Zobacz temat - [R200] dziwne zachowanie zegarow
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] dziwne zachowanie zegarow

dziadekc1 - Pią Sie 26, 2011 09:44
Temat postu: [R200] dziwne zachowanie zegarow
witam,
od jakiegos czasu mnie nurtuje pewna kwestia. obrotka lubi sobie czasami spasc do zera podczas jazdy i po chwili wraca do normalnego polozenia... ostatnio nawet jak wsiadalem do auta to byl taki "myk" odpalam, ruszam a obrotka nic po chwili dopiero obroty wskoczyly... silnik byl rozgrzany (istotna informacja ze wzgledu na to co napisze w drugim akapicie)

a drugi problem (niewatpliwie powiazany) to kwestia wskaznika temperatury. czasami ma on tendencje do narastania rowno z obrotomierzem czyli dusze gaz obroty ida w gore wiec temp rowniez pod max leca... odpuszczam gaz to wskaznik temp spada do normalnej pozycji

niewatpliwie jest zwarcie miedzy tymi dwoma przewodami (tak obstawiam) i tutaj moje pytanie na jakim odcinku te przewody ida razem i gdzie moglbym je zlokalizowac pod maska... chce to najpierw sprawdzic by nie pakowac sie odrazu w inny licznik... slucham rowniez ewentualnych innych sugestii mogacych rozwiazac problem

dzieki za zainteresowanie i pozniejsze posty :grin:

sTERYD - Pią Sie 26, 2011 10:14

obrotomierz to wygląda na problem z czujnikiem położenia wału. Uważaj na to, bo po pewnym czasie możesz stanąć ;)

te przewody spotykają się przy zegarach i od tego bym zaczął, a nawet chyba przejrzałbym ścieżki na płytce od zegarów

dziadekc1 - Pią Sie 26, 2011 12:06

a jak moge sprawdzic sam czujnik polozenia walu??

czyli najlepiej bedzie podpiac poprostu jakies inne zagary

leszczu - Pią Sie 26, 2011 16:22

Majstrowałeś coś ostatnio przy liczniku ??
dziadekc1 - Pią Sie 26, 2011 16:57

no w tym problem ze nie... chyba ze jak myslenie o majstrowaniu przy liczniku tez sie liczy :razz:
EMERYT19 - Pią Sie 26, 2011 19:16

heheh ja mialem tak ze wylaczalo mi cala deske rozdzielcza przy wlaczaniu kierunkow.... ale mechanik przy okazji wymiany klockow spryskal tylko przewody jakims srodkiem...chyba bespieczniki pod maska... zrobilo tak jeszcze raz czy dwa i ustalo
leszczu - Sob Sie 27, 2011 12:40

A masz się z kimś podmienić na zegary ??
dziadekc1 - Sob Sie 27, 2011 18:41

no wlasnie z tym bedzie gorzej... musialbym kupic bo innego wyjscia nie mam

i dlatego myslalem odrazu nad zakupem tego od 25 :mrgreen:

leszczu - Sob Sie 27, 2011 18:45

Jak dla mnie wszystko się uda i ten od MG ZR licznik podejdzie beż żadnego problemu, to będę miał na sprzedaż licznik od R25 europejski. :wink:
ADI-mistrzu - Sob Sie 27, 2011 18:50

Coś takiego masz?
http://www.youtube.com/watch?v=-IE7xA36DSk

dziadekc1 - Sob Sie 27, 2011 19:08

leszczu napisał/a:
Jak dla mnie wszystko się uda i ten od MG ZR licznik podejdzie beż żadnego problemu, to będę miał na sprzedaż licznik od R25 europejski.

to szybko sie deklaruj bo znalazlem ciekawa oferte na licznik od 25;p
ADI-mistrzu napisał/a:
Coś takiego masz?
http://www.youtube.com/watch?v=-IE7xA36DSk

tutaj jest niezla dyskoteka... u mnie czasami (zauwazylem to dopiero 3 razy a codziennie jezdze) wskazowka poprostu spadnie jakbys zgasil silnik i po chwili wraca do swojego polozenia... taka pauza trwa ok 2-5sek i potem wszystko ok
co do temperatury to praktycznie za kazdym razem leci ona rowno z obrotka a potem sie normuje i wszystko jest jak byc powinno... uprzedzam pytanie nie ma reguly czy zimny czy cieply silnik...

faecd - Pon Lut 27, 2012 17:06

dziadekc1,

Czy rozwiazales problem?

Ja ostatnio u siebie zawuazylem podobny, odpale auto, obroty na zero, potrafi nawet po 20 minutach zalapac!

Albo obrotomierz jak zaskoczy to wskazuje 4tys obrotow. Czy to moze być czujnik, o którym pisał steryd???

sTERYD napisał/a:
obrotomierz to wygląda na problem z czujnikiem położenia wału. Uważaj na to, bo po pewnym czasie możesz stanąć

sTERYD - Pon Lut 27, 2012 17:23

to raczej problem z samym obrotomierzem. Gdyby czujnik nie działał to wiesz co by się działo z silnikiem... ;)
faecd - Pon Lut 27, 2012 17:46

Mam w domu jakies zegary z anglika, ktore mialem przerobic (nic z tego nie wyszlo) to przeloze zobacze czy dalej bedzie tak samo ;)