Zobacz temat - [R416] Uszczelka pod głowicą?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Uszczelka pod głowicą?

banerRSP - Pią Paź 14, 2011 14:49
Temat postu: [R416] Uszczelka pod głowicą?
Witam.
Mam mały problem, samochód pracuje idealnie, poza kopceniem z rury na biało (nie ważne czy zimny czy nagrzany). Oleju nie bierze i jest czysty, ale za to ubywa (tak mi sie wydaje) płynu chłodniczego. Płyn był zalany na max i teraz po jezdzie w zbiorniku jest go mało, ale w rurach od chlodnicy plyn jest caly czas. I tu mam pytanie czy to może zapowietrzony układ chlodzenia? Nie wiem co o tym myslec..? Pomóżcie Panowie ;)

darek_wp - Pią Paź 14, 2011 20:30

Raczej objawy wskazują na spalanie się płynu chlodniczego. Może to być problem z uszczelką kolektora ssącego albo słynny HGF.
banerRSP - Pon Paź 17, 2011 10:34

Uszczelka kolektora ssącego była wymieniana kilka dni temu, a płynu jednak nie ubywa. Olej też w normie.
DawiDs15 - Pon Paź 17, 2011 18:21

Układ gdyby był zapowietrzony to po przejechaniu kilku kilometrów by się odpowietrzył i wtedy by ubyło płynu ;p ale na pewno złapał by wyższa temperaturę. Jeśli natomiast masz biały dym i ubywa ci płynu .. a układ chłodzenia masz szczelny ;] to masz do wymiany uszczelkę , nie zawsze musi brać olej to zależy jak uszczelka się zniszczy ;p Sam niedawno i siebie wymieniałem uszczelkę pod głowica ;p wiec w razie pytań pisz ;] na pewno pomogę ;)