Zobacz temat - [R214Si 97r] Przegub ma już dość?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si 97r] Przegub ma już dość?

ADI-mistrzu - Pią Paź 14, 2011 10:10
Temat postu: [R214Si 97r] Przegub ma już dość?
Witam,
Już od jakiegoś czasu mi coś stuka w zawieszeniu ale było to sporadyczne i nie przeszkadzało ale teraz się nasiliło...

W czasie jazdy gdy naciskam hamulec (nie delikatnie, tak powiedzmy ze średnią siłą) zaczyna coś stukać/chrupotać. Pojawia się on także czasem czy mocniejszym skręcaniu.

Czyżby to był przegub? Jeśli tak to jest jakiś sposób na jego zdiagnozowanie?
Łączniki stabilizatorów są dobre. A jak już one to da się tylko je wymienić czy tylko całe półośki?

Pozdrawiam

tronsek - Pią Paź 14, 2011 10:14

ADI-mistrzu napisał/a:
Czyżby to był przegub? Jeśli tak to jest jakiś sposób na jego zdiagnozowanie?
Skręcasz koła prawie na max i ruszasz w miarę energicznie. Jak będzie terkotać to znaczy, że przegub ma już powoli dość.

[ Dodano: Pią Paź 14, 2011 10:14 ]
ADI-mistrzu napisał/a:
A jak już one to da się tylko je wymienić czy tylko całe półośki?
Da się je wymienić bez półosi.
kris2828 - Pią Paź 14, 2011 11:06

Kurde też od tygodnia mam chyba ten sam problem w r214i jak hamuje to słychać takie dziwne chrupotanie i tak jakby noga na hamulcu trochę pulsowała ten dźwięk wydaje mi się że słychać bardziej z przodu z lewej strony zdjęłam przednie koła aby sprawdzić czy klocki hamulcowe są dobre i nic w okolicy koła nic niepokojącego nie zauważyłem więc nie wiem o co chodzi. Dzisiaj wieczorem albo jutro spróbuje nagrać ten dźwięk przy hamowaniu i tu wstawić.
tronsek - Pią Paź 14, 2011 11:22

ADI-mistrzu napisał/a:
W czasie jazdy gdy naciskam hamulec (nie delikatnie, tak powiedzmy ze średnią siłą) zaczyna coś stukać/chrupotać.


kris2828 napisał/a:
jak hamuje to słychać takie dziwne chrupotanie i tak jakby noga na hamulcu trochę pulsowała

Poczytajcie ten temat. Może macie popękane pierścienie ABS http://forum.roverki.eu/v...B1cza+si%EA+abs

ADI-mistrzu - Pią Paź 14, 2011 16:29

Nie mam ABS.

Szarpałem ale ciężki dostęp to raczej nie za mocno. Od strony pasażera można było usłyszeć lekkie metalowe stuknięcie, nie wiem czy to to.

[ Dodano: Pią Paź 14, 2011 16:29 ]
Nagrałem filmik z jazdy, 1:46 i 1:49 w tym momencie najlepiej słychać, jak już po asfalcie jadę.
http://www.youtube.com/watch?v=iWOY7NMVpDc

Kozik - Pią Paź 14, 2011 18:13

ADI, dziwnie nabija u Ciebie, czy poduszki na silniku masz wszystkie ok?
ADI-mistrzu - Sob Paź 15, 2011 21:54

To raczej nie silnik, bo by było jedno uderzenie a najczęściej mam ich kilka, to takie chrupotanie jak by, może wezmę kumpla zaraz i to nagramy lepszym sprzętem :wink:

[ Dodano: Sob Paź 15, 2011 21:54 ]
Aaaaale mi rypią tuleje wahacza :razz:

Trzeba wahacz ściągać aby tuleję wymienić? Pewnie tą bym wsadzał:
http://www.tomateam.pl/sk...ieszenie&c=1140

kris2828 - Wto Paź 18, 2011 13:24

i co naprawiłeś już to, co to było? próbowałem dzisiaj to nagrać ale nic to nie dało bo na nagraniu nie słychać tego a jak nagrywałem to słyszałem jak puka...
ADI-mistrzu - Wto Paź 18, 2011 17:24

Spróbuj pobujać przodem, naciskaj go silnie aby mocno bujał się z przodu, jak będzie coś hałasować to masz zerwane tuleje wahacza.