Zobacz temat - [R25] Alarm
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Alarm

Jawaa - Czw Sie 18, 2011 11:16
Temat postu: [R25] Alarm
Witam, Napotkał mnie pewien problem.. szukałem przyczyny nie działających tylnych wycieraczek, spryskiwacza tylnej szyby oraz podświetlenia tablic, a przy okazji doszukiwałem się przyczyny ciągle działającej klimy ( nie moge jej wgl wyłączyć) oraz nie działającego centralnego zamka.. Szukałem, szukałem i doszukałem się na łączeniu tylnej klapy z dachem przetartych wszystkich kabli oprócz jednego, więc dokładnie porozcinałem i polutowałem wszystkie kabelki od nowa.. Byłem pewien sukcesu a tu zonk, podłaczam AKO otwieram drzwi a tu nagle Alarm.. więc próbuje go wyłączyć pilotem ( wcześniej można było go pilotem wyłączać) a teraz nie szło. wiec wkładam kluczyk do stacyjki przekręcam, wszystkie kontrolki okey, ale alarm nie przestaje wyć.. Więc odłączyłem ako i nie grzebałem więcej bo jest późno a nie chce budzić sąsiadów :D , jutro zajrzę jeszcze w bezpieczniki.. sam nie wiem gdzie szukać przyczyn.. jest może ktoś kto mógłby mi pomóc ? wiem wiem dużo pytań odnośnie usterek które wymieniłem, ale po to jesteśmy tu by sobie pomagać, jeśli byłby ktoś w temacie i tak miły mi pomóc to z góry wielkie dzięki ;)

[ Dodano: Czw Sie 18, 2011 11:16 ]
Panowie nie wiem co robić .. Miał ktoś podobny problem ?

kasjopea - Czw Sie 18, 2011 11:35

A pilota synchronizowałeś? Może warto spróbować.
Jawaa - Czw Sie 18, 2011 13:29

Nie zrobiłem tego, więc pytanie jak sie synchronizuje ?
PTE - Czw Sie 18, 2011 13:48

Wystarczy poszukać.
Jawaa - Czw Sie 18, 2011 18:14

To jednak nie wina synchronizacji, Autka również nie idzie odpalić więc coś nie tak z immo.. a wcześniej działało
plemaster - Czw Sie 18, 2011 21:13

A bezpieczniki pod kierownicą sprawdziłeś ?
Jawaa - Czw Sie 18, 2011 23:14

Z alarmem juz sobie poradziłem, synchronizowalem pilota i wymieniłem bezpiecznik pod maską od alarmu.. Lecz nadal nie działa centralny zamek ;/
PTE - Pią Sie 19, 2011 08:33

A immobilizer? Też już działa poprawnie?

Sprawdź jeszcze bezpiecznik od centralnego zamka. Jak zamykasz drzwi kierowcy od środka poprzez wciśnięcie kołeczka to blokują się też drzwi od strony pasażera i klapa bagażnika?

Jawaa - Pią Sie 19, 2011 12:13

Bezpiecznik od centralnego zamka to ten od alarmu, to ten sam bezpiecznik :) jest wymieniony, wcześniej jak wdusiłem ten guzik od zamykania drzwi słychać było takie szybkie stukanie w klapie i drzwiach pasażera, teraz nie ma nic.. Nie wiem jak mam się zabrac za ten centralny..
leszczu - Pią Sie 19, 2011 12:18

Najwyraźniej jest coś źle podłączone w wiązce tylnej klapy i tam szukaj problemu. :wink:
Jawaa - Pią Sie 19, 2011 13:48

Wiązke sprawdzałem z 5 razy, wszystkie kable sie zgadzają kolorami i wgl, kostka wszystko jest podłączone, nie wiem gdzie szukać przyczyn
leszczu - Pią Sie 19, 2011 14:09

Ale tego problemu nie miałeś przed naprawą tej wiązki, więc chyba logiczne gdzie stoi przyczyna.
Zrób może jeszcze taki teścik, że odłącz siłownik centralnego zamka klapy bagażnika i wtedy zobacz czy problem będzie się powtarzał.

[ Dodano: Pią Sie 19, 2011 14:09 ]
Jawaa napisał/a:
Bezpiecznik od centralnego zamka to ten od alarmu, to ten sam bezpiecznik :) jest wymieniony,

Bezpiecznik od centralki znajduje się pod maska w skrzynce i jest oznaczony numerem "1" i jest tylko od centralki, bo od sygnału dźwiękowego jest odpowiedzialny numer "3"

Jawaa - Nie Sie 21, 2011 21:24

Nie.. przed lutowaniem kabli w tej wiązce problem już był, centralny nie działał. dziś zauważyłem ze nie działają również wycieraczki i spryskiwacz szyb, ale za to działa oświetlenie tablic, będe musiał porozbierać w samochodzie i może ta wiązka uszkodzona jest w innym miejscu , bo na klapie sprawdzałem wszystko wydaje się być ok

[ Dodano: Nie Sie 21, 2011 21:24 ]
Bezpieczniki są okey więc nie wiem, wiązka pod klapa jest cała. problem musi być gdzieś zupełnie w innym miejscu

leszczu - Pon Sie 22, 2011 13:31

Jawaa napisał/a:
Bezpieczniki są okey więc nie wiem, wiązka pod klapa jest cała. problem musi być gdzieś zupełnie w innym miejscu

No to może w module centralnego ??

Jawaa - Sro Sie 24, 2011 11:27

No i zrobione, problem miał przyczynę w dwóch miejscach. Raz w wiązce tylnej klapy, wiązke całą wymieniłem i zastosowałem miękkie kable które nie powinny się przetrzeć ani zaginać. Oraz dwie przepalone ścieżki w module który jest pod kierownicą tam gdzie bezpieczniki, Po zlutowaniu ścieżek zaczeło wszystko działać, nawet światło stop ;)