Zobacz temat - [R216 Coupe] Alarm/Centralny zamek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R216 Coupe] Alarm/Centralny zamek


Borowa - Wto Wrz 13, 2011 19:57
Temat postu: [R216 Coupe] Alarm/Centralny zamek
Pytanko odnośnie alarmu. W moim roverze alarm jest fabryczny (pomijam, ze wyje jak cholera) ale czy u Was też trzeba przyłożyc pilota niemal do szyby żeby otworzyć auto ?
Gekus - Wto Wrz 13, 2011 21:31

Niestety tak. :roll:
tronsek - Wto Wrz 13, 2011 21:33

W R400 łapie mi z ok 1m. Natomiast w Coupe też muszę przyłożyć pilota niemal do szyby, aby otworzyć.
gierczol - Sro Wrz 14, 2011 17:27

Mam 416 w kombi z 98r. i spokojnie otwiera z 5 metrów.. Nigdy nie było z tym problemów :)
Odejdźcie dalej niż 1m, przyłóżcie pilot do głowy i spróbujcie otworzyć ;) jest szansa, że chwyci :D

wron - Sro Wrz 14, 2011 19:28
Temat postu: a
Ja też kombi tyle że 95 i oba piloty raczej z bliska choć fakt patent z przyłożeniem do głowy działa w tedy faktycznie potrafi z kilku metrów chwycić. A alarm jak dla mnie za czuły bo pozostawiony sam sobie potrafi zawyć, mucha w środku czy co.
KICIAFIREREK - Pon Gru 19, 2011 13:27

Podłącze się do tematu kupiłem rovera 220 coupe z centralnym zamkiem ale bez pilota auto ma immobilaizer taki wkladany obok stacyjki bolec. Teraz pytanie powinienem miec jakies piloty ? Chcę zainstalować centralny na pilota żeby było wygodnie ale widzę że większość z was ma piloty i z nimi jakieś problemy. Jak myślicie potrzebuję centralki i pilota czy centralka gdzieś jest i tylko brakuje mi pilotów ? Jak to sprawdzić ?
wron - Pon Cze 11, 2012 21:02

hmm jakiś patent na to jego wycie ? jak go zostawię w ciepły dzień to po jakimś czasie wyje wiec prawie alarmu nie uzbrajam. :( nie wiem czy reaguje na ruchy ciepłego powietrza czy muchy w środku ale jak dla mnie coś nie gra może ten czujnik na słupku trzeba rozebrać i przeczyścić
Wojtek88 - Pon Cze 11, 2012 22:13

Ja mam w coupe pilot, nie wiem czy oryginalny, w sumie mam czujniki ruchu w środku.. Ale łapie z 2-3 metrów a jak bateria jest 'świeża' łapie z dłuższych odległości :D
Borowa - Wto Cze 12, 2012 08:24

Ja wczoraj zacząłem zgłebiać temat. Czujnik wyje jak wsadzę rękę do środka przy uzbrojonym alarmie. a co do pilota to przerobiłem go tak jak opisuje to artykuł i łapie z 10 m ;) Wycie przy podmuchu wiatru też jest u mnie normalnym zjawiskiem. Chyba tak ma być.
Aaa te czujniki można wyciągnąc, są na jedną wtyczke. Może to rozwiże problem. Wtedy będzie wył dopierdo jak ktoś otworzy drzwi.

tronsek - Wto Cze 12, 2012 08:28

Borowa napisał/a:
Aaa te czujniki można wyciągnąc, są na jedną wtyczke.
ewentualnie zakleić jakąś taśmą i wtedy sprawdzić, czy będzie wył.