Zobacz temat - [R200 / 25 ] Instalacja elektryczna lusterek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 / 25 ] Instalacja elektryczna lusterek

Bordos - Pią Wrz 16, 2011 21:17
Temat postu: [R200 / 25 ] Instalacja elektryczna lusterek
Witam,

Zabieram się za montaż lusterek z R25 do mojego R200. Aktualnie mam lusterka manualne, ale te od 25 są elektrycznie sterowane więc zamierzam je uruchomić.

Mam schematy od R200 elektryczne i potrzebowałbym informacji, czy w R25 instalacja do lusterek jest taka sama?

Pozdro

Firq - Pią Wrz 16, 2011 21:23

jeśłi sie nie myle to jest taka sama
w r25 były tez manualne - mniej roboty :)

Brt - Pią Wrz 16, 2011 21:25

na 99% taka sama :ok: bo lusterka z R25 przerzucają do R200 i nie ma potrzeby zmiany instalacji o ile wiem.
Bordos - Pią Wrz 16, 2011 21:27

Dzięki koledzy za odpowiedź:)

Wiem, że w R25 były też manualne, ale przy zmianie, zależało mi na grzanych lusterkach, których mi strasznie w moim R200 brakuje.

Firq - Pią Wrz 16, 2011 21:39

Spoko :) grzany wkład tez możesz miec w manualu r25 ale to twoja decyzja :)
Tomi - Pią Wrz 16, 2011 21:56

Sterowanie lusterek w R200 i 25 jest zupełnie inne. Inna jest wtyczka, inna ilość przewodów i sposób sterowania. W każdym razie uruchomienie elektrycznych lusterek w R200 nie jest łatwe... Ja sobie darowałem. Teraz chyba wrzucę manualne.
Brt - Pią Wrz 16, 2011 22:02

hmmm kurcze gdzieś czytałem o przekładce i nie było podobno problemów .... sorki za zamieszanie w takim razie :oops:

A nie masz schematu od R25 ?? przecież w RAVE nowym są :roll:

edit. a co do samego grzania, to na allegro są maty grzewcze za nieduże pieniadze ... naklejasz taką doprowadzasz 1 przewód i gotowe :ok:

Bordos - Pią Wrz 16, 2011 22:02

A nikt nie posiada wersji Rave ze schematami do R25 ??
Brt - Pią Wrz 16, 2011 22:05

http://www.roverki.pl/por...o-roverkow.html
Bordos - Pią Wrz 16, 2011 22:17

Brt napisał/a:
http://www.roverki.pl/porady-nt-eksploatacji/5-faq/30-czy-s-dostpne-instrukcje-serwisowe-do-roverkow.html


Wiem, że tam jest dostępny, niestety nie jestem klubowiczem, więc z tego źródła tych informacji nie dosięgnę.

Zasadniczo, potrzebował bym stronę z opisem sposobu działania i stronę ze schematem połączeń elektrycznych oraz pinout 3 wtyczek (w lusterkach oraz w ich sterowniku), może ktoś z kolegów klubowiczów był by w stanie pomóc?

[ Dodano: Pią Wrz 16, 2011 22:17 ]
Brt napisał/a:
hmmm kurcze gdzieś czytałem o przekładce i nie było podobno problemów .... sorki za zamieszanie w takim razie :oops:

A nie masz schematu od R25 ?? przecież w RAVE nowym są :roll:

edit. a co do samego grzania, to na allegro są maty grzewcze za nieduże pieniadze ... naklejasz taką doprowadzasz 1 przewód i gotowe :ok:


Zdaję sobie sprawę, że są.

Ale po 1 nie udało mi się jeszcze wymyśleć sposobu jak zdjąć ten plastik z zatrzaskami z tyłu szkła od lusterka by tam przykleić matę.

A po 2, kilkukrotnie znalazłem obudowę jednego z lusterek na masce swojego roverka, gdyż nie idzie ich w normalny sposób złożyć, a miejsca pod blokiem mało i zawsze ktoś idąc musi zahaczyć. Lustra od R25 już się po ludzku składają.

A tak poza cala fabuła, to po prostu bardzo okazyjnie kupiłem te lusterka wraz z kostkami i sterowaniem.

Brt - Pią Wrz 16, 2011 22:33

hmm o ile wiem, to nie trzeba być klubowiczem, żeby RAVE ściągnać
Bordos - Pią Wrz 16, 2011 22:39

Brt napisał/a:
hmm o ile wiem, to nie trzeba być klubowiczem, żeby RAVE ściągnać


Masz rację,

zwracam honor :)

Dziękuje bardzo :)

leszczu - Nie Wrz 18, 2011 10:27

Sprawa bardzo ciężka do ogarniecie. Jeden forumowicz już próbował i nic z tego nie wyszło.
Jeszcze żeby była pociągnięta gotowa wiązka pod lusterka, to można byłoby spróbować, ale w takim wypadku raczej odpada. :/

Wydryszek - Nie Wrz 18, 2011 12:38

Aj tam trudne..... niestety czasochłonne żeby ładnie wiązkę poprowadzić. Jak masz pinouty to sobie powinieneś bez problemu poradzić. Najpierw na sucho sobie podłącz pod 12v w domu i oznacz kable, potem przeciągnij, podłącz pod zasilanie/włącznik ogrzewania i tyle.
Bordos - Nie Wrz 18, 2011 22:47

Myślę, że sobie z taka instalacją poradzę, w końcu do nawet 20 przewodów nie jest ogólnie:) Po 5 na drzwi wiec da radę.

Jak będę miał dobry dzień to zrobię fotoporadę :)