Zobacz temat - [MG ZR] alarm sam się włącza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] alarm sam się włącza

Sajgon - Wto Sie 23, 2011 10:16
Temat postu: [MG ZR] alarm sam się włącza
Witam,

mam taki problem:
Zamykam samochód z pilota, po 5-15 sekundach samochód zaczyna wyć, otwarcie i zamknięcie nie pomaga(po chwili dalej wyje),

Po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu(bez uruchamiania silnika) , zamknięciu drzwi- problem znika.
Zauważyłem diode która pulsuje - powiedzmy - co 0,5 sek jak alarm jest uzbrojony, i plsuje jak oszalała - zapewne- jak się uzbraja.

Powód "radosnego" czasami włączania się alarmu jest mi nieznany.
Dodam że alarm nie włącza się podczas bujania samochodem, ani podczas szarpania za klamki, ect.

colin1983 - Wto Sie 23, 2011 11:37

Przetrzyj zakrańcówki w słupkach powinno pomóc
Adrian - Wto Sie 23, 2011 11:39

A jeśli to nie pomoże, to do obejrzenia wiązka w tylnej klapie. :wink:
Sajgon - Wto Sie 23, 2011 12:36

colin1983,
zabiłeś mnie łopatą.. gdzie tego szukać i jak wygląda?


AdrianWWL, rozumiem że rozkręcić mechanizm koło wycieraczki i tam badać?

szoso - Wto Sie 23, 2011 12:45

http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=&c=546
takie coś na słupkach, to co ci załącza światło w kabinie

plemaster - Wto Sie 23, 2011 16:12

Sajgon, Wiązka w tylnej klapie to ten taki wężyk po prawej stronie (wychodzi z karoserii i wchodzi w klapę). Na 99% w środku masz poprzecierane kabelki. Polutuj, po izoluj dobrze i będzie gitara ;)
Sajgon - Pon Wrz 05, 2011 20:32

@plemaster

wyciągnąłem- rzeczywiście- 2 kabelki miały pękniętą izolacje - na czuja reszta cała..
poizolowałem te 2- - ale wyje dalej.. chyba czas odwiedzić sklep tomtoma.. bo pomysłów mi brak.. chyba że można jakoś sprawdzić te czujniki w drzwiach- jak przyłożę do masy to układ się zamknie i nie obwód można wykluczyć?

kita626 - Pon Wrz 05, 2011 23:30

Krańcówki najprościej sprawdzić miernikiem czy mają przejście jak są wciśnięte do środka nie mają prawa puszczać napięcia + albo - zależy czym są sterowane poprostu obwód musi być zamknięty. Albo inaczej włącz lampkę podsufitki na włączanie się przy otwartych dzwiach, i jak zamkniesz drzwi a ona dalej będzie świecić to masz walniętą krańcówkę. Jeżeli po mimo testów okaże się że wspomniane krańcówki są sprawne sprawź czy lampka w bagażniku ci napewno gaśnie jak klapę zamkniesz jeżeli tak to moja rada odłącz lampkę podświetlenia wnętrza auta na chwilę i wtedy sprawź alarm, nie wiem jak jest w MG ZR ale jeżeli masz boczne lampki w drzwiach to pokolei też odłanczaj i sprawdzaj reakcję.
Chester - Wto Wrz 06, 2011 16:17

a może czujnik zamknięcia maski?? on lubi się czasem zalać i robią się krzaki.....
pgrad - Wto Wrz 06, 2011 19:09

Sprawdź ten czujnik od maski. U mnie on był powodem. Wystarczyło go delikatnie "podnieść" i od tej pory spokój.
psebek - Wto Lis 18, 2014 08:24

Sajgon i jak rozwiązałeś problem z alarmem te 3 lata temu? Napisz bo sam szukam juz długo i nic nie mogę znalezc :(
maxwell96 - Wto Lis 18, 2014 15:37

Sebek ostatnio zakładałem podobny temat dot. alarmu.

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=96670&highlight=alarm+r25

Trzymaj!

psebek - Sro Lis 19, 2014 10:11

Dziękuje

niestety nie pomógł mi tamten temat wiec wracam do poprzedniego:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=82670