Zobacz temat - [r200] cięzkie krecenie silnikiem-odpalanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] cięzkie krecenie silnikiem-odpalanie

Lewis - Nie Paź 16, 2011 09:50
Temat postu: [r200] cięzkie krecenie silnikiem-odpalanie
Witam mam pytanie jak widac na zewnatrz juz jest prawie zima i mam problem kiedy chce odpalic auto po nocy strasznie ciezko kreci silnikiem tak jak by wał ciezko sie krecil w oleju olej to polsyntetyk max life valvoline :D , ale auto odpala za 1 razem dlaczego tak ciezko kreci silnikiem ?? jak juz sie rozgrzeje to normalnie kreci
tronsek - Nie Paź 16, 2011 09:57

Akumulator do sprawdzenia. Może ma już dość.
Lewis - Nie Paź 16, 2011 09:59

hmm własnie akumulator ma dobre napiecie kontrolki przy odpalaniu tez nie przygasja
SyntaX - Nie Paź 16, 2011 10:29

Może mieć dobre napięcie, ale nie podaje już właściwego prądu rozruchowego.
Ja bym go obadał multimetrem.
Miałem tak w landku. co pisałem na forum że mi zamarzł.
Po wymianie akumulatora w największe mrozy już 2 latka odpala od pierwszego.

tronsek - Nie Paź 16, 2011 10:38

SyntaX napisał/a:
Może mieć dobre napięcie, ale nie podaje już właściwego prądu rozruchowego.
Dokładnie. Podjedź do jakiegoś serwisu, który ma przyrząd do diagnostyki akumulatorów, to Ci go dokładnie sprawdzą, czy jest :ok: czy już długo nie pociągnie.
habr29 - Nie Paź 16, 2011 11:22

Witam.
Podłącze się do tematu bo mam podobny problem.Mianowicie kupiłem silnik po remoncie.Aktualnie przejechałem 180km. i zimny silnik pali na rys a jak przejadę 10 km. i się nagrzeje to rozrusznik ma duży problem z obróceniem wału,musi postać z 15 min. i już jest możliwość odpalenia . Jeszcze niepokoi mnie odgłos zaworów .Nie wiem co może być tego powodem w silniku na pewno była też wymieniana uszczelka pod głowicą sprzedawca poinformował tylko że po przejechaniu 500 km. wymienić olej i filtr.
Rover 214si rok 1997
Proszę o pomoc.