Zobacz temat - [R75] Czujniki parkowania z przodu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujniki parkowania z przodu

jfkrzyf - Sob Wrz 10, 2011 22:01
Temat postu: [R75] Czujniki parkowania z przodu
Czy ktoś z użytkowników posiada czujniki z przodu pojazdu. Przymierzam się do założenia takich. Może ktoś przerabiał ten temat i podzieli się ze mną doświadczeniem, bądź konstruktywnymi uwagami.
jkp83 - Nie Wrz 11, 2011 13:24

witam , tez nie posiadam z przodu czujnikow , nie ukrywam ze tez by sie przydaly ,
Cieszyn - Nie Wrz 11, 2011 18:52

wywiercić dziury to nie problem, tylko co by je włączało? normalnie są włączane poprzez wsteczny bieg (np prąd doprowadzony do świateł wstecznych). A te do przodu jak by były włączane? ręcznie? cały czas? to chyba główny problem. ew może jest jakiś czujnik pierwszego biegu? to by było chyba najlepsze.
dafit - Nie Wrz 11, 2011 19:55

Cieszyn napisał/a:
ew może jest jakiś czujnik pierwszego biegu? to by było chyba najlepsze.

takie coś zdaje sie można by samemu zrobić , jakiś mikrostyk i zamontować go odpowiednio, tylko ciekawi mnie na jakiej zasadzie działa to w oryginale...

Piotrass - Wto Wrz 13, 2011 09:40

Najlepszym rozwiązaniem byłaby opcja aby działały tylko np. do 20km/h.
jfkrzyf - Wto Wrz 13, 2011 21:46

Pomysł ten narodził się z myślą o mojej żonie, która nie lubi jeździć długimi samochodami. Choć ja także dostrzegłem ten mankament, parkując pod koniec zimy na wąskiej osiedlowej uliczce, zarysowałem przedni zderzak o wysoki krawężnik. Stąd pomysł na czujniki w przednim zderzaku, z tyłu mam - rewelacyjna sprawa. Jako że nie posiadam nawigacji, myślałem także o zamontowaniu tzw. stacji multimedialnej, która posiada także gniazdo do kamery parkowania. Gdzieś w innym wątku na forum był link do aukcji na e-bay takiej stacji. Ale za taki wypas trzeba wyłożyć niestety ok. 1 500 zł. No i kwestia umieszczenia takiej kamery z przodu, zawsze będzie zabrudzona :bezradny: