Zobacz temat - chmielu - R45 lift - moj nowy nabytek :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - chmielu - R45 lift - moj nowy nabytek :)

chmielu - Sob Paź 22, 2011 22:40
Temat postu: chmielu - R45 lift - moj nowy nabytek :)
Niedawno nabyłem drogą kupna sprowadzanego R45 zza zachodniej granicy.
Auto przyjechalo na lawecie co prawda ;) i bylo w jakis mi nieznany sposob uszkodzone (podobno silnik byl wymieniany, a jesli cos wiecej to sie nie dowiem). dodatkowo mial zalozona instalacje LPG, co jest niewatpliwie plusem przy aktualnych cenach paliwa u nas w polsce :)
po krotce niestety zostal on troche zaniedbany:
- gdzie niegdzie odpryski na lakierze
- LPG: wtryskiwacze zapchane (nie dzialaly dwa z nich), filtry zapchane, dobrze, ze reduktor jakos dziala
- zamula troche autko

ogolnie pelno jest pierdółek, ktore trzebaby zrobic. ale jak za ta cene za jaka go nabylem to nie jest zle, i mozna troche rzeczy zreanimowac i doprowadzic autko do pionu :)

pod maska drzemie silnik 1.8 + LPG (podobno ma to to 117KM), w srodku wyposazenie Class 8 ;) czyli full wypas, jasne skóry, pelna elektryka, klimatronik itp itd.

Z tego miejsca dziekuje Kzrr za drobne wsparcie podczas kupna tego autka :)

Podsumowujac, rzeczy do zrobienia/wymiany:
- popychacze zaworów (no kurde klekot jest :/ ..)
- odmulenie auta (sprawdzenie ukladu zaplonowego, krokowca, przepustnicy, czy co tam sie jeszcze da i ma wplyw na to)
- spowodowanie, aby odpalal naprawde na dotyk
- prawe tylne drzwi, zamek naprawic bo sie cos zblokowalo
- sprawdzenie SRSu
- kupienie maty wiciszajacej pod maske
- wymiana (moze naprawa?) kloszy reflektorow. posiadaja spękania dziwne, takie jakby włoski między warstwami plastiku.
- naprostowanie pofalowanej blachy przedniego prawego nadkola
- mocniejsze zamocowanie tylnej lotki
- kupno i montaz uchwytow do tylnych pasów
- naprawa regulacji gora/dol fotela kierowcy
- moze wymiana akumulatora
- wymiana termostatu (silnik bardzo ciezko rozgrzac, dzisiaj ponad godzine jezdzilem po miescie z miejsca na miejsce, pojezdzilem po wroclawskiej obwodnicy.... a temperatura czasami wskoczyla na 1/4 skali i potem szybko spadala)

troche tego jest, ale z czasem sie wszystko porobi :)

Pozdrawiam!

kzrr - Sob Paź 22, 2011 23:50

Opisz jakie ma wyposażenie :) wrzuć więcej zdjęć i będzie gicior :)

i nie ma co dziękować tylko trzeba się regularnie na spotach pojawiać !! :) :mrgreen:

tymbardziej teraz :P

chmielu - Nie Paź 23, 2011 00:14

na wyposazeniu:
- klimatronik
- podgrzewane fotele
- skóra
- el szyby przod i tyl
- el lusterka
- 4 poduszki
- czujniki cofania tył
- radio jakies lipne ;]
- nie wiem co jeszcze :P

wiecej zdjec zrobie kiedy indziej :) ale nie powiem.. to bursztynowe (tudziez pomaranczowe) podswietlenie w srodku jest cudowne :)

maryba - Nie Paź 23, 2011 01:47

no cacuszko ..moze za rok żone namówie na wymianę na takie .. tylko srebne :)
Markzo - Nie Paź 23, 2011 02:34

piekny! wiecej foooot! :D
leszczu - Nie Paź 23, 2011 14:22

Czekamy na więcej fot. :grin:
emes - Nie Paź 23, 2011 20:03

Zastanawiam się, dlaczego na spoty nie przyjeżdżasz? :)
chmielu - Sob Lis 12, 2011 20:52

w niedziele pracuję od 8 do 14, dosc ciezko na wolnym powietrzu ;) po calym tygodniu pracy i z nastawieniem psychicznym na kolejny tydzien to ja nie mam juz czasami sily przybyc na spot ;)

ale jak podpicuje (w sensie doprowadze do stanu lepszej uzywalnosci) nowego R45 to bede mial w planach jednak przyjechac sie pochwalic :)

[ Dodano: Sob Lis 12, 2011 20:52 ]
Wymienione:
- filtr paliwa
- filtr powietrza
- cewki
- termostat
- świece

Zmierzone cisnienie w cylindrach, i jest 9-6,5-9-9.. z tym trzeba cos zrobic..
ogolnie po tych operacjach sie cos tam poprawilo. ale teraz auto sprawia wrazenie jakby jaralo ze 20 litrow ;]
poszukiwan ciag dalszy ;) moze po weekendzie sondy lambda sprawdze, pojade w tygodniu moze na testbooka.. szkoda, ze jestem skazany na Fatimex z tym testbookiem :(

Markzo - Czw Cze 07, 2012 12:06

bum!
chmielu - Czw Cze 07, 2012 12:08
Temat postu: kilka fotek wnetrza
jak narazie kilka fotek jak wyglada w srodku ;)



Za dywaniki podziękowania dla Jordan87 :)


Markzo - Czw Cze 07, 2012 12:10

faaaajny ;) mozna by aluramki na zegary dac ;) wyjasnilo sie cos z tą komprechą w silniku?
chmielu - Czw Cze 07, 2012 12:16

Markzo, był silnik 1.4 w ktorym byl rozpiździaj jak nie wiem co. wymieniony na prawdziwy 1.8 wyremontowany od zera ;) nabralo auto mocy, lecz ma problemy z odpalaniem po dluzszym postoju (podejrzenia na pompe paliwa lub reduktor LPG lub cos z ukladem wydechowym).

co do aluramek to nie wiem czy nie bedzie za duzo blyszczacych kółeczek przez to (bo na nawiewach sa przeciez) :)