Zobacz temat - [R400] Nawiew nie działa ??!!! Gdzie przekaźnik nawiewu?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Nawiew nie działa ??!!! Gdzie przekaźnik nawiewu?

maarss - Sro Sie 24, 2011 09:29
Temat postu: [R400] Nawiew nie działa ??!!! Gdzie przekaźnik nawiewu?
Witam, przeszukiwałem forum odnośnie nie działającego nawiewu ale naprawdę uwierzcie nic nie znalazłem co by mi mogło pomóc.
a

A mianowicie mój problem polega na tym że kiedyś myłem samochód i mi przez wlot powietrza po stronie pasażera z przodu zaczęła dostawać się woda. Woda kapała sobie z góry prosto na silnik nawiewu i po wtyczce skapywała na dywanik.

I teraz znalazłem miejsce przecieku i zakleiłem specjalnym klejem ale nawiew od momentu dostania się wody do silniczka nie działa.

Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i są ok.
Prąd nie dochodzi ani do wtyczki kabelków które wchodzą do silnika nawiewu ani do wtyczki przełącznika mocy nawiewu. Dalej nie mam pomysłów co sprawdzać. :beczy:

Poradźcie co mam dalej robić.!!!!!!!!!

[ Dodano: Sro Sie 24, 2011 09:29 ]
Podpowiedzcie przynajmniej czy jest cos takiego jak przekaźnik nawiewu i gdzie jak cos się znajduje.

sTERYD - Sro Sie 24, 2011 11:28

przekaźnik jest w skrzynce bezpieczników pod maską.

Mimo wszystko sprawdź silnik na krótko. Do przełącznika nie dochodzi prąd, bo steruje on masą, więc jak jest silnik spalony, to prundu tam nie będzie, za to na kostce silnika musi być jeden stały plus na przewodzie, który idzie prosto z przekaźnika, nie przez rezystory

maarss - Sro Sie 24, 2011 12:24

No wlasnie na kostce silnika nie ma pradu bo sprawdzalem, a który to przekaznik to nie mam pojęcia.

Silnik na krótko sprawdzony i działa.

Jakbys mógł mnie jakoś naprowadzić na ten przekaźnik było by super.

[ Dodano: Sro Sie 24, 2011 12:02 ]
I wogóle jak sprawdzić przekaźnik czy jest dobry czy nie?

[ Dodano: Sro Sie 24, 2011 12:24 ]
Podmieniłem przekaźnik ogrzewania tylnej szyby z przekaźnikiem nawiewu(ponieważ są takie same) i nawiew już działa.

Temat zamknięty!!!!!!!!!!!!!!!!!