Zobacz temat - [420] Nie odpala i świeci się kontrolka akumulatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [420] Nie odpala i świeci się kontrolka akumulatora

carloson - Wto Paź 11, 2011 20:28
Temat postu: [420] Nie odpala i świeci się kontrolka akumulatora
Koledzy-może ktoś pomoże, naprowadzi...
wszystko było ok do czasu...jechałem,włączyłem kierunek do skrętu który nagle się wyłączył, nie działał ani jeden ani drugi.
Chwilę później zauważyłem, że wskazówka temperatury nie podskoczyła do góry mimo tego, że powinna.
Stanąłem, wyłączyłem silnik i przy ponownej próbie uruchomienia na desce pojawia się tylko świecąca kontrolna akumulatora i nic więcej (ani oliwa, ani świeca żarowa, ani poduchy), przekręcam zapłon i nic, nie kręci, nic nie reaguje.

Aku podmieniony na inny i to samo.

Sprawdzone bezpieczniki (chyba wsz. OK).

Wygląda mi to na problemy z elektryką!
Moje podejrzenia: alternator, masa, a może immobiliser?
Czy immo może być przyczyną (cewka czy coś)?

Adrian - Wto Paź 11, 2011 20:35

Masy do sprawdzenia. :wink:
tronsek - Wto Paź 11, 2011 20:37

W pierwszej kolejności podłączenie masy do nadwozia i silnika. Sprawdź wtyczkę komputera, bo jak były jakieś problemy z masą to mogła się upalić tak jak u mnie http://forum.roverki.eu/g...y&image_id=3921

carloson napisał/a:
cewka czy coś)?
w silnikach diesel'a nie ma cewki
bizon - Wto Paź 11, 2011 20:53

Immo ma inne objawy.
W innym poscie pisales czy zczytanie bledow cos da. To zawsze dostarcza nowa wiedze o usterce, oczywiscie o ile Ci na to pozwoli awaria elektryki (kontrolek)

carloson - Wto Paź 11, 2011 21:08

Dzięki za odp.

Masy? 1 przewód idzie od aku do pasa przedniego (chyba masa), jak sprawdzić pozostałe? Gdzie je znaleźć?Czy wystarczy przeczyszczenie powierzchni stykowych?

Chodziło mi o cewkę immobilizera - bo tak mi coś kumpel mówił (że immo w samochodzi a nie w kluczyku).

Czy zczytanie błędów u mnie to od strony pasażera (za schowkiem) czy pod kolumną kierownicy (chodzi o zworkę na 4i15pin).

ps. swoją drogą ciekaw jestem czy zaświeci się ikonka silnika przy odczycie (skoro w chwili obecnej pali się tylko aku)

mirwin - Sro Paź 12, 2011 08:36

Od klemy "-" idą masy do karoserii (tą szczególnie trzeba sprawdzić, odkręcic, wyczyścic i ponownie przykręcic) oraz do skrzyni biegów (trzeba wymontować obudowe filtra powietrza i jest dobry dostęp do niej). Jesli po czyszczeniu nic to nie da to trzeba szukac dalej. Najpierw zacznij od tego co napisałem.
Nie zapomnij potem o synchronizacji pilotów i koniecznie najpierw odłącz aku.

carloson - Pią Paź 14, 2011 21:56

Pominięto jeden bezpiecznik i to właśnie ten okazał się wadliwy.
Dziwiło mnie tylko to, że 1 bezpiecznik odpowiedzialny był za niedziałanie tylu rzeczy (wszystkie kontrolki, wskaźnik temperatury, kierunkowskazy i ogólnie odpalenie auta (świeca,rozruch).

Po awarii został jeden problem: kierunki działają ale przy zamykaniu i otwieraniu z centralnego tylko prawa strona mryga-lewa dead. I czemu...?

pgrad - Pią Paź 14, 2011 22:08

Pewnie się coś zjarało w ECu od alarmu. Walnął bezpiecznik, wymieniłeś bezpiecznik, zjarało się do końca. Sprawdź czy alarm działa.