Zobacz temat - [Rover 416 si] czy da sie doprogramować pilota
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 416 si] czy da sie doprogramować pilota

boo12 - Pią Paź 07, 2011 16:38
Temat postu: [Rover 416 si] czy da sie doprogramować pilota
Witam jak w temacie
czy można dopisać samemu pilota do centralki rovera 400
centralka to oczywiście Lucas a pilot z serii 3txa
chodzi mi o to aby kupić taki sam pilot i jakoś go dopisać do tej centralki.
Posiadam tylko jednego pilota i obawiam się że niedługo będzie służył tylko jako wisiorek przy kluczach :beczy: a a klepanie kodu z zamka w drzwi średnia przyjemność :beczy:
jeszcze jedno pytanie do znawców kod immo to ten sam co radia? radio to blaupunkt kaseciak chyba oryginale od tego modelu

darek_wp - Pią Paź 07, 2011 18:40

boo12 napisał/a:
czy można dopisać samemu pilota do centralki rovera 400

Tak, pod warunkiem, że dysponujesz komputerem serwisowym do Rovera (testbook).
boo12 napisał/a:
kod immo to ten sam co radia?

Nie.

tronsek - Pią Paź 07, 2011 19:24

boo12 napisał/a:
klepanie kodu z zamka w drzwi średnia przyjemność
Kod immo wklepuje się tylko raz i immo masz zdeaktywowane do czasu, dopóki nie użyjesz pilota lub nie odłączysz aku.
boo12 - Pią Paź 07, 2011 19:41

to jak to jest z tym kodem immo wydaje mi sie że gdzieś wyczytałem ze jest to ten sam kod co z oryginalnego radia z ciekawości spróbuje tyn kodem zastartować roverka

[ Dodano: Pią Paź 07, 2011 19:41 ]
jeszcze jedno ile kosztuje dopisanie takiego pilotka w serwisie

tronsek - Pią Paź 07, 2011 19:46

boo12 napisał/a:
ile kosztuje dopisanie takiego pilotka w serwisie
Trzeba liczyć jakieś 100-150zł + koszt samego pilota.
boo12 - Pią Paź 07, 2011 22:11

chyba znalazłem bolączkę naszych roverowych pilotów jeśli ktoś przerabiał coś takiego proszę o info

http://www.alarmy-gerard....cja_Remocon.pdf

[ Dodano: Pią Paź 07, 2011 22:11 ]
częstotliwość pracy pilotów 3txa 3txb i pokrewnych to 466 mHz lub 315mhz japonskiej produkcji powinno się dogadać

mcjg - Sob Paź 08, 2011 10:42

Nie kombinuj jak koń pod górę i nie wynajduj koła od nowa. To coś znalezione przez Ciebie na 99,9 % nie zadziała. Odżałuj 2 setki i jedź na Krzyżtoporską.
boo12 - Sob Paź 08, 2011 13:21

najprościej pojechać dać kasę i po sprawie a ja lobie podłubać w aucie i być możne dojść do jakichś konstruktywnych wniosków. Robiłeś coś takiego, że wiesz, że nie zadziała czy tylko przypuszczasz poza tym w tamtym pilocie masz 4 kanały czyli dwa choćby do bramy możesz wykorzystać
ps. mcjg czy dwie setki programowanie + nowy pilot czy pilot trzeba mieć

tronsek - Sob Paź 08, 2011 13:29

boo12 napisał/a:
najprościej pojechać dać kasę i po sprawie a ja lobie podłubać w aucie i być możne dojść do jakichś konstruktywnych wniosków.
Zatem życzę powodzenia i czekamy na wnioski.
gacek - Sob Paź 08, 2011 17:26

A w jakiej cenie taki pilot?
PS również z niecierpliwością czekam na odpowiedź jak to działa.

darek_wp - Sob Paź 08, 2011 21:00

boo12 napisał/a:
chyba znalazłem bolączkę naszych roverowych pilotów jeśli ktoś przerabiał coś takiego proszę o info

http://www.alarmy-gerard....cja_Remocon.pdf

[ Dodano: Pią Paź 07, 2011 22:11 ]
częstotliwość pracy pilotów 3txa 3txb i pokrewnych to 466 mHz lub 315mhz japonskiej produkcji powinno się dogadać


Gdybyś się trochę przyłożył Kolego do tematu to wiedział byś, że piloty 3txa 3txb i pokrewne w roverkach pracują na zasadzie kodu zmiennego. Tak więc wynalazek nie zda egzaminu co innego bowiem system kodowania a co innego częstotliwość pracy pilotów.

mcjg - Nie Paź 09, 2011 06:36

boo12 napisał/a:
najprościej pojechać dać kasę i po sprawie a ja lobie podłubać w aucie i być możne dojść do jakichś konstruktywnych wniosków.

No to dojdziesz do wniosku, że bez T4 czy też Testbook'a nie zaprogramujesz pilota. Kolega powyżej napisał o zmiennym kodzie.
boo12 napisał/a:
czy dwie setki programowanie + nowy pilot czy pilot trzeba mieć
w zeszłym roku p. Midowicz dorabiał mi pilota przy okazji innych prac więc ceny dokładnie nie pamiętam, ale będzie coś koło 2 setek. Dostałem pilota z używanym wkładem, nową obudową i baterią.
marcin333 - Nie Paź 09, 2011 13:52

Co do pilocikow mozna doprogramowac pilota programatorem SBB.
Bardzo ladnie tez odczytuje kod do awaryjnego odpalenia.

Trochę handluje tym sprzetem wiec przecwiczylem to u siebie na roverku.

boo12 - Nie Paź 09, 2011 14:31

ile kosztuje taki programatorek pewno kupe kasy fakt nie doczytałem że nasze jak i wiekszosc pilotow alarmowych pracuje na zmiennych kodach tak wiec temat słaby chyba ze ktos ma 4 bramy i chce miec jeden pilot, ale to to juz kosmos
mcjg - Nie Paź 09, 2011 16:24

http://allegro.pl/program...1865856125.html
pilot wyjdzie taniej:)

boo12 - Nie Paź 09, 2011 16:46

tak z ciekawosci pytałem na pewno taniej ale mieć takie ustrojstwo to może by nawet pare grosików zarobił :cool:
marcin333 - Pon Paź 10, 2011 14:11

Cena jest dosc ladna, oryginal duzo drozszy.

Jak jest ktos z pomorskiego i chcialby doprogramowac to zapraszam z dobra flaszką :)