Zobacz temat - [R200] problem ze Sprzeglem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] problem ze Sprzeglem

wloditzki - Pon Wrz 12, 2011 11:29
Temat postu: [R200] problem ze Sprzeglem
Witam!

Mam problem poniewaz ostatnio w trakcie jazdy cos mi peklo w sprzegle taki jakby plastikowy dzwiek (dobrze nie slyszalem bo bylo glosno). Teraz jest sytuacja taka ze pedal jest bardzo luzny a sprzeglo bierze dopiero pod sam koniec przy podlodze i jade tak jakby na "polsprzegle" co to moze byc?

Pozdrawiam[/i]

mirwin - Pon Wrz 12, 2011 14:41

Jak to bierze przy podłodze? Musisz wciskać sprzegło by brało? Zobacz, czy masz sprawny wysprzęglik, może jego mocowanie sie wygięło.
szoso - Pon Wrz 12, 2011 15:21

mirwin napisał/a:
Zobacz, czy masz sprawny wysprzęglik

jeśli dobrze pamiętam to w 200 sprzęgło jest na linkę więc wysprzęglika nie ma

wloditzki - Pon Wrz 12, 2011 15:31

mirwin napisał/a:
Jak to bierze przy podłodze? Musisz wciskać sprzegło by brało? Zobacz, czy masz sprawny wysprzęglik, może jego mocowanie sie wygięło.


heh wciskanie jest raczej konieczne :P chodzi mi o to ze przez pierwsza dobre 15 cm jak wciskam sprzeglo to jest luzne jakby w ogole o linke nie bylo zachaczone dopiero pod sam koniec przy samej podlodze jest jaki kolwiek opor i dopiero wtedy zaczyna brac a biegi wchodza strasznie ciezko

mirwin - Pon Wrz 12, 2011 15:53

Oczywiście wciska sie po to by rozsprzęglić w celu zmiany biegu, a po puszczeniu powinno "brać" to znaczy sprzegać się.
To znaczy że Ci nie wysprzegla, dlatego trudno biegi wchodzą.

wloditzki - Pon Wrz 12, 2011 16:02

nie wiem nie jestem takim fachowcem nie znam sie tak dobrze wiec staram sie to napisac wlasnymi slowami a nie fachowymi ale jesli CI to ulatwi sprawe to postaam sie napisac mniej wiecej takimi jak Ty. A wiec jeszcze raz: jak wciskam sprzeglo a wiec rozsprzeglam jest luz w pedale jest calkowicie luzny dopiero jaki kolwiek opor jest przy samej podlodze. Sprzegalo czyli "brało" mi zawsze mniej wiecej w polowie a teraz ok. 5 cm od podlogi
hudy23_1985 - Pon Wrz 12, 2011 16:40

Dokładnie nie pamietam ale jest przy pedale regulacja na śrubke zebe ten luz zniwelować
Moze tam cos sie rozpadło :?:

wloditzki - Pon Wrz 12, 2011 16:46

to moze byc pomysl jak wroce do domu to sprawdze :) z tym ze jak dobrze slyszalem to zanim mi sie tak stalo z tym sprzeglem bylo slychac takie pekniecie jakby plastiku pisalem o tym w pierwszym poscie
Chris83 - Pon Wrz 12, 2011 18:54

Nie wiem jak wygląda samoregulator bo ja mam bez, ale może to on coś nabroił.
Podobno w tym wypadku pomaga silne pociąganie linki.
Mi kiedyś się zerwało łączenie przy pedale sprzęgła i totalnie wpadło w podłogę.
Wykręć filtr powietrza i rzuć okiem na łapę sprzęgła i linkę. Możesz ewentualnie położyć się przy skręconym w lewo przednim lewym kole.

wloditzki - Pon Wrz 12, 2011 19:54

dzisiaj bylem u mechanika wsiadl do samochodu wcisnal sprzeglo i powiedzial ze sie skonczylo trzeba wymieniac kompletne sprzeglo ktore kosztuje z robocizna ponad 1000 zl to go troche wysmialem... bo jak sie sprzeglo konczy to sie slizga a tutaj takich objawow nie mam
Raptile - Pon Wrz 12, 2011 20:04

wloditzki napisał/a:
kompletne sprzeglo ktore kosztuje z robocizna ponad 1000 zl to go troche wysmialem...


sprzeglo 400 + 300 wymiana ;]

wloditzki - Pon Wrz 12, 2011 20:08

mi powiedzial wymiana ok 450 i sprzeglo ok 500
hudy23_1985 - Pon Wrz 12, 2011 20:12

a nie prościej jest spojrzeć pod pedały co sie tam dzieje
wloditzki - Pon Wrz 12, 2011 20:16

mysle ze z moja wiedza na temat mechaniki samochodowej moze byc ciezko :P patrzylem pod maske szykalem jak ta linke idzie do pedala ale tam jest tak nas*ane tych wszytskich przewodow i innych rzeczy ze nic nie widac
Firq - Pon Wrz 12, 2011 20:31

Moim zdaniem padł samoregulator na lince sprzęgła wiec najpierw to sprawdz i jak juz sprawdzisz samoregulator to chwyć za ramie sprzegła (przy skrzyni biegów) i sprawdz czy ręką dasz rade wciśnąć sprzegło i czy jest taki luz duzy jak masz na pedale jeśli nie i nie dasz rady ręką ruszyć sprzegła (do góry) to wtedy szukaj przyczyny w samoregulatorze bądź przy pedale sprzęgła.
Pozdrawiam

wloditzki - Pon Wrz 12, 2011 20:38

gdzie sie znajduje ramie sprzegla? sorry za takie wydawalo by sie proste pytania ale nie ogarniam ;/
Firq - Pon Wrz 12, 2011 20:48

ramie sprzęgła jest na koncu linki sprzęgła :) zdemontuj obudowę filtra powietrza i podstawę akumulatora i będziesz widział wszystko czyli gdzie idzie linka i ramie sprzegła :) i jak bedziesz miał wszytsko na wierzchu chwyć ręką za to ramie i spróbuj podciągnąć je w gówe z 12 cm około :) jeśli sie nie uda podnieść ręką sprzęgła to szukaj winy w lince bądź "peadle" :D
wloditzki - Pon Wrz 12, 2011 20:53

ok jutro sprobuje z ranca i zobaczymy co to z tego bedzie :))
hudy23_1985 - Pon Wrz 12, 2011 20:59

ale najpierw to walnij sie na glebe w aucie i sprawdz ten samoregulator
No chyba wiesz gdzie jest pedał sprzegła

wloditzki - Pon Wrz 12, 2011 21:01

heh nie wiem musisz mi powiedziec :P jak wroce z robote to sie tym zajme :)
Chester - Wto Wrz 13, 2011 06:38

hudy23_1985 napisał/a:
ale najpierw to walnij sie na glebe w aucie i sprawdz ten samoregulator

Samoregulator(sprężyna na pancerzu linki) jest przy ścianie grodziowej obok serwa h-ca