Zobacz temat - [r25] spalanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r25] spalanie

Jawaa - Sro Wrz 21, 2011 17:47
Temat postu: [r25] spalanie
Witam, czy któremuś z was tez r25 pali ok 8litrów ? Na 25litrach zrobilem zaledwie 300 pare kilometrów, to chyba nie jest w normie.. Czy ktos mial podobnie ?
Firq - Sro Wrz 21, 2011 21:03

strach przed kliknięciem na słowo "szukaj" jest wielki.....
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=71618

Jawaa - Czw Wrz 22, 2011 19:45

Widziałem ten temat, słowo szukaj wcale mnie nie boli. Poprostu pytam, bo tam ludzie piszą ile im spala, na jakiej dystansie, w miescie czy na trasie. Ja tutaj wymieniłem to samo, lecz pytam o przyczynę tak dużego spalania ? czy jest ewentualnie coś co może mieć winę, czy ktoś miał cos podobnego ?
Firq - Czw Wrz 22, 2011 21:36

Jawaa, te silniki potrafią spalić od około 5l na 100 km do 10 podejrzewam na pełnym bucie cały czas wiec te 8 litrów np na miasto krótkie odcinki to zaden wyczyn ;]
Chester - Pią Wrz 23, 2011 13:51

Firq, nawet na pełnym bucie jak piszesz nie powinien spalić więcej jak 7 litrów. Ojciec jeździ R25 iDT z 2004 i pali mu w granicy 5-5,5 litra, natomiast mój R220 SDi z 96 pali 5,5-6litra w lecie a zimie nie wychyla sie ponad 7. obydwa auta jeżdżą w 99% po mieście. więc te 8 to zdecydowanie za dużo jak na R25
maniaq - Pią Wrz 23, 2011 14:09

miasto miastu nie rowne, a mi dla odmiany w trasie pali wiecej ;) czary mary abrakadabra :D

DO RZECZy- sprawdz przeplywke filtr powietrza, paliwa... to takie podstawy, na spalanie maja wplyw opony i cisnienie, a NAJBARDZIEJ prawa noga ;)

moje wyniki minimum 5,9 , max 10 L , ale w ZR przy kole 17" 205/45

aha, i gdzie tankujesz ? jakosc paliw w PL moze sie dramatycznie roznic miedzy stacjami, niezaleznie od szyldu !

Raptile - Pią Wrz 23, 2011 14:30

SDi po miescie 6-6.5 trasa ok 5l predkosc 130-140
Jawaa - Pią Wrz 23, 2011 15:50

Heh, codziennie robie trase gdzieś 60km w dwie strony, staram się jeździć eko gdzieś 110km/h czyli ok 2tys na piątce, więc ekonomicznie. Nie zdziwiłoby mnie 8litrów gdybym pizdował na każdym biegu do oporu, ale tak nie robie, dlatego pytam. Co do przpływki to mam założony Mafam od Adiego z forum. ale jest skręcony tak na 30% więc nie powinien palić dużo. filtr powietrza jest kilku miesięczny więc pewnie nie jest na wykończeniu. Po mieście nie jeżdże dużo, góra 10km na zrobione 100km jest po mieście. Jakieś rady moze ?
empi - Pią Wrz 23, 2011 16:35

Chester prosze Cie...
5 litrów przy 99 % miasto ? to w trasie by 3-4 litry spalał, przecież to niedorzeczne.
Spalanie w tych klekotach sie kształtuje mniej wiecej tak jak Reptile napisał:

miasto delikatnie/niedelikatnie w terenie niegórzystym
6/9
miasto delikatnie/niedelikatnie w terenie górzystym:
6,5/10
Trasa przeważnie okolice 5-5,5 l


8 litrów w mieście to nie są żadne cuda jak odpalasz i gasisz co chwile, tylko ze to przy płynnej jeździe tak powinno być.

Pozdrawiam

Chester - Pią Wrz 23, 2011 19:16

empi,
empi napisał/a:
5 litrów przy 99 % miasto ? to w trasie by 3-4 litry spalał, przecież to niedorzeczne.
zebyś wiedział ojciec jechał R 25 prędkości do 100km/h i spalił mu ok 4l ;) więc jest to możliwe
pgrad - Pią Wrz 23, 2011 20:28

Mi kiedyś 420D spalił 3.85l/100 przy prędkości 80km/h. nowe opony były zimówki 185/65/14, kiedyś oszczędzałem. Teraz 45 112PS pali w mieście około 7L/100. W trasie około 6,5. W mieście go nie oszczędzam. W trasie but do spodu, ale staram się nie przekraczać 150km/h. Jak jeździ nim żona- spalanie spada do 6l w mieście. Dla porównania ZR 160 pali mi około 15L/100km. Poprzedni właściciele zarzekali się na forum że więcej jak 10,5L w mieście nie spala. Jak go kupiłem i jeździłem wolno bo było kilka rzeczy do zrobienia to faktycznie palił coś koło 9,5-10,5 w mieście.
Firq - Pią Wrz 23, 2011 22:17

Chester, tak jak maniaq, napisał 10 l na 100 to nie jest wyczyn i potrafi tyle spalić ja mam 16 205/50 i czasami potrafie dojść do 10 l a nie jest to liczba z chmur tylko zawsze tankuje do pełna zbiornik wiec wiem ile mi maszyna pali;] średnio mi pali 7l Jawaa, ty moze napisz ile ci palił wcześniej przed Mafam to moze wiele nam wyjaśnić :D
Jawaa - Sob Wrz 24, 2011 11:29

Przed Mafam miałem odpiętą przepływkę i palił mniej więcej tak samo
Krzysi3k - Sob Wrz 24, 2011 17:00

Jawaa, a ja mówię, że to jakieś 1,5l za dużo i poszukałbym przyczyny...
Przepływomierz odrzuciliśmy...
Pęknięta rura od IC może być, spalanie wtedy idzie do takich wartości jak masz mniej wiecej...
Ewentualnie mogą wtryski powoli zaczynać nie trzymać ciśnienia :)

Jawaa - Sob Wrz 24, 2011 22:26

Sprawdzę tą rurę od IC.. No dobra ale jak ją sprawdzić wogole ?? I jak sprawdzić wtryski ?
Krzysi3k - Sob Wrz 24, 2011 22:42

Wtryski jak i rurę najlepiej wymontować :)
Najpierw (oczywiście na rozgrzanym silniku) ściśnij tą długą rurę od IC mocno ręką, drugą ręką przygazuj mocno (orientacyjnie do 4000 rpm), powinna mocno się nadąć powietrzem :)
A wtryski wymontować i najlepiej dać do sprawdzenia jakby co :)
Nie kopci? Dobrze odpala?

Jawaa - Sob Wrz 24, 2011 23:16

Pali elegancko na dotyk. i właśnie nie kopci prawie nic, chyba że wiadomo jak w dieslu !@!$# z gazu to troche tak ale tak to nie kopci :)
Firq - Sob Wrz 24, 2011 23:36

Jawaa napisał,
Cytat:
Pali elegancko na dotyk. i właśnie nie kopci prawie nic, chyba że wiadomo jak w dieslu !@!$# z gazu to troche tak ale tak to nie kopci

to jest forum publiczne wiec oszczędzaj trochę słownictwo! spalanie sprawdzasz lejąc do pełna czy na oko patrzysz jak wskazówka schodzi i mówisz ze to jest 8l ??

Jawaa - Nie Wrz 25, 2011 09:51

No fakt, Wybaczcie słownictwo, zupełnie się zapomniałem.. ;) Spalanie sprawdzałem lejąc do pełna aż pistolet odbije. po wyjeżdżeniu wszystkiego, lub ewentualnie połowy sprawdzam ile zrobiłem kilometrów i liczę, proste :)
Krzysi3k - Nie Wrz 25, 2011 10:25

Jawaa, nie licz do odbicia, bo może źle pokazać trochę... Lej aż pod sam korek :)
Jawaa - Nie Wrz 25, 2011 11:50

No dobrze ale fakt faktem na wskazówce w autku było aż nad ostatnią kreskę
Krzysi3k - Nie Wrz 25, 2011 13:12

O ile przy pełnym zbiorniku ta różnica może być niewielka, ale przy tankowaniu połowy baku, może wyjść trochę więcej na 100 km ;)
Jawaa - Nie Wrz 25, 2011 13:22

NO ale to nie zaważyło by na stwierdzeniu czy samochód pali 6 czy 8, bo to już jest spora różnica i gołym okiem by podpadło
Krzysi3k - Nie Wrz 25, 2011 13:43

Po co na 2 tematy gadać?
Przepływke najpierw obadaj, potem się sprawdzi...

sluchawa21 - Czw Wrz 29, 2011 21:07

Chester napisał/a:
empi,
empi napisał/a:
5 litrów przy 99 % miasto ? to w trasie by 3-4 litry spalał, przecież to niedorzeczne.
zebyś wiedział ojciec jechał R 25 prędkości do 100km/h i spalił mu ok 4l ;) więc jest to możliwe


Popieram, mój pali na trasie 4,5 - 5l / 100km przy prędkości ok 100-110km/h i powiem więcej mój kuzyn ma 45 - kę z tym samym silnikiem i jemu też tyle pali :razz:

Leoon - Nie Paź 02, 2011 12:20

sluchawa21 napisał/a:
Chester napisał/a:
empi,
empi napisał/a:
5 litrów przy 99 % miasto ? to w trasie by 3-4 litry spalał, przecież to niedorzeczne.
zebyś wiedział ojciec jechał R 25 prędkości do 100km/h i spalił mu ok 4l ;) więc jest to możliwe


Popieram, mój pali na trasie 4,5 - 5l / 100km przy prędkości ok 100-110km/h i powiem więcej mój kuzyn ma 45 - kę z tym samym silnikiem i jemu też tyle pali :razz:


zgadzam się z kolegą, mój Rover spala 4,5l ropy.
Na trasie Presov - Krościenko nad Dunajcem - Kraków- Wrocław >> spalanie wyszło mi 4,17l/100km. Prędkość na a4 - 100-110km/h + trasa w tatrach słowackich, pętle itd gdzie 3bieg to max :P

ja bym sprawdził przepływkę, miałem ten sam problem, Rover palił jak smok a do tego muł jak cholera. Innych objawów nie było.

sluchawa21 - Nie Paź 02, 2011 17:48

Leoon napisał/a:
ja bym sprawdził przepływkę, miałem ten sam problem, Rover palił jak smok a do tego muł jak cholera. Innych objawów nie było.


Ja też tak miałem - okazało się, że przepływomierz.
Chciałbym przy okazji opisać jak w prosty sposób go naprawić!

Otóż odratowałem już 2 przepływomierze: swój i kolegi.

Trzeba się tylko zaopatrzyć w benzynkę w sprayu (są takie preparaty niby do czyszczenia hamulców) i całość dokładnie sprayem umyć.

Jest on pod ciś. więc wszędzie dotrze i umyje. sprawdziłem jak wspomniałem w swoim R25 i kolegi SEACIE ALHAMBRA 1,9 TDI

Widziałem gdzieś na forum temat z nitrem i jakimś innym preparatem, ale w moim przypadku nie działało, natomiast tą benzynką - Rewelacja polecam - koszt niewielki a efekt jest.

Jawaa - Nie Paź 02, 2011 22:08

A jaka jest dokładna nazwa tego preparatu ?
sluchawa21 - Pon Paź 03, 2011 16:49

Dokładnie ten

http://allegro.pl/zmywacz...1809655495.html

uniwersalny zmywacz wurth

[ Dodano: Pon Paź 03, 2011 16:46 ]
Daj znać jaki efekt po "zabiegu"

[ Dodano: Pon Paź 03, 2011 16:49 ]
Aha, nie żałuj tego. Ja zużyłem co najmniej pół puszki na 1 przepływomierz. Konkretnie opłukaj wszędzie, żeby był czysty.
Czekam na opinie po wyczyszczeniu.
:wink:

Leoon - Pon Paź 03, 2011 17:35

ja kupiłem używana przepływkę boscha do opla na allegro. Zapłaciłem 50zł. Czujnik taki sam jak do Rovera. Tylko "puszka" inna, z tego co pamiętam mniejsza ale to nie o "puszkę" chodzi, tylko o sam czujnik. Zrobiłem 30tyś km i dalej hula :)
Z Lancii i Opla pasują czujniki. Było o tym na forum już gdzieś.

Jawaa - Pon Paź 03, 2011 19:07

hmm no tak, ale skąd pewność ze czujnik nie jest równie padniety co swój, skoro one tak wysiadają.. Ciekawe jest to, że czujniki identyczne a rzadko się słyszy że w oplach siadały przepływki natomiast w roverkach często..

[ Dodano: Pon Paź 03, 2011 19:07 ]
Narazie mam spoooro wydatków, nie pracuje to tym bardziej, mam jeszcze sporo pracy, bo wygłuszenie drzwi, uszykowanie elektryki pod radio bo coś tam mam nie tak.. potem montaż głośników, nowe kable, radio i uszykowanie nowego uchwytu do mocowania opony zapasowej bo mój jej ułamany i strasznie piszczy po dziurach jak opona ociera o blache.. Pod koniec października zajmę się przepływką i dam znać co tam wyszło ciekawego :) a idzie kupic podobny środek gdzieś w sklepach motoryzacyjnych ? ewentualnie na stacjach.. Taki do czyszczenia tarcz i bębnów ? myśle że skład maja podobny

sluchawa21 - Pon Paź 03, 2011 19:30

Na pewno mają, z tym, że pewnie drożej niż na allegro.
Koszt w sumie niewielki, a przynajmniej u mnie działa. Ciekaw jestem czy te przepływomierze "padają" czy faktycznie po prostu się brudzą i "zachodzą" brudem.

U mnie w przepływce była poświata oleju i ogólnie był brudny. U kumpla podobnie. Być może czujniki siadają całkiem, ale jak wspomniałem w moich 2 przypadkach trzeba było po prostu je oczyścić.

Mundekk - Pon Paź 03, 2011 20:01

Z tego co czytam to jakies super oszczędne macie te Roverki. 4l na trasie to dla mnie średno relany wynik, jechałem nim na trasie z naprawde niewielkimi prędkościami(miedzy 80 a 110) i mniej jak 5l(z klimą przez 60% czasu) nie spali. Po mieście 6.5-7l wciąga. Wąż IC chyba szczelny bo nic nie kopci. Przepływka też dobra wymieniana pare miesięcy temu na bosha i dynamika auta nadal jest ok. Filtr powietrza też wymieniany ze 4 tys km temu. Co jeszcze można sprawdzić i zrobić żeby zmieścić się w spalaniu 6l w mieście i 4l na trasie tak jak to niektórzy podają. Filtr paliwa może mieć jakieś znaczenie? Wymieniany był około 15tyś temu.
sluchawa21 - Pon Paź 03, 2011 20:19

Mundekk napisał/a:
Filtr paliwa może mieć jakieś znaczenie? Wymieniany był około 15tyś temu.


No to już czas najwyższy zmienić.

Leoon - Pon Paź 03, 2011 20:41

ja mam nowy olej Valvoline półsyntetyk, nowy filtr powietrza, paliwa także. Klimy nie posiadam. Auto co 4 dzień tankuje do pełna i obliczam spalanie. Jeżdze codziennie do pracy po 160km tak więc wynik obliczeń nie mógł być błędny. W tym przypadku prędkość 90-100 niżej nie schodzę bo spalanie wzrosło.
4,17 wyszło mi na A4 jak z wakacji wracałem. Z tego co pamietam to w tamtym czasie na pełnym zbiorniku zrobiłem 1200km...
Ja swoją przepływkę czyściłem dwoma środkami przywiezionymi z pracy - jeden jakiś contact cleaner którego można używać bezpośrednio na sprzęt po napięciem. A drugi też coś w ten sam deseń ale nie pamiętam nazwy. Oby dwa w spray'u. Niestety u mnie czujnika nie udało sie uratować.
Z używanym zaryzykowałem. Wolałem zaryzykować 50zł na używkę oryginalna niż na zamiennik po 150zł, który padnie po 2tyś km.

Mundekk - Pon Paź 03, 2011 21:32

Też mam valvoline świeżo zalany i nowy prawie filtr powietrza tylko paliwa stary, a pomiary byly robione 2 razy na odleglościach 1200 i 900km i nie zeszło poniżej 5l. Jeszcze mam pytanie jedno do właścicieli silników iDT - u was też tak strasznie śmierdzą spaliny? U mnie w rodzinie wszyscy maja diesle ale żaden nie capi tak jak roverek, najmniej kopci a najwiecej śmierdzi, nawet jak sie zatrzymam juz u siebie na podworku i czekam aż sie turbinka wystudzi, wylaczam silnik wychodze z samochodu i to czuje jeszcze po wylaczeniu silnika ten odór w powietrzu. Inne diesle przy roverku maja piekny zapach
Leoon - Pon Paź 03, 2011 21:39

fakt nie raz też zaśmierdzi.

Dodam, że turbinę też mam nową, ale nie wiem czy to znacząco wpływa na spalanie :)