Zobacz temat - [ Rover 214, 1,4 1997]problem z zapłonem po wymianie świec
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ Rover 214, 1,4 1997]problem z zapłonem po wymianie świec

shirokaba - Wto Paź 04, 2011 10:23
Temat postu: [ Rover 214, 1,4 1997]problem z zapłonem po wymianie świec
Po silnych deszczach rano był problem, wymienione świece i kable, w tym samym czasie zmieniłam stacje paliw(ciekło z tłumika) i teraz dopiero problem. Na zimnym silniku problem z zapłonem, załapie i gaśnie, po dodaniu gazu złapie ale chodzi jak traktor, obroty 1,5-2tys, później jest wszystko w porządku, smiga jak marzenie. Do tej pory problemy były tylko rano, teraz postoi godzinę czy dwie już zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Mechanika mam jednego i nie mogę go zmienić, bo innego nie ma. Irlandczykowi nie pozwolę grzebać w swoim Roverku, bo im nie ufam. Rok temu przeszedł NCT bez problemów.
pistolet - Wto Paź 04, 2011 11:58

Jak chodzi jak traktor to może pomylone kable od świec zapłonowych?
marhew - Wto Paź 04, 2011 12:17

a jakie kable założyłeś? bo niestety czasem nowe kable wcale nie oznacza, że są lepsze od starych... szczególnie gdy mowa jest o tanich zamiennikach.
shirokaba - Wto Paź 04, 2011 12:45

marhew napisał/a:
a jakie kable założyłeś? bo niestety czasem nowe kable wcale nie oznacza, że są lepsze od starych... szczególnie gdy mowa jest o tanich zamiennikach.


Tu nie ma tanich zamienników, mechanik kupował ale z tego co pamiętam chyba Bosch.

Mógł się mechanik pomylic i źle podłączyć kable? Jak to sprawdzić?

Adrian - Wto Paź 04, 2011 13:05

Na kopułce masz napisane cyferki (1,2,3,4). Cylindry liczy się stojąc przed maską od lewej strony. I tak od cylindra numer 1 kabelek powinien iść do złącza numer 1 w kopułce. Analogicznie trzeba zrobić z kolejnymi kablami. Sprawdź również, czy wszystkie kable są dobrze wszędzie powciskane.
shirokaba - Wto Paź 04, 2011 13:31

AdrianWWL napisał/a:
Na kopułce masz napisane cyferki (1,2,3,4). Cylindry liczy się stojąc przed maską od lewej strony. I tak od cylindra numer 1 kabelek powinien iść do złącza numer 1 w kopułce. Analogicznie trzeba zrobić z kolejnymi kablami. Sprawdź również, czy wszystkie kable są dobrze wszędzie powciskane.


Sprawdziłam 1i 2 widzę dobrze reszty nie ale kable są tak 1,2,4 i 3. z tym, że kabel z 3 świecy jest bardzo krótki i nie sięgnąłby do 3 cylindra.