Zobacz temat - [r220 sd] Auto nie odpala - problem z elektryką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r220 sd] Auto nie odpala - problem z elektryką

rbl - Nie Sie 14, 2011 14:47
Temat postu: [r220 sd] Auto nie odpala - problem z elektryką
Dziś podczas zjeżdżania z małego wzniesienia w moim Roverze zgasł silnik, próbowałem go ponownie zapalić w trakcie toczenia ale auto nie reagowało, rozrusznik nawet nie zakręcił. Po przekręceniu kluczyka pali się kontrolka od akumulatora oraz od oleju. Odłączenie klemy akumulatora nie pomaga, zauważyłem też że od razu wskażnik temperatura wędruje do samej góry.

Co mogło się stać? Sprawdziłem chyba wszystkie bezpieczniki, ewentualnie prosiłbym o wskazanie na który powinienem dokładnie zwrócić uwagę.

W aucie nie działa obecnie nic... radio, światła, el. szyby.

Rokosz - Nie Sie 14, 2011 15:59

U mnie zdarzyło się coś takiego w wersji benzynowej. Spróbuj puknąć lekko w rozrusznik kluczem od kół (tak mi poradzono) być może się zablokował... U mnie zanim dostałem informację zwrotną z Forum, auto ściągnęła laweta, więc nie miałem okazji sprawdzić sposobu. Skończyło się na regeneracji rozrusznika.
Firq - Nie Sie 14, 2011 16:51

pierwsze co mi przychodzi na myśl to podmień akumulator i sprawdź raz jeszcze
Chester - Nie Sie 14, 2011 21:12

sprawdz połączenia masy do nadwozia czy sie nie urwało ....
rbl - Nie Sie 14, 2011 21:35

Rzeczywiście... początkowo tego nie zauważyłem... sprawdzałem bezpieczniki ale nie zwróciłem uwagi na zerwany przewód od masy - był zawinięty i nie było widać że nie jest przymocowany do śruby do nadwozia.

Problem rozwiązany.

Pozdrawiam.