Zobacz temat - [R600] Antena elektryczna - silniczek chodzi dłużej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Antena elektryczna - silniczek chodzi dłużej

tomek200791 - Sob Sie 27, 2011 15:31
Temat postu: [R600] Antena elektryczna - silniczek chodzi dłużej
Witam.

Tak jak napisałem w tytule, silniczek od wysuwania anteny automatycznej chodzi u mnie dłużej niż wysuwana jest antena, ok. 2s dłużej. To samo przy chowaniu anteny.
Czy to normalne? Czy może po prostu antena powinna się wysuwać jeszcze dalej, ale u mnie za ciężko chodzi i nie chce wyjść do końca?
Ile części/poziomów anteny jest u Was? U mnie jest 5, przynajmniej tyle widzę. Może jakiś poziom nie chce wyjść, bo antena nie jest odpowiednio nasmarowana, ale nie chcę rozkręcać na marne, dlatego najpierw chciałbym się dowiedzieć jak jest u Was.

Pozdrawiam.

EDIT: Jeszcze jedno. U mnie antena ma 92,5cm i każdy poziom jest różnej długości, wszystkie od 15 do 20cm. Czy każdy poziom powinien być tak samo długi, czy tak jak u mnie jest dobrze?

marthinez - Sob Sie 27, 2011 16:31

Wszystko jest jak byc powinno.
tomek200791 - Sob Sie 27, 2011 16:38

OK, dzięki.
Trochę mnie to dziwiło dlaczego ten silniczek jeszcze niepotrzebnie chodzi, a do tego jeszcze każdy poziom był innej długości i myślałem, że coś może jest nie tak. Spodziewałem się, że może nie do końca się wysuwają te poszczególne części.
Ale dobrze, że to normalne, przynajmniej nie muszę rozkręcać anteny :) .

KRYS - Sob Sie 27, 2011 22:51

wszystko ok
R.E.D. - Sob Sie 27, 2011 23:47

tomek200791 napisał/a:
Trochę mnie to dziwiło dlaczego ten silniczek jeszcze niepotrzebnie chodzi

jesli kiedys ci przymarznie jakis element to docenisz dluzsza prace silniczka :wink:

vck1000 - Nie Sie 28, 2011 11:02

Nie do końca ok. U mnie pracował dłużej i jak rozebrałem mechanizm to okazało się, że taśma która wysuwa antenę jest złamana i przez to silnik pracował dłużej bo nie miał już co wysuwać. Antena działała ale nie wysuwała się do końca.
tomek200791 - Pon Sie 29, 2011 11:27

To może żebym był pewien, że u mnie wysuwa się cała antena, powiedzcie jaką długość ma Wasza antena, to już wszystko będzie jasne. U mnie, jak już pisałem, wysokość to 92,5cm.
R.E.D. - Wto Sie 30, 2011 19:54

no to teraz zwatpilem - u mnie sa 4 segmenty i od lakieru do samego czubka jest 82cm :???: teraz nie wiem czy mam jakis aftermarket czy gdzies sie jeden segment zapodzial :shock:
Perez - Sob Wrz 03, 2011 13:06

Warto przed zimą spryskać antenę siliconem w sprayu.
R.E.D. - Pon Wrz 05, 2011 17:52

ja uzywam zwyklego oleju silikonowego - nie pryska sie niepotrzebnie calego samochodu :wink:
Przemas - Sro Sie 15, 2012 12:02

Koledzy a u mnie w mojej 620 Si bat anteny wysuwa 4 elementy bo piaty zostaje w środku czy tak powinno być? silniczek tez chodzi dłużej niż wysuwa. Ale mam problem, rozebrałem ja cała był w środku okropny syf umyłem cały środek benzyna ekstrakcyjna i napsikałem smarem silikonowym ale nie wiem czy bat tez się smaruje na zewnątrz czy psika się w rurkę od środka gdzie jest taśma ?? ? Mam tez pytanie czy po odkręceniu tej chromowanej nakrętki od góry przy blasze w środku nakretki jest jakaś uszczelka, oring czy cokolwiek powinno być ?? ??na antenie zostaje taka mała tulejka plastykowa która trzyma przed wysunięciem piątego elementu ale nie wiem czy był kiedyś na niej jakiś oring??? jak ja dokręcę za mocno to czwarty element ma opór albo wcale sie nie wysuwa... Pomóżcie czy coś zgubiłem jak składałem czy nie potrzebnie włożyłem ponownie pod ta chromowana nakrętkę taka jakąś jasna uszczelkę bo taka mi wypadła co prawda w opłakanym stanie ale jakoś ja tam z powrotem wsadziłem. Dzięki wielkie.