Zobacz temat - [R200] jakie zaciski hamulcowe na tył?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] jakie zaciski hamulcowe na tył?

joyn - Wto Wrz 13, 2011 01:05
Temat postu: [R200] jakie zaciski hamulcowe na tył?
Witam serdecznie. Jestem nowym forumowiczem, przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi więc postanowiłem założyć nowy temat jeśli odpowiedź już wcześniej się gdzieś pojawiła to z góry przepraszam. Mianowicie:
jakiś czas temu tył prawie przestał hamować ( diagnosta powiedzał ,że tylko 30kg na stronę czyli prawie nic) i ręczny przestał działać, nie trzyma w ogóle zero reakcji. Linki i hydraulika ok. Udałem się z tym do mechanika, który stwierdził, że zaciski są do wymiany ew. do regeneracji. kupiłem zestaw gumek i tłoczki lecz stwierdził, że jednak nic z tym zrobić się nie da bo to mechanizm bo to bo tamto i ogólnie zaciski do zmiany, rozebrał nie poskładał jak się należy, efekt jest taki, że hamuje jeszcze gorzej bo tak jakby był zapowietrzony. Szukałem zacisków na szrotach ale niczego znaleźć się nie udało, w internecie co prawda są ogłoszenia (ceny 100-200zł za sztukę) ale nikt nie daję gwarancji, że ręczny działa, boję się kupować czegoś co może być w takim samym stanie co te, które posiadam. Jedynie tutaj http://allegro.pl/zacisk-...1797925495.html z tym, że zaciski są od MG Cabrio, tutaj moje pytanie: będą pasować do R200? Ewentualnie od jakich modeli można byłoby podpasować te zaciski? Proszę Was o pomoc i z góry dziękuje za porady.

Kozik - Wto Wrz 13, 2011 07:34

http://allegro.pl/rover-2...1771884797.html

tutaj są jeszcze.
Ale swoją drogą nie chce mi się wierzyć, że obydwa zaciski tak samo się zepsuły i tak samo nie hamują i tak samo oba są do wymiany. Wg mnie zmień mechanika który się zajmie tym od A-Z bo wydaje mi się, że każdy zacisk da radę zregenerować

joyn - Wto Wrz 13, 2011 10:18

No ale fakt jest taki, że ręcznego nie ma po obu stronach i wina leży wg mnie tylko w zaciskach bo linka chodzi normalnie, słyszałem, że często właśnie to się psuje. W nowszych 200 montowali juz bębny. Co do tej aukcji to wg mnie za droga dwie strony to koszt prawie 500zl.
Kozik - Wto Wrz 13, 2011 10:31

a jak masz podciągnięty ręczny? ja miałem podciągnięty ręczny że na drugim ząbku łapał i to było powodem tego, że hamulca nożnego jak i ręcznego nie było. Odpuściłem hamulec ręczny tak że łapał na 7 ząbku i poprawiło się wszystko
joyn - Wto Wrz 13, 2011 16:53

teraz jest dosc wysoko, ale to nie w tym rzecz bo rożnie kombinowałem na początku i za każdym razem tak samo.
Kozik - Wto Wrz 13, 2011 20:49

joyn, ja u siebie mam wywalony korektor siły hamowania bo był mi zbędny ;)

w zaciskach są samoregulatory które powinny wyregulować również ręczny