Zobacz temat - OC na Kemping?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - OC na Kemping?

Alexi - Nie Lip 24, 2011 22:27
Temat postu: OC na Kemping?
Kompletnie się w tym nie orientuję a na ww piszą tylko o ubezpieczeniu od kradzieży. Chciałbym kupić jakąś tanią przyczepę kempingową i ją wyremontować tak jak mi się podoba. A czy na taką przyczepę potrzeba jest wykupić ubezpieczenie OC ? Na Link4 (tam gdzie mam ubezpieczenie R) nic nie ma. I jeszcze jedno w jednej z ofert było napisane że przyczepa jest bezprzeglądowa. Od czego to zależy?
Tomek1212 - Pon Lip 25, 2011 01:50

OC wykupujesz jak na każdy inny pojazd. Stawki są niskie, tak więc nie są to jakieś wygórowane kwoty.
Przyczepy lekkie o DMC do 750kg mają przegląd bezterminowy i nie trzeba przeprowadzać badań technicznych.

machi12 - Wto Lip 26, 2011 23:33

zmieścisz się w OC do 100 zł.
To jest obowiązkowe również.

Perez - Pon Sie 08, 2011 00:56

Przerabiałem ten temat z samochodem campingowym, najtaniej wyszło w PZU.
Alexi - Sro Sie 10, 2011 21:38

Perez tu jest taniej bo samochód to samochód ;-) a przyczepka to TYLKO przyczepka ;-) Ale pojazd (przyczepka) to pojazd i płacić OC trzeba ;-) Głupota.
PTE - Czw Sie 11, 2011 11:22

To nie jest głupota. Wg ustawy Prawo o ruchu drogowym przyczepa to też pojazd, tyle że bez silnika. Jej ruch też może wyrządzić szkody i właśnie z tego tytułu musisz zawierać osobną umowę ubezpieczenia OC.
Alexi - Sob Sie 13, 2011 21:53

Owszem jest bo na deskorolkę nikt OC nie ma OC a to też ma koła. Głupie jest prawo a raczej ci co je tworzą. W WB takich rzeczy nie ma. Wiadomo że przyczepa sama nie pojedzie bez samochodu wiec za nie odpowiedzialne jest OC samochodu. I pomimo że w WB wiele rzeczy jest głupich to wydaje mi się być sensowne.

Ale w sumie dość tych wywodów bo to nie temat o polityce. A dla mnie jest nerwowy i już zacząłem offtopować za co przepraszam ;-)

PTE - Nie Sie 14, 2011 11:56

alexi napisał/a:
Owszem jest bo na deskorolkę nikt OC nie ma OC a to też ma koła. (...) Wiadomo że przyczepa sama nie pojedzie bez samochodu wiec za nie odpowiedzialne jest OC samochodu.


Nie te gabaryty :wink: Sama przyczepa może się np. stoczyć i uszkodzić czyjąś chałupę czy auto albo nawet kogoś zabić. Gdybym był ubezpieczycielem, nigdy nie przystałbym na wspólne ubezpieczenie samochodu i przyczepy - no chyba że za odpowiednio zwiększoną stawką...

P.S. Przepraszam za edycję Twego postu. Z rozpędu pomyliłem przyciski i zacząłem odpowiadać nie tam gdzie trzeba :oops:

chudson - Pon Sie 15, 2011 13:05

Ale ile jest przypadków ,że stojąca przyczepa się stoczy i walnie w coś ?? Jeżeli nawet to najprawdopodobniej nie sama z siebie a przez życzliwa osobę - a wtedy i tak ubezpieczenie OC nie ma miejsca bo za szkody płaci osoba odpowiedzialna np za zwolnienie hamulca.

W przypadku gdy przyczepa odłączy się od auta to i tak idzie z ubezpieczenia samochodu aż do jej calkowitego zatrzymania ( no chyba że coś sie zmieniło w przepisach ?? )