Zobacz temat - [r75] Szczotkowane alumninium zamiast plastików
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [r75] Szczotkowane alumninium zamiast plastików

dafit - Pią Wrz 02, 2011 15:38
Temat postu: [r75] Szczotkowane alumninium zamiast plastików
Ostatnio czyszcząc wnętrze zauważyłem że czarny plastik w zegarach ma taką fajną delikatną strukturę szczotkowanego aluminium albo coś mi się pomieszało w oczach :roll: btw tu mnie właśnie naszła taka myśl że gdyby pozamieniać czarne plastiki tj. od przełączników ster. szybami , klimy i właśnie czarny plastik licznika zastąpić prawdziwym właśnie czarnym alu szczotkowanym wyglądałoby ciekawie :ok: co wy na to?ja myślę że żadna wiocha bo np w AR 159 bardzo fajnie to wygląda :cool: tylko czy wiecie może czy są takie firmy które mogły by coś takiego wykonać ? bo na upartego idzie to samemu zrobić http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic493494.html i oddać gdzieś na laser do pocięcia tylko wtedy mamy same jakby nakładki alu, a żeby były właśnie z elementami montażowymi to pewnie potrzebna by byla firma jak wspomniałem już która zrobi kopię plastiku z alu tylko czy ktoś o takich słyszał, zna ?

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2011 15:38 ]
nie mogłem wytrzymać z ciekawości i zakupiłem folie 3m o fakturze szczotkowanego alu właśnie, nie jest to drogie bo 30 zł za arkusz 30x50 (a z panelem od klimy coś zrobić musialem bo był porysowany strasznie) ,starcza na styk na panel od klimatronika i przełączniki sterowania szyb oraz zegary(jeszcze nie oklejone), oczywiście dla lepszego efektu radio też powinno się okleić ale ja czekam puki co na stację multimedialną, wtedy pójdzie całość, przełącznik od pasażera do poprawki bo we wgłębieniu się poodklejał , ale pierwszy raz oklejałem taką folią więc wybaczam sobie :mrgreen:

wyder007 - Sob Wrz 03, 2011 15:28

no nawet ciekawie by to wyglądało, choć ja osobiście już bym oklejał nie tylko radio ale i dolne panele aby całość się jakoś komponowała
slax - Sob Wrz 03, 2011 16:03

tylko teraz ja się ma to "szczotkowane" aluminium do pseudo drewna na konsoli środkowej...
dafit - Sob Wrz 03, 2011 16:39

slax napisał/a:
tylko teraz ja się ma to "szczotkowane" aluminium do pseudo drewna na konsoli środkowej...

np tak jak w alfie 159 albo audi A8 lub rav4(gdzie jest również okleina a nie prawdziwe alu), okleiłem głównie dlatego aby zobaczyć jak to będzie grało z drewnem( bo jakby miało zostać to i tak chciałbym aby to było prawdziwe aluminium) i wg, mnie nie jest źle, zobaczę jeszcze po oklejeniu licznika jak to będzie grało , a jak nie to można to z łatwością zdjąć i nic nie pozostaje , wiem bo już zdjąłem z tego włącznika od pasażera który się porozklejał.