Zobacz temat - [R75] Cięgno klamki, dmontaż zamka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Cięgno klamki, dmontaż zamka

wojtekhan - Sob Sie 27, 2011 23:00
Temat postu: [R75] Cięgno klamki, dmontaż zamka
Witam
Czy może ktoś podpowiedzieć, albo dysponuje fotką jak jest mocowane cięgno cięgno do otwierania drzwi?
Ułamał mi się ten haczyk który jest mocowany w klamce wewnętrznej i chciałem wymienić cięgno na nowe, ale nie chcę narobić zbyt dużych szkód :D .

haszczyc - Sob Sie 27, 2011 23:14

wejdź na allegro na klamki i zobaczysz sobie ;) jak to wygląda ;)
wojtekhan - Nie Sie 28, 2011 07:46
Temat postu: Re
Od strony klamki nie ma problemu, rozebrałem już boczek więc to wiem. Bardziej interesuje mnie mocowanie w zamku. Trzeba wykręcać cały zamek? Może ktoś ma jakiś sprytny sposób aby dobrać się do tego bez jego wyjmowania.
haszczyc - Nie Sie 28, 2011 10:49

o to ci chodzi ?




wojtekhan - Pon Sie 29, 2011 11:07

Właśnie o to.
Wielkie dzięki.

Niestety widzę, że bez wyciągania zamku się nie obędzie:P

haszczyc - Pon Sie 29, 2011 11:50

wojtekhan, nie bardzo, musisz go wyciągnąć pamiętaj żeby przy wyciąganiu zamka poluzować prowadnice szyby bo inaczej będziesz miał ciężko wyciągnąć zamek, i pamiętaj by zdemontować cięgno klamki zewnętrznej
Aragorn - Pon Sie 29, 2011 11:59

wojtekhan napisał/a:
Właśnie o to.
Wielkie dzięki.

Niestety widzę, że bez wyciągania zamku się nie obędzie:P


w obudowie zamka jest klapka pod którą znajduje się zaczep, więc trochę umiejętności manualnych i może by się udało bez wyjmowana zamka? Po wyjęciu trochę ciężko wyregulowac cięgno idące do klamki zewnętrznej więc lepiej było by tego nie ruszać :-)

haszczyc - Pon Sie 29, 2011 12:03

Hm ja cięgna nie regulowalem i działa wszystko dobrze ;p
Aragorn - Pon Sie 29, 2011 12:31

haszczyc napisał/a:
Hm ja cięgna nie regulowalem i działa wszystko dobrze ;p

...o ile przy wyjmowania zamka się nie wypnie z plastykowej spinki, jeśli się wypnie to trzeba ustawić odpowiednią wysokość

wojtekhan - Pon Sie 29, 2011 15:10

Stresujcie mnie stresujcie :/
U mnie kiepsko z czasem więc pewnie przed sobotą się za to nie wezmę.
Zresztą i tak wcześniej muszę gdzieś kupić samo cięgno :razz:


Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc.

haszczyc - Pon Sie 29, 2011 15:17

Aragorn, całość wyciągałem, może po prostu miałem farta, pamiętaj wojtekhan, że wyciągając zamek, to drzwi nie zamkniesz :P
wojtekhan - Nie Wrz 04, 2011 20:55

Niestety cięgno jeszcze do mnie nie dotarło, a specyfiki typu "klej zastępujący spawane" zawiodły.

Mam jeszcze prośbę o poradę, bo nie udało mi się odnaleźć dokładniejszych informacji jak wyciągnąć zamek. Po ściągnięciu boczku, odkręcam tylko 3 Torxy i wyciągam kasetę, czy muszę coś jeszcze pokombinować?

haszczyc - Nie Wrz 04, 2011 21:06

tak łatwo zamka nie wyciągniesz, musisz poluzować prowadnicę szyb ;) i kombinować tak by wyciągnąć zamek ;)
wojtekhan - Sob Wrz 17, 2011 21:48

Aragorn napisał/a:
w obudowie zamka jest klapka pod którą znajduje się zaczep, więc trochę umiejętności manualnych i może by się udało bez wyjmowana zamka? Po wyjęciu trochę ciężko wyregulowac cięgno idące do klamki zewnętrznej więc lepiej było by tego nie ruszać :-)


Skorzystałem z Twojej porady i spróbowałem wymiany bez wyjmowania zamka:) Nie powiem, łatwo nie było, ale zamek działa jak nowy:)