Zobacz temat - [freelander,2.0 TD4, 2003r-]Jak to jest z tym olejem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander,2.0 TD4, 2003r-]Jak to jest z tym olejem

kapral - Pią Paź 28, 2011 22:05
Temat postu: [freelander,2.0 TD4, 2003r-]Jak to jest z tym olejem
witam,
Zakupiłem Freelandera Diesel TD4 Z 2003R(Angol po przekładce) i chciałbym wymienić wszystkie oleje, płyny itd...ale mam dylemat co do oleju silnikowego ;-( wszędzie na forum piszą że ma być 10W40 a dziś byłem w jednym ze sklepów/warsztatów zajmujących się Landkami i mówili że absolutnie nie taki! że ma być 5W30?! i już zgłupiałem! jak to jest z tym olejem ? Proponują olej RAPSOL
Dzięki za podpowiedz

win32 - Sob Paź 29, 2011 10:23

W instrukcji serwisowej jest tabelka. Lepkość Oleju dobierasz przede wszystkim do warunków klimatycznych w jakich jeździ auto.

Instrukcja Land Rovera dla silnika TD4 zaleca oleje 10W40 lub 15W40 w europejskich warunkach klimatycznych.

5W30 jest olejem który ma pracować w zakresie temperatur otoczenia +30 do -30 i niżej. Biorąc jednak pod uwagę ostatnią zimę gdzie najniższe temperatury otoczenia bywały grubo ponad -20 / -25 stopni można rozważyć taką opcję.

Odnośnie marki to tej nie znam. Mam co prawda starszy silnik, jeździłem na Castrolu niemieckim i na Mobilu . Moje odczucie jest takie że na castrolu mniej "klepał" po zimnym rozruchu - ale to może być autosugestia :mrgreen:

Tabelkę załączam do postu.

kapral - Nie Paź 30, 2011 16:32

dzięki za podpowiedż :wink: