Zobacz temat - [R214] Cykanie puszki z przekaźnikami i gasnący silnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Cykanie puszki z przekaźnikami i gasnący silnik

Rover666 - Sro Wrz 07, 2011 23:12
Temat postu: [R214] Cykanie puszki z przekaźnikami i gasnący silnik
Witam ponownie.

Drugi raz już zdarzyło mi się, że przy dojeżdżaniu do skrzyżowaniu auto zgasło, a spod maski z puszki z przekaźnikami, tej obok ECU, zaczął wydobywać się rytmiczny dźwięk cykania przekaźnika. W takim stanie nie dało się odpalić auta. Odłączenie dwóch wiązek kabli od puszki przekaźników i podpięcie ich ponownie rozwiązało problem.
Czy ktoś wie może o co chodzi?

Pozdrawiam

piotras1003 - Nie Wrz 18, 2011 00:07

Miałem podobny problem, po podłączeniu pod komputer wyszło że problem był z brakiem masy. W moim przypadku winny był jeden z kabli idący od akumulatora. Proponuje więc zacząć szukać właśnie w tym miejscu.
Rover666 - Wto Lis 15, 2011 22:17

Od tamtego czasu sytuacja jeszcze się nie powtórzyła, ale możliwe że awaria mogła mieć coś wspólnego z elektryką. Ostatnio musiałem polutować kabelki tylnej wiązki idącej przez klapę bagażnika, bo część się poprzecierała, a część urwała. Prawdopodobnie nastąpiło zwarcie i spaliło bezpiecznik. Może miało to też wpływ na działanie przekaźników.
Tak czy inaczej, póki co jest dobrze.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

kalitus84 - Sro Lis 16, 2011 08:19

Wczoraj miałem to samo na srodku drogi w czasiejazdy zaczely mi swiatła gasnac i kontrolki szalaly okazalo sie ze brak masy na kablu od klemy do nadwozia

[ Dodano: Sro Lis 16, 2011 08:19 ]
przegnił kabel