Zobacz temat - [R75] Światła cofania przestały działać po zalaniu samochodu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Światła cofania przestały działać po zalaniu samochodu

dlugigl - Sro Sie 17, 2011 21:47
Temat postu: [R75] Światła cofania przestały działać po zalaniu samochodu
Hej ho.

Jakiś czas temu zapchały mi się odpływy i zrobiło mi się bajorko w samochodzie. Koniec końców, po wielu bojach udało mi się auto wysuszyć, ale niestety nie działają teraz światła cofania. Żarówki są dobre, coś innego się zepsuło. Do suszenia auta była zdejmowana tapicerka, ale światła przestały swiecić już wcześniej. Być może przestały działać jeszcze przed zalaniem a nie zwróciłem na to uwagi, ale podejrzewam, że jednak po zalaniu. Oglądałem bezpieczniki pod schowkiem od strony pasażera, według instrukcji, która tam była, to bezpiecznik jest w porządku (tzn, jeśli światełko z napisem r w środku oznacza światła cofania a nie coś innego ;)) . Ktoś ma jakiś pomysł co się mogło stać, gdzie szukać rozwiązania problemu?

Pozdrawiam!

21matys - Sro Sie 17, 2011 22:01

przecież światła cofania załączają sie podaczas wrzucenia wstecznego biegu... wiec przy skrzyni jest łącznik który załącza światła przy wrzuceniu wstecznego.... i teraz jest pytanie czy nie zapomniałeś podczas suszenia auta(pewnie je rozbirałeś) podłączyć spowrotem przewody odchodzące do świateł cofania ??
jeżeli sięmyle to prosze kolegów od poprawę

dukat11 - Czw Sie 18, 2011 08:23

dlugigl, jaką masz skrzynie biegów?
Aragorn - Czw Sie 18, 2011 09:42

...może sprawdz włącznik tak jak w tym wątku:
http://forum.roverki.eu/v...brak+wstecznego