Zobacz temat - [R620 SDi]Strzelił pasek!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620 SDi]Strzelił pasek!

m. - Sro Wrz 07, 2011 08:57
Temat postu: [R620 SDi]Strzelił pasek!
Witajcie, rano odpalam autko, wszystko chodzi ładnie. Nastawiam nawigację (auto stoi, silnik pracuje) i nagle TRACH... autko zaczyna lekko dymić. Wyłączam silnik, zaglądam pod maskę i zerwany pasek... :beczy: czy w związku z tym, że auto nie pracowało na wys. obrotach, jest szansa na mniejsze koszty naprawy?

Jestem w pracy, po powrocie czeka mnie lawetowanie... co robić? nigdy nie robiłam tego.

tronsek - Sro Wrz 07, 2011 09:06

m. napisał/a:
zaglądam pod maskę i zerwany pasek...
A który pasek strzelił ??
Pasek rozrządu ?? Pasek pompy wtryskowej ?? Od tego właśnie zależy, co będzie do roboty i jakie mogą być tego koszty.

szoso - Sro Wrz 07, 2011 09:08

pasek wieloklinowy to nie majątek, wymień go i powinno być ok, chyba że i napinacz poleciał
m. - Sro Wrz 07, 2011 09:22

poszedł (chyba) pasek wieloklinowy,a przynajmniej tak mi się wydaje:
taki pasek po lewej stronie jakby, najbardziej widoczny, gumowy, bez ząbków. To on?

A co mogło tak dymić w takim razie? trochę białego dymu poszło...

szoso - Sro Wrz 07, 2011 09:25

tak, to pasek wieloklinowy
dym poszedł z tłumika?

m. - Sro Wrz 07, 2011 09:27

tego już nie wiem, jak otworzyłam maskę, już nie dymiało. Jestem pewna, że tez z jakby lewej części samochodu.
Brt - Sro Wrz 07, 2011 09:33

jeśli napinacz cały, to założyć nowy pasek, odpalic i sprawdzić czy wszystko działa ... i popatrzyć wcześniej, czy ten urwany pasek nie zniszczył czegoś po drodze :ok:
m. - Sro Wrz 07, 2011 09:51

Jaki pasek wieloklinowy kupić ? Z oznaczeniem 4PK545 ?

czy da się zmienić pasek samemu ?

tronsek - Sro Wrz 07, 2011 09:57

m. napisał/a:
Jaki pasek wieloklinowy kupić ? Z oznaczeniem 4PK545 ?
To zależy czy jest klima czy jej nie ma. Jeżeli jest to czy fabryczna, czy też dokładana. Najlepiej jest wziąć pęknięty pasek i jak się da to odczytać oznaczenia i wg nich kupić nowy pasek. Paski będą sie różniły tylko długością.

m. napisał/a:
czy da się zmienić pasek samemu ?
:taa: da się wymienić samemu. Nie jest to zbyt skomplikowane.
m. - Sro Wrz 07, 2011 11:22

szoso napisał/a:
powinno być ok, chyba że i napinacz poleciał

jakie koszty wymiany napinacza?

bo na allegro widzę ceny od 100 po 900 złotych :/

Brt - Sro Wrz 07, 2011 11:24

zależy czy masz wersję "nowszą" czy "starszą" - nowsza jest w zamienniku dostępna i jest tańsza ... ale najpierw sprawdź czy ten obecny jest uszkodzony ...
Perez - Sro Wrz 07, 2011 22:44

Ja bym sprawdził jeszcze czy coś nie stanęło, bo skądś pojawił się dym. Podejrzewam, że mogło dojść do zatarcia któregoś z urządzeń i najpierw pasek się ślizgał ( stąd dym ), a potem się urwał.
m. - Pią Wrz 09, 2011 18:54

Uzyskałam już odpowiedź, że wymiana paska to nic skomplikowanego.
Ale czy można to zrobić w warunkach "domowych", a raczej "ulicznych" ?
dzisiaj pytałam sie znajomeo, czy potrafiłby to zrobić, on pokręcil nosem.
Autko stoi na ulicy i nie mam jak do warsztatu podjechać :cry:

tronsek - Pią Wrz 09, 2011 19:19

m. napisał/a:
Ale czy można to zrobić w warunkach "domowych", a raczej "ulicznych" ?
Można to zrobić w warunkach "ulicznych". Wystarczy minimum wiedzy i minimum umiejętności.
kruszan - Pią Wrz 09, 2011 21:34

Może ktoś z Wrocławia koleżance pomoże? :razz:
m. - Nie Wrz 11, 2011 20:52

ok, już wiem, co się stało.

Zablokowała się rolka, dlatego pasek strzelił.

Autko przywiozłam na podwórko, nie dymiło już nic. Możliwe, że nic sie nie stało z resztą. Oczywiście dojechalam bez wspomagania kierownicy, hamulce cieżko się wbijały i nie ma alternatora dzialającego.

Pytanie mam do Was, jaką rolkę kupić?

jest jakiś 4MAX za 60 zł, a jest i RUVILE za 130 zł.

Tomi - Nie Wrz 11, 2011 21:04

m. napisał/a:
ok, już wiem, co się stało.

Zablokowała się rolka, dlatego pasek strzelił.

Autko przywiozłam na podwórko, nie dymiło już nic. Możliwe, że nic sie nie stało z resztą. Oczywiście dojechalam bez wspomagania kierownicy, hamulce cieżko się wbijały i nie ma alternatora dzialającego.


I miej nadzieję, że silnika nie przegrzałaś... bo ten pasek napędza też pompę wody :(

m. - Nie Wrz 11, 2011 21:16

a po czym to poznać?

autko przewiozłam na podwórko, silnik pracował maks. 2 minuty.

Brt - Pon Wrz 12, 2011 13:43

jak tylko 2 minuty to nic mu nie będzie :ok: ... wymień rolkę, załóż pasek i w drogę :)
m. - Czw Wrz 15, 2011 10:36

Poszła mi ta rolka:
http://www.tomateam.pl/sk...al=paski&c=1219

"UWAGA!!! Rolka wycofana z oferty z powodu bardzo niskiej trwałości. Widoczna jest tylko dla celów poglądowych. "

W takim razie jaką kupić ? :/

tronsek - Czw Wrz 15, 2011 10:45

m., pójdź do sklepu z częściami motoryzacyjnymi i powiedz, co potrzebujesz a tam Ci już dobiorą odpowiednią rolkę. Polecam marki Ruville, INA
Brt - Czw Wrz 15, 2011 11:06

ta rolka pasuje od innych samochodów ... m.in. od VW i nie powinno być kłopotów z jej zakupem :ok:
szoso - Czw Wrz 15, 2011 12:57

rolka pasuje do miliona aut (VW, AUDI, DAEWOO, FORD, OPEL, PSA(CITROEN/PEUGEOT) i jest w bardzo standardowym rozmiarze (17x70x26)
dałem 50zł za nią