Zobacz temat - [r400] przednie zawieszenie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r400] przednie zawieszenie

bartek-mrc - Wto Wrz 13, 2011 07:09
Temat postu: [r400] przednie zawieszenie
Witam, mam problem z przednim zawieszeniem w moim R.
Od jakiegoś czasu strasznie hałasuje i mam luzy na kierownicy. Byłem wczoraj z tym problemem na stacji diagnostycznej i dowiedziałem się ze amortyzatory mam w granicach 68% i oprócz tego żadnych luzów w przednim zawieszeniu...

Co to może być? Drążki i końcówki do wymiany? (Jaka jest mniej-wiecej cena?)

tronsek - Wto Wrz 13, 2011 07:25

bartek-mrc napisał/a:
amortyzatory mam w granicach 68%
Amorki są :ok:

bartek-mrc napisał/a:
Drążki i końcówki do wymiany?
To podczas badania na stacji diagnostycznej powinno zostać sprawdzone i stwierdzone czy dobre, czy złe.

bartek-mrc napisał/a:
Jaka jest mniej-wiecej cena?
drążek ok. 50zł, końcówka drążka od 35zł, do tego wymiana ok 40zł za stronę i zbieżność ok 70 zł.

bartek-mrc napisał/a:
Co to może być?
Do sprawdzenia przeguby w kolumnie kierowniczej oraz sama przekładnia, czy nie ma w niej luzów.
Stacho - Wto Wrz 13, 2011 08:33

Witam,
U mnie było podobnie, sprawdź dokładnie końcówki drążków - unieś auto na posnośniku tak, by koło było w górze. Uchwyć koło w ręce i ruszając prawo/lewo sprawdź luzy w płaszczyżnie poziomej, tylko mocno, jak wyczujesz stuki to właśnie jest luz na sworzniu końcówki drążka. Podobnie zrób z drugim kołem. Sprawdź jednocześnie czy nie ma luzu w płaszczyźnie pionowej, choć tutaj ciężko wyczuć coś w ten sposób (ruszając ręcznie) - bo wszystko jest "naprężone", ale spróbować można :wink: , pozdr....