Zobacz temat - [R214] Cieknie pod nogami pasażera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Cieknie pod nogami pasażera

remo_78 - Sob Lip 23, 2011 22:46
Temat postu: [R214] Cieknie pod nogami pasażera
Dzisiaj zaobserwowałem jakiś wyciek. Pod nogami pasażera pojawiła się woda (chyba). Było na tyle ciemno że nie mogłem za bardzo obadać co i jak. Wyczułem tylko że pod schowkiem w pobliżu konsoli biegnie gumowy wężyk który jest pęknięty. Cóż to takiego (od nagrzewnicy?)? I jak to załatać?
azer - Sob Lip 23, 2011 23:11

To woda od skraplacza klimy, czy to z niego cieknie nie wiem. Włącz klime zobaczysz czy to stamtąd cieknie. Jak naprawić? nawet zwykłą taśmą izolacyjną, ciśnienia tam nie ma.
tomo63 - Nie Lip 24, 2011 09:25

Lepiej nie próbuj tego wężyka wyciągać chcąc go naprawić, bo włożyć go w to samo miejsce to katorga.
Jugol - Nie Lip 24, 2011 10:00

W zeszłe lato miałem to samo- wężyk był popękany i kapało małżonce na nóżkę ;/ Stary zdemontowałem i założyłem nowy- igielitowy.
remo_78 - Nie Lip 24, 2011 10:32

Fakt kapało jak klima była włączona. Najpierw spróbuje półśrodka i owinę taśmą izolacyjną jak nie pomoże to będę demontował w ostateczności...
Jugol - Nie Lip 24, 2011 12:28

remo_78 napisał/a:
Fakt kapało jak klima była włączona. Najpierw spróbuje półśrodka i owinę taśmą izolacyjną jak nie pomoże to będę demontował w ostateczności...


Nie baw się z taśmą, tylko wymień ten wężyk, dopasujesz średnicą igielitowy i do tematu już nie wrócisz :ok:

remo_78 - Nie Sie 07, 2011 13:47

Jak chwyciłem ten wężyk to został mi w reku, po prostu się rozleciał. Teraz mam pytanie bo nie zaglądałem pod maskę: wąż ten wychodzi przez przegrodę do komory silnika. Jest on tam gdzieś jeszcze wpięty czy tylko wyprowadzony?
tomo63 - Nie Sie 07, 2011 15:59

remo_78 napisał/a:
Jest on tam gdzieś jeszcze wpięty czy tylko wyprowadzony?

Wychodzi do komory silnika i tam jest wciśniety pod taką "blaszkę" - miałem wielki problem, żeby tam go wcisnąć.

remo_78 - Nie Sie 07, 2011 19:29

o kurcze, to czeka mnie walka...