Zobacz temat - Total Commander - sortowanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Total Commander - sortowanie

k3master - Sob Paź 15, 2011 20:40
Temat postu: Total Commander - sortowanie
Witajcie,
Mam następujący problem z Total Commanderem.

Otóż, przygotowałem sobie baardzo dużo plików i próbuję je wgrać na serwer.
Każdy plik ma w nazwie swój numer (kolejno 1, 2, 3 itd.).

I, nie wnikając w inne sprawy, potrzebuję w Total Commanderze posortować sobie te pliki tak aby widzieć w oknie:
1
2
3
4
5
...itd

Natomiast opcje, które widzę w programie dają mi tylko taki rezultat:
1
10
100
101
102
103
...itd w ten deseń.

Wersję jaką posiadam to 7.56a.

Czy orientuje się ktoś gdzie w menu programu mogę uzyskać takie sortowanie jak opisałem wyżej?

Dziękuję z góry za pomoc.
Pozdrawiam

maryba - Sob Paź 15, 2011 20:57

możesz zmienić nazwy plikó przy pomocy "narzęzie wielokrotne zmianu " ( CTRL_+M )
tam możesz zamienicpliki z numerem 1 na 001 - ja czesto korzystam z tej opcji sortując zdjęcia ( jest tu możliwośc wpiecia wtyczki z EXIF - żeby np posortować po dacie wykonania.


( ale to taka mała dygresja)


wracając do pytania , bierzesz swoje pliki wciskasz CTRL+M - i zmieniasz numeracjęby robiłą sie na 3 cyfrach i juz :)

k3master - Sob Paź 15, 2011 21:21

Hej,
Dzięki za ekspresową odpowiedź.

Aczkolwiek ten sprytny zabieg nie do końca mi pasuje, ze względu na to, że zmieni mi nazwy plików (np z 1 na 001) co skutkuje tym, że w innym pliku wykonawczym będę musiał do wszystkich nazw te zera pododawać.

Dużo dodatkowej pracy.

Nie ma innego sposobu? :-)

maryba - Nie Paź 16, 2011 23:32

k3master napisał/a:
Hej,
Dzięki za ekspresową odpowiedź.

Aczkolwiek ten sprytny zabieg nie do końca mi pasuje, ze względu na to, że zmieni mi nazwy plików (np z 1 na 001) co skutkuje tym, że w innym pliku wykonawczym będę musiał do wszystkich nazw te zera pododawać.

Dużo dodatkowej pracy.

Nie ma innego sposobu? :-)


Myśle ze nie ma .. , choć zależy co z tym potrzebujesz zrobići jakich narzędzi uzywasz

ja czasami w SQL uzywam dodawania jakiejśc liczby z przodu a potem wycinania któregoś tam znaku .. np jak mam liczby od 1 - 100 , to robisz tak żę dodajesz np 1000 a potem wycinasz 3 znaki z prawej ( ale tylko do sorta) :)

MaReK - Pon Paź 17, 2011 00:28

A czemu nie możesz ich wgrać na serwer tak jak są ;) Czemu musisz to sortować i wgrywać?
Żeby to inaczej posortować musiałbyś napisać własną funkcję sortującą ;D


Spróbuj w pliku .ini total commandera ustawić
SortUpper=2

maryba - Pon Paź 17, 2011 00:34

MaReK napisał/a:
A czemu nie możesz ich wgrać na serwer tak jak są ;) Czemu musisz to sortować i wgrywać?
Żeby to inaczej posortować musiałbyś napisać własną funkcję sortującą ;D


Spróbuj w pliku .ini total commandera ustawić
SortUpper=2



pokombinuj z tym SortUpper , ponizej masz opcje

SortUpper=0
0: Domyślna metoda sortowania. 1: Przy sortowaniu plików umieszcza pliki z nazwami rozpoczynającymi się od podkreślenia (_) na końcu. 2: Używa mieszanego sortowania leksykalnego i numerycznego, np. nazwa plik10.txt jest wyświetlana PO nazwie plik1.txt 3: Podobnie jak 2, lecz do porównania używa funkcji StrCmpLogicalW. Wartość 3 wymaga zainstalowanej przeglądarki IE 6.x!

MaReK - Pon Paź 17, 2011 00:46

Ale generalnie to w ustawieniach total commandera masz to do ustawienia ;)
Konfigruacja->opcje->wyswietlanie->metoda sortowania: naturalne sortowanie: alfabetyzcne i w/g liczb

maryba - Pon Paź 17, 2011 01:31

haha :) zawsze najprostrze rozwiazania są najelpsze :) , moze w niższej tego nie było ?
k3master - Pon Paź 17, 2011 09:02

Hej,
Dzięki za posty.

No właśnie o takie coś mi chodziło :-)
Nie widziałem takiej opcji wcześniej w menu albo źle szukałem. :-)

Marek, masz co prawda wyższą wersję Total Commandera, ale w mojej też jest coś takiego i działa :-)
Dziękuję bardzo Panowie :-)

Temat można zamknąć. Rozwiązany.

Pozdrawiam