Zobacz temat - [MG ZR] stroboskopy pod kratką zderzaka- montować??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [MG ZR] stroboskopy pod kratką zderzaka- montować??

Sajgon - Czw Lip 21, 2011 08:44
Temat postu: [MG ZR] stroboskopy pod kratką zderzaka- montować??
Witam,
Jeżdżę sobie po wawie , czasami w trasy... a jełopy z tej miejscowości czasami popylają na długich..
Puszczanie chwilowe długimi nie daje rezultatów- nie domyślają się o co chodzi a ja nie widzę drogi przez takich "orłów"
Myśł- revange
Środek: mocne stroboskopy które włączę przełącznikiem z kabiny.

Pytanie jakie stroboskopy - nie chcę montować jakiś niebieskich czy czerwonych (ala policyjne) - efekt ma być taki żeby po włączeniu był silny błysk/błyski


Stroboskop ma być zamontowany w sposób niewidoczny- jako "broń ostateczna"
Coś polecicie? - link?

Kozik - Czw Lip 21, 2011 08:52

Sajgon, a nie uważasz, że to już jest bandyctwo?

zakładając taką sytuację, jedziesz szybko, gość z przeciwka jedzie bardzo szybko np 140 km/h tam gdzie oczywiście nie powinien... Ty mu walniesz strobolem, on przez parę sekund nie widzi nic, wjeżdża czołowo w człowieka jadącego prawidłowo z przeciwka za Tobą. Jest 5 trupów... Będziesz wtedy dumny że mu się odwdzięczyłeś?

[ Dodano: Czw Lip 21, 2011 08:52 ]
Sajgon, pół biedy jak ktoś montuje strobole żeby sobie pomigać na spotach ale na drodze to ja osobiście mam zdanie negatywne zdecydowanie.
Sam miałem sytuację gdzie gość z terenówki walnął mi światłami po oczach tak że przez 15sekund nie widziałem praktycznie nic (wszystkie na dachu jakieś bardzo mocne i na zderzaku miał jakieś dodatkowe), dobrze że miałem wtedy 60km/h i znałem na pamięć drogę, zatrzymałem się i dochodziłem do siebie.

Sajgon - Czw Lip 21, 2011 09:04

Oczywiście masz racje co do prędkości i czołówki..
rozsądek mówi aby tego nie robić jak wariat rżnie 140.

Chodziło mi o sytuacje - stanie na światłach, ruszanie itp- czyli szansa że facet zaskoczy- na miganie długimi nie reagują albo nie widzą (za dużo wrażeń /świateł).


czyli- ja stoję, on stoi a chcę go zmusić na zwrócenie na mnie uwagi.

szoso - Czw Lip 21, 2011 09:14

na pewno zwrócisz na siebie uwagę ale nie wiem czy wymusisz na kimś w ten sposób wyłączenie długich świateł
gorzej jak trafisz na nieoznakowany radiowóz lub ktoś zadzwoni na policję

Pływak - Czw Lip 21, 2011 10:12

Policja to najmniejszy problem problem będzie wtedy jak zdezorientowany koleś oślepiony tym stroboskopem straci panowanie nad autem i zabije siebie albo kogoś jak wspomniał Kozik. Czasem wystarczy posiedzieć i pomyśleć przez chwilkę a głupie pomysły same przechodzą :razz: Po za tym to aż taki problem w stolicy? Tyle kierowców stoi na światłach z długimi, że aż chcesz montować jakieś stroboskopy?
Mad - Czw Lip 21, 2011 10:42

proponuje kupić wiatrówkę z celownikiem laserowym, cena moze nieco większa, ale o ile więcej zabawy :)
radomraptile - Czw Lip 21, 2011 16:45

nie montuj :shock: :shock:
Alexi - Czw Lip 21, 2011 19:22

Kozik napisał/a:
Sam miałem sytuację gdzie gość z terenówki walnął mi światłami po oczach tak że przez 15sekund nie widziałem praktycznie nic (wszystkie na dachu jakieś bardzo mocne i na zderzaku miał jakieś dodatkowe), dobrze że miałem wtedy 60km/h i znałem na pamięć drogę,


Sam miałem taką sytuację. Też nie polecam tego robić. :/

rafal506 - Czw Lip 21, 2011 23:32

Jak Ty wogóle mogłeś wpaść na tak inteligentny pomysł
practicator - Pią Lip 22, 2011 00:02

ja po kilku dniach zrezygnowałem z montowania niebieskich pod grillem w czarnej Vectrze ojca ;) a czasem aż by się prosiło kilku pajaców wieczorem przytemperować, bo nie dość że zagrażają sobie nawzajem, to jeszcze innym, porządnym kierowcom. a gady to tylko potrafią u nas suszyć za miastem na 50tkach...
Mad - Pią Lip 22, 2011 01:42

to akurat mogło by być całkiem zabawne, chętnie bym taką vectrą pojezdził :twisted: :mrgreen:
samos - Pią Lip 22, 2011 06:57

Nawet jeżeli podczas rutynowej kontroli ujrzą takie cuda to tylko jest 5 stówek w plecy :P
szoso - Pią Lip 22, 2011 07:43

samos napisał/a:
Nawet jeżeli podczas rutynowej kontroli ujrzą takie cuda to tylko jest 5 stówek w plecy

nie tylko, zabiorą też dowód chyba że zdejmiesz to przy nich, na pewno nie puszczą cię ze stroboskopami dalej

Mad, prosiłbym by twoje wypowiedzi były bardziej na temat bo jak na razie nie wnoszą absolutnie nic do tematu, to nie jest offtopic :twisted:

Sajgon - Pią Lip 22, 2011 08:15

rafal506,
Z braku wpływu i wk..a. na idiotów. "Jak nie skutkują argumenty- użyj sztachety"- jak mawiał mój dziadek
Pomysł może kontrowersyjny- ale w skrajnych przypadkach przychodzą też i głupie pomysły do głowy.
Nie twierdzę że eten jest mądry , zastanawiałem się nad konsekwencjami - stąd pomysł.
Osobiście brałem pod uwagę konsekwencje wymienione przez kolegów- ale podzielenie się - nawet kretyńskim spostrzeżeniem - miało mi pomóc;)(samouspokojenie z zewnętrznymi argumentami)


W grę wchodził też sygnał dźwiękowy który po uruchomieniu drze się "wyłącz k..e te długie.." .. ale nie znalazłem takowego a programować tego nie mam czasu;)

ale jeżeli ktoś ma pomysł na radykalne ostrzeżenia- pomyślę :cool:

Kozik - Pią Lip 22, 2011 08:58

rafal506 napisał/a:
Jak Ty wogóle mogłeś wpaść na tak inteligentny pomysł


mi jakieś z 8 lat temu też taki pomysł wpadł do głowy ale w sumie nie zrealizowałem z powyższych powodów ;)

xaoo - Pią Lip 22, 2011 09:21

Świetnie - zabij parę osób, żeby ratować podrażnione ego.
Proponuję jeszcze .9mm w schowku i pare granatów wyczepianych spod zderzaka z tyłu (też możesz sobie "odpalać z kabiny")

Jeśli irytuje Cię coś na drodze, to zjedź na bok, weź kilka oddechów, zmień stację radiową i jedź dalej. Eliminację idiotów pozostaw selekcji naturalnej. Ona na prawdę działa (w Twoim przypadku zadziałałaby dość szybko)

Kozik - Pią Lip 22, 2011 09:22

xaoo, kolega Sajgon, już się nawrócił ;)

Sajgon napisał/a:
Osobiście brałem pod uwagę konsekwencje wymienione przez kolegów- ale podzielenie się - nawet kretyńskim spostrzeżeniem - miało mi pomóc;)(samouspokojenie z zewnętrznymi argumentami)

Sajgon - Pon Lip 25, 2011 10:12

xaoo, spokojnie;)


Kozik, powiedział :lol: