Zobacz temat - [r220sdi] wycieraczki działają, spryskiwacz pali bezpiecznik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r220sdi] wycieraczki działają, spryskiwacz pali bezpiecznik

lszczota - Nie Sie 28, 2011 20:11
Temat postu: [r220sdi] wycieraczki działają, spryskiwacz pali bezpiecznik
Witam wszystkich

Awaria wygląda następująco: gdy próbuję użyć wycieraczek szyby przedniej jest wszystko OK (działają), ale gdy chcę użyć spryskiwacza szyby przedniej to natychmiast pali mi się bezpiecznik nr 13 (ten od wycieraczek i spryskiwacza szyby przedniej).
Sytuacja jest dość dziwna bo jak wyjeżdżałem z domu (w piątek) około 10:00 to wszystko działało. Ale już wieczorem około 19:00 gdy wracałem do domu to własnie spalił mi się bezpiecznik. Pogoda była ładna nie padało. Tylko szyba umorusana od kurzu wiec chciałem ją przeczyścić (spryskać i potraktować wycieraczką).

Więc póki co mogę używać wycieraczek ale juz bez możliwości spryskiwania szyby przedniej.
Może ktoś wie o co chodzi i jak to naprawić ?

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

PTE - Pon Sie 29, 2011 10:47

Na początek sprawdziłbym pompkę spryskiwacza, tj, wymontował i sprawdził na zewnętrznym źródle zasilania czy normalnie chodzi. Potem sprawdziłbym czy przy odłączonej pompce po uruchomieniu spryskiwacza też spali się bezpiecznik. Zależnie od rezultatu badania winny będzie silniczek pompki albo przełącznik w kolumnie kierownicy. Jeśli nie to, to pozostaje już tylko zwarcie przewodów gdzieś po drodze.
lszczota - Pon Sie 29, 2011 13:00

Dzięki już sobie poradziłem.
Od silniczka wypięły się kabelki i to one powodowały zwarcie w obwodzie i z tego powodu bezpiecznik paliło.
Ale mimo wszystko dziękuje ;)

Temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam wszystkich ;)