Zobacz temat - [R 25] Słabe CB radio i dobra antena
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R 25] Słabe CB radio i dobra antena

The_Baca - Sro Paź 12, 2011 17:09
Temat postu: [R 25] Słabe CB radio i dobra antena
Z góry piszę, że nie wiedziałem gdzie napisać ten temat więc piszę tutaj, wydaje mi się właściwy :)

Witajcie, to mój pierwszy post na forum, przy okazji witam wszystkich Forumowiczów.

Myślałem ostatnio nad zestawem CB, zależało mi na tym żeby radyjko było jak najtańsze..kupiłem więc cobrę 19 ULTRA III. Czytałem na necie, że to radio jest krótko mówiąc nic nie warte. Słyszałem, że "jak słabe radio to długi bat", dokupiłem więc lepszą antenę Midland ML145. Antenę mam już w domciu, radyjko zamówione dopiero z Alledrogo. Co sądzicie o tym zestawie? Czy to radyjko da radę czy kupiłem "w ciemno" złom?

tronsek - Sro Paź 12, 2011 17:41

Szału się nie spodziewaj, ale aby dowiedzieć się gdzie "suszą" lub gdzie jest korek to w zupełności wystarczy. Radyjko dość podatne na zakłócenia.
Chris83 - Sro Paź 12, 2011 17:58

Ale prawdą jest, że ważniejsza jest dobra, dobrze zestrojona antena, niż samo radio.
Na początku przygody z CB wystarczy. Później sam ocenisz czy będziesz potrzebował czegoś lepszego.

PS.
Witam!

The_Baca - Sro Paź 12, 2011 20:15

Aha, rozumiem. Czyli nie jest to tak do końca złom, na początek mi wystarczy. Dziękuję za odpowiedzi
juniorksg - Czw Paź 13, 2011 13:03

Witaj.
Ja zaczynałem z podobnym zestawem, miałem tylko inną antenę: Sirio ML145.
Wytrzymałem z tym "radiem" 1,5 dnia i poszło dalej.Potem był jakiś Alan, Intek i Sunker ale też wytrzymałem z nimi kilka dni (jeden wielki szum).
Aktualnie mam Uniden Pro 520XL + wspomniane wcześniej Sirio i jestem bardzo zadowolony.
Z doświadczenia wiem, że nie warto oszczędzać na radiu bo na dobre to nie wychodzi :)