Zobacz temat - [R620 Sdi] Późno odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620 Sdi] Późno odpala

m. - Sro Sie 24, 2011 09:18
Temat postu: [R620 Sdi] Późno odpala
Zaczął się problem z odpalaniem. Przekręczam kluczyk i nic. Cisza. Dopiero jak się radio (po chwili) włączy, bez trudu odpala. Akumulator jest nowy. Czy to alternator?
szoso - Sro Sie 24, 2011 09:40

w ogóle nic nie słychać?
rozrusznik lub połączenia masy do karoserii

m. - Sro Sie 24, 2011 09:54

nic nie słychać. musi minąć chwila, żeby elektryka "zatrybiła", tzn. radio włącza się po chwili dłużej i wtedy mogę odpalić auto.
kruszan - Sro Sie 24, 2011 12:53

m. napisał/a:
nic nie słychać. musi minąć chwila, żeby elektryka "zatrybiła", tzn. radio włącza się po chwili dłużej i wtedy mogę odpalić auto.


masz odcięcie na radio może :grin:

po przekręceniu kluczyka w 2 pozycję grzejesz świece, potem 3cia i cisza? rozrusznik nie rusza? nic? i tak trzymasz a po chwili zaczyna kręcić i odpala?

dobrze to rozumiem ?

m. - Sro Sie 24, 2011 14:39

kruszan napisał/a:
po przekręceniu kluczyka w 2 pozycję grzejesz świece, potem 3cia i cisza? rozrusznik nie rusza? nic?

dokładnie tak.

kruszan napisał/a:
i tak trzymasz a po chwili zaczyna kręcić i odpala?

nie trzymam, puszczam z powrotem na dwójkę. jak widzę, że radio się włącza, wtedy znowu daję trójkę i rusza.

radio też dłużej się włącza niż zwykle, no i zauważyłam, że ejst inna godzina na zegarze w radiu.

karolj - Sro Sie 24, 2011 15:02

Po pierwsze to bym sprawdził klemy na akumulatorze. To by mogło wyjaśniać resetowanie się zegarka w radiu. Rozumiem, że ten nowy akumulator jest dobrze naładowany? ;)

Jak nie, to może automat rozrusznika nie łączy?

Ja bym otworzył maskę i nasłuchiwał, czy przy przekręcaniu na 3 pozycję słychać stuknięcie z rozrusznika. Jeśli tak, to problem gdzieś na wysokoprądowych kablach od rozrusznika. Jak nie to mocną żarówką bym sprawdził sterowanie automatem w rozruszniku. Samo mierzenie napięcia może być mylne, trzeba sprawdzić jak się zachowuje pod obciążeniem.

neon_4u - Wto Wrz 06, 2011 12:25

Problem łatwy do naprawienia: na rozruszniku jest wtyczka (czarna) na 90% spadł ci. jesli problem sie powtarza musisz wyciągnąć rozrusznik bo poprzepalało ci kable.. ja tak miałem, teraz jest ok poza tym że mam rozwaloną stacyjkę i muszę mieć kluczyk wsadzony ;/