Zobacz temat - [R214Si 103KM 96'] Problem z dmuchawą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si 103KM 96'] Problem z dmuchawą

Szczygus - Wto Sie 30, 2011 15:05
Temat postu: [R214Si 103KM 96'] Problem z dmuchawą
Witam,

mam problem z dmuchawą. Według mnie to jest odosobniony przypadek niz reszta dotycząca rezystorów. Ogólnie dmuchawa działa. Rezystory sprawdzałem i są ok.(Był w tym lub zeszłym roku wymieniany cały moduł). Czasami jest taka sytuacja że na 1 i 2 biegu przestaje w ogóle wiać a na 3 i 4 wieje tak jak na 1 i 2. Po jakimś czasie się to naprawia i znowu za jakiś czas jest to samo. Czy ktoś ma pomysł czego to może być przyczyną? Nie ukrywam, że ten nadmuch by mi sie jednak przydał ;)

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Sie 30, 2011 15:05 ]
Nikt nie ma pomysłu co może być przyczyną mojego problemu?

ADI-mistrzu - Wto Sie 30, 2011 15:21

Przypuszczam padanie lub zacieranie się dmuchawy.
4 bieg to po prostu bezpośrednie zwarcie biegunów wentylatora do zasilania, więc jak tam słabo dmucha to albo przełącznik biegów (to pokrętło) albo sam wentylator.

Rover666 - Wto Sie 30, 2011 15:30

Miałem podobny problem i w moim przypadku powód okazał się banalny. Dmuchawa przykręcona jest do konsoli 3 lub 4 śrubami. Jeśli któraś ze śrub jest mocniej dokręcona niż pozostałe, albo brakuje podkładki etc. wtedy dmuchawa będzie przechylona w stronę ścianki i może o nią zahaczać przy obrocie. Poluzuj te śrubki i przy włączonym nawiewie poruszaj od dołu dmuchawą i zobacz czy daje to jakiś rezultat.

Pozdro