Zobacz temat - [R75] Rysowanie felgi - ale o co?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Rysowanie felgi - ale o co?

tomi00777 - Pią Paź 21, 2011 14:02
Temat postu: [R75] Rysowanie felgi - ale o co?
witam
zauważyłem że rysuje mi sie przednia felga od strony kierowcy. Felga jest typowa od rovera 15 cali. Rysuje się od strony silnika a nie tam gdzie wentyl. Jest to r 75 czy miał ktoś podobny prtzypadek? bo nie moge znalesc przyczyny rysowania. Przy jeżdzie nie słysze żadnych piszczeń. Proszę o porade.

kalafior - Pią Paź 21, 2011 16:29

wjedz na kanal ,wejdz do kanalu,podnies lewarkiem strone po ktorej rysuje ci felge poobracaj kolem prawo w lewo i znajdziesz miejsce gdzie ci obciera felge :mrgreen:

[ Dodano: Pią Paź 21, 2011 16:29 ]
prawdopodobnie zagieta oslona tarczy hamulcowej rysuje ci felge

tomi00777 - Pon Paź 24, 2011 08:06

właśnie tak robiłem i kręci się płynnie bez obcierania...
automechanik - Pon Paź 24, 2011 17:55

Nie napisałeś o jaką część felgi występuje obcieranie, czy o sam rant czy część walcową wewnętrzną, wieć trudno o odpowiedż. Spotkałem się z przypadkiem montażu końcówki kierowniczej lewj po prawej stronie. Przy pełnym skręcie rant felgi ocierał o końcówkę.
Przy podniesionym nadwoziu koło pracuje w zupełnie innej płaszczyżnie więc możesz nie wykryć tą metodą przyczyny.

tomi00777 - Pon Paź 24, 2011 18:29

właśnie chodzi o część walcową wewnętrzną felgi....
automechanik - Wto Paź 25, 2011 21:29

Najprawdopodobniej felga ociera o zacisk Hamulcowy, sprawdż czy na zacisku niema śladów ocierania, jaki jest odstęp od felgi. Być może ociera tylko przy hamowaniu, felga jest miękka i można tego nawet nie usłyszeć.

[ Dodano: Wto Paź 25, 2011 21:29 ]
Miałem ostatnio taki przypadek po wymianie kół na zimowe, felga ocierała o zacisk. Zeszlifowałem trochę materiału z zacisku około 1 milimetra i wszystko jest OK.