Zobacz temat - [ R 620 sdi]wahacz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [ R 620 sdi]wahacz

siema977 - Czw Wrz 29, 2011 19:18
Temat postu: [ R 620 sdi]wahacz
czy ktos pomoze chce kupic wahcz lewy przedni do mojego roverka
Marrkus - Czw Wrz 29, 2011 21:24

Górny? Dolny?
siema977 - Pią Wrz 30, 2011 17:37

gorny
szoso - Pią Wrz 30, 2011 17:49

nie bardzo rozumiem na czym polega twój problem, przecież te wahacze są dostępne w sprzedaży, więc o co chodzi?
PanzerMajer - Pią Wrz 30, 2011 19:15

Zawsze sie wymienia pare masz tu linka na allegro.
http://moto.allegro.pl/wa...1793125567.html
moze juz zakonczone zawsze pozostaje zadzwonic i czy ma jeszcze na sprzedaz.

Marrkus - Pią Wrz 30, 2011 21:06

Z tymi górnymi to jest tak trochę pojechane. Musisz sprawdzić jaki masz rozstaw śrub mocujących do nadwozia bo były dwa rodzaje. R600 to bliźniak hondy accord z lat 1994-1998 (CC) ale akurat ten wahacz w R600 najczęściej jest taki sam jak w accordach z lat 1990-1993 (CB) - należy zachować czujność przy zakupach by przypadkiem nie spudłować z tym rozstawem (różnica jednego cm a może namieszać i napsuć krwi)
R.E.D. - Pią Wrz 30, 2011 22:03

niektorzy neguja kupno tak taniego wahacza bo sam sworzen lepszej firmy tyle kosztuje - jesli chcesz po taniosci to chyba lepiej kupic uzywany oryginal :wink:
Marrkus - Pią Wrz 30, 2011 22:34

Cytat:
niektorzy neguja kupno tak taniego wahacza


Tym bardziej że yamato można znaleźć w rozsądnych cenach - a to już lepsze rozwiązanie niż deckerman (czy jak to się tam pisze)

szoso - Sob Paź 01, 2011 17:57

R.E.D. napisał/a:
niektorzy neguja kupno tak taniego wahacza

negują a sami pewnie na nich nie jeździli :wink:
Marrkus napisał/a:
Tym bardziej że yamato można znaleźć w rozsądnych cenach - a to już lepsze rozwiązanie niż deckerman

Marrkus, miałeś te Denckermann? pytam bo niektórzy krytykują a nawet nie mieli ich założonych :wink:
ja już ponad dwa lata na nich śmigam i nic złego się z nimi nie dzieje
co do Yamato to miałem w R łączniki stabilizatora, które rozpadły się po miesiącu
Jugol też ma coś w zawieszeniu z Denckermanna i chwali sobie

R.E.D. - Sob Paź 01, 2011 18:50

Marrkus napisał/a:
Tym bardziej że yamato można znaleźć w rozsądnych cenach

ta firma rowniez jest bardzo krytykowana, a gdzies sie doczytalem, ze sworznia samego juz nie wymienisz na inny niz yamato, bo chyba srednica nie jest taka, jak w oryginale :wink:

szoso napisał/a:
negują a sami pewnie na nich nie jeździli :wink:

mozliwe :wink: ale w summie stwierdzilem, ze lepiej kupic uzywke i jak padnie, to wymienie w starej sworzen i nadal bede mial oryginalny wahacz, ktory jednak chyba jest bardziej pewny od tanich zamiennikow wykonanych z cienszego materialu :wink:

Marrkus - Nie Paź 02, 2011 04:18

Deckermany miałem - nie wytrzymały roku - pojawiły się znaczne luzy. Akurat w przypadku całych wahaczy można wykluczyć wadliwy montaż. Później postanowiłem wymienić w starych wahaczach same sworznie - zamontowałem to co znalazłem w sklepie czyli tureckie tekenrody - efekt jeszcze gorszy - około pół roku - ale tu zastanawiam się czy to nie wina warsztatu który zajął się operacją ich wymiany (sworznie muszą być zamontowane dokładnie ponieważ nie działają w wszystkich kierunkach - maja ściśle określony sposób montażu i te moje były minimalnie ale jednak nieco krzywo zamontowane)
Ostatecznie wylądowały yamato i jest ok - jeśli się nie mylę yamato jest robione w Korei.

Kiedyś również miałem problem z łącznikami stabilizatora firmy yamato i już miałem składać reklamację w tomatema (tam kupowałem) ale okazało się że mechanik który je montował nie dość że złoży w złej kolejności to jeszcze skręcił je tak że gumki były tak ściśnięte że aż się wysra..ły ... brak komentarza - od tamtej pory sam zabrałem się za naprawianie.

Co do wahacza to jedyny element który jest tam się realnie wypsuć to sworzeń - gdyby tak znaleźć jakiś porządny zamiennik było by to najlepsze rozwiązanie - widziałem takie sworznei firmy OYODO (chyba korea) i CTR (nie mam pojęcia). Teoretycznie jest to część eksploatacyjna która ma prawo co jakiś czas żądać wymiany jednak ze względu na cenę lepiej by nie było to zbyt częste. Chyba że zamontujemy jakieś tanie to i nie szkoda raz do roku je wymienić ...

R.E.D. - Nie Paź 02, 2011 05:48

Marrkus napisał/a:
gdyby tak znaleźć jakiś porządny zamiennik

ludzie polecaja 555, ale osobiscie nie sprawdzalem sworzni - na razie tylko koncowki drazkowm mam z tej firmy :wink:

marthinez - Nie Paź 02, 2011 10:35

Marrkus napisał/a:
Kiedyś również miałem problem z łącznikami stabilizatora firmy yamato i już miałem składać reklamację w tomatema (tam kupowałem) ale okazało się że mechanik który je montował nie dość że złoży w złej kolejności to jeszcze skręcił je tak że gumki były tak ściśnięte że aż się wysra..ły ... brak komentarza - od tamtej pory sam zabrałem się za naprawianie.
Też miałem łączniki tej firmy skręcone odpowiednim momentem i padły tak szybko, że aż nie chciałem wierzyć mechanikowi, który dzwonił poinformować mnie o tym.
Kupiłem za około 100 zł same gumy w Hondzie.
Było to 2-3 lata temu.
Podobna sytuacja była z końcówkami drążków tej firmy.

Na prawdę jak ktoś ma możliwość to niech bierze części OEM, bo na prawdę warto jesli zamierzamy naszym autem jeżdżąc dłużej niż rok.
Płacimy za część dwa razy drożej, ale jeździmy 5 razy dłużej, a w między czasie nie płacimy za wymiany też nie małych pieniędzy.

R.E.D. napisał/a:
ludzie polecaja 555, ale osobiscie nie sprawdzalem sworzni
Dolne sworznie są, ale górnych nie widziałem.

Już kiedyś pisałem, ale ja wymieniałem oba górne wahacze na Delphi.
Od kwietnia 2010 do dzisiaj jest dobrze. Dodatkowo do tych wahaczy są dedykowane sworznie (zaleca je producent) za około 45 zł/sztuka. Zakładane na wcisk i zabezpieczane pierścieniem segera.

Marrkus napisał/a:
Z tymi górnymi to jest tak trochę pojechane.
Ale to tylko u tych lipnych firm.
W Epc nie rozróżnienia na dwa rodzaje wahaczy i wszystkie mają 18cm.
To samo w Haynesie.

Ale faktycznie jak ktoś kupuje te tanie to niech patrzy co dostaje.

siema977 - Nie Paź 30, 2011 20:26

wie ktos gdzie moge kupic wahacz przedni lewy i prawy poprzedni adres strony juz nie aktualny pomocy bo juz nie da sie jezdzic
Marrkus - Nie Paź 30, 2011 20:34

A koniecznie chcesz z allegro?? zajedź do sklepu z częściami i poproś o wahacze do hondy accord z lat 1990-1993

Na allego to popatrz w link - ale nie ma tam nić godnego polecenia - kupujesz na własne ryzyko :)

http://allegro.pl/listing...p&change_view=1