na szyby niż z frontowych otworów (lecz na szyby nie powinno lecieć chyba wogóle). Też mam problem z ciepłym poietrzem prawie go nie ma.

Pozdrawiam

staffer - Sro Lis 23, 2011 08:36

Ustosunkuj się do postu driftdreamer'a, skoro podpiąłeś się pod temat.
Filtr kabinowy wyczyszczony, wentylator z liści też? To jest podstawa niezależnie od innych problemów.

U Ciebie podejrzewam, że mogło się schrzanić pokrętło regulacji nawiewu (zsunięta linka lub coś podobnego).
Ewentualnie masz pękniętą gdzieś obudowę któregoś elementu nawiewu i powietrze leci "w próżnię" ..

keebo - Pią Gru 02, 2011 09:34

Witam, odkręciłem silnik dmuchawy i przeczyściłem potem wypiołem pokrywę komory filtra i na to wygląda że chyba filtra nie ma, trochę liści znajdowało się wewnątrz. Auto jest z klimą tylko raczej nie nabita, patrzyłem na filtry i teraz jaki kupić filtr żeby pasował? I czy bez tego filtra powinno normalnie wiać z nawiewów bo bardzo słabo wieje a dmuchawe słychać że chodzi i to dość głośno na najwyższym biegu?


Adrian - Pią Gru 02, 2011 21:38

Nie masz filtra, więc powietrze zamiast lecieć do nawiewów, ginie po trasie. Dlatego z nawiewów prawie nie leci. Kup filtr (jest ogólnie dostępny - Filtron K1082), wsadź go na miejsce i powinno wszystko hulać. :wink: