Zobacz temat - [freelander 2,0 TD4 2003r] Wiszący filtr???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander 2,0 TD4 2003r] Wiszący filtr???

brzezawski - Sro Paź 26, 2011 14:10
Temat postu: [freelander 2,0 TD4 2003r] Wiszący filtr???
Mam pytanie, dopatrzyłem sie filtru wychodzącego z zaworu sterującego turbiną i nie mam zielonego pojęcia gdzie go podpiąć. Może miał ktoś podobny problem albo zna rozwiązanie??
Z góry dziękuje za pomoc






mar_pula - Sro Paź 26, 2011 14:43

nigdzie ... wężyk prowadzi do elektrozaworu sterującego turbiną, pod kolektorem jest drugi (od EGR) z filtrem w kształcie kostki. Filtr z wężykiem jest po to aby nie załapał wody/i za szybko syfu, bo elektrozawór jest osadzony dość nisko ... jak filtr jest brudny wymień go na nowy - koszt ok. 5 zł (nie musi być MANN'a :wink: )
SyntaX - Sro Paź 26, 2011 15:47

Filtr z tego co widzę jest paskudnie zapchany.
Wymień go koniecznie.
Pasuje tutaj filtr Filtron PS 842
http://allegro.pl/ps-842-...1896627524.html
Druga sprawa - umyj silnik - strasznie ubrudzony.
Temat był już wałkowany na forum.
Wymieniałeś odmę jak zmieniałeś olej ??
Motor wygląda na trochę styrany.
Powymieniaj filtry i doprowadź komorę silnika do ładu.

brzezawski - Sro Paź 26, 2011 16:35

Dziękuję za szybką odpowiedz??
przyznam się że foty , które zamieściłem nie są zdjęciami mojego silnika ( znalazłem podobny temat na jednym z angielskich for - niestety był bez odpowiedzi). Mój silnik wygląda znacznie lepiej (wizualnie). Olej wymieniony w sobotę łącznie z filtrem oleju i powietrza niestety odmy nie wymieniałem - czy jest to konieczne?? Jeszcze mam takie pytanie wydaje mi się że samochód jest lekko zamulony z trudnością rozpędza sie do 130 km/h od czego mogę zacząć sprawdzanie??

mar_pula - Sro Paź 26, 2011 16:54

Dokładnie od tego elektrozaworu (jak osiąga tylko 130 km/h) ... zawór posiada dwa filtry "zewnętrzny" (ten na Twoich zdjęciach) i "wewnętrzny pierścieniowy". Elektrozawór można rozebrać i przeczyścić (patrz kilka postów wcześniej) ale koszt nowego to ok. 99 - 120zł ... więc dobrze jest przeczyścić złożyć jak pomogło możesz kupić nowy ...
Jeśli jest "zamulony" i jedzie więcej to pewnie sprawka przepływomierza ... dobrze jest podłączyć się pod komputer diagnostyczny.
Tak należy wymienić (filtr i uszczelki) ... pewnie nigdy nikt nie wymieniał ...

brzezawski - Czw Paź 27, 2011 07:18

jeszcze raz dziękuje za pomoc - oczywiście dostosuję się do rad