Zobacz temat - [R45] Jak zdemontować boczek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Jak zdemontować boczek

justyna44 - Pią Lip 29, 2011 00:42
Temat postu: [R45] Jak zdemontować boczek
Jak prawidłowo zdemontować bok drzwi , tak żeby nie uszkodzić mechanizmów w drzwiach ?
Chodzi mi o coś takiego jak na obrazkach początkowych w tym temacie http://forum.roverki.eu/v...t=43524&start=0 . Co po kolei zrobić ?

sobrus - Pią Lip 29, 2011 09:21

Wszystko jest dokładnie opisane w instrukcji serwisowej RAVE :)
Są nawet ilustracje.

Nie wiem dokładnie jak jest w R45, ale w bardzo podobnym R400 należy:

- odkręcić klamke do otwierania drzwi (jest chyba 1 śruba), wysunąć ją do przodu i odłączyć od mechanizmu zamka
- wykręcić dwie śruby trzymające uchwyt
- delikatnie oderwać dół boczku (tam są zatrzaski, uwaga niektóre mogą nie przeżyć operacji, ale ja kilka razy zdejmowałem i dramatu nie ma)
- odłączyć przycisk podnoszenia szyb, jeżeli jest (wtyczka).
- unieść boczek do góry, aby wyszedł z blachy (jest zaczepiony górną krawędzią, można powiedzieć że na niej wisi).

Mam nadzieję że niczego nie zapomniałem i że w R45 jest tak samo.

Za pierwszym razem jest troche gimnastyki, ale za drugim czy trzecim, jak wiadomo co i jak - to spokojnie można się w 5-10 minut z tym uwinąć.

W drugą stronę jest naturalnie nieco ciężej, ale też tragedii nie ma.

Problem może sprawić włożenie boczku z powrotem w blache - należy przy tym uważać na kołek od zamka (aby wszedł w otwór przy diodzie alarmu).
Druga trudnością może być podłaczenie klamki z powrotem (przydadzą się zręczne palce, bo trzeba to robić przez dziurę w boczku).

matekk4 - Pią Lip 29, 2011 10:20

Gdyby ktoś był tak uprzejmy i podesłał mi same ilustracje z tych czynności byłbym wdzięczny .
Adrian - Pią Lip 29, 2011 10:37

No litości. :twisted:

justyna44 i matekk4 - instrukcje jak zdjąć boczek już macie. Do tego trochę własnej inwencji, przeszukiwania Forum i robota będzie zrobiona.