Zobacz temat - [R200] Hałas przy obciążeniu silnika z komory
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Hałas przy obciążeniu silnika z komory

Foczes - Wto Sie 16, 2011 21:29
Temat postu: [R200] Hałas przy obciążeniu silnika z komory
Witam wszystkich,
jak w temacie posiadam Roverk'a 216Si, i dopadł mnie mały problem. Przy przyspieszaniu/hamowaniu silnikiem (przy obciążeniu silnika) słychać bardzo "nieładny" głośny metaliczny dźwięk, przy prędkości ponad 100km/h dźwięk się bardzo wzmaga a jest słyszalny już od jakiś 50km/h. Przy wciśnięciu pedału sprzęgła dźwięku nie słychać- przy równym trzymaniu prędkości jest mniej słyszalny. Biegi wchodzą normalnie jak zawsze. Pierwszy raz usłyszałem go na trasie z punktów A-B-A około 1100km, gdzie prędkość na autostradzie dochodziła do prawie maksymalnej. Pół roku wcześniej wymieniane było sprzęgło+ łożysko na nowe i olej w skrzyni (Valvo Durablend). Silnik jest troszkę mocniejszy (KM i Nm) o jakieś 30% niż standardowe 1,6 16V- dlatego też sprzęgło się skończyło. Czy moje przypuszczenia że to łożysko w skrzyni są słuszne ? Jakie koszty naprawy ?

z góry dziękuje i pozdrawiam

Kozik - Sro Sie 17, 2011 07:44

Foczes napisał/a:
Czy moje przypuszczenia że to łożysko w skrzyni są słuszne ? Jakie koszty naprawy ?


jak najbardziej słuszne, jeśli to taki dźwięk tyrkoczący to znam Twój ból.
Jak rozbierzesz skrzynię to nie wymienia się jednego łożyska a wszystkie więc koszt samych łożysk około 500zł. Kup sobie jakąś dobrą skrzynię z R25 i będzie taniej a większe szanse, że skrzynia ma mały przebieg